Hrdinka je z Česka. Vanišová rozhodla v prodloužení finále zámořské ligy

27. 3. 2023 11:16
Česká hokejistka Tereza Vanišová rozhodla gólem v prodloužení o vítězství týmu Toronto Six 4:3 ve finále zámořské ligy Premier Hockey Federation (PHF) nad celkem Minnesota Whitecaps.
Takhle slaví Tereza Vanišová góly v české reprezentaci
Takhle slaví Tereza Vanišová góly v české reprezentaci | Foto: ČTK

Sedmadvacetiletá útočnice, jež hrála finále s českou vlaječkou na dresu, získala Isobel Cup pro vítěze kanadsko-americké soutěže třetí rok po sobě.

Vanišová ukončila zápas v 5. minutě nastavení. Rozhodující gól si sama vybojovala: za brankou Minnesoty obrala o puk soupeřku a z úhlu střelou pod horní tyčku završila sezonu soutěže dříve známé jako National Women's Hockey League (NWHL).

Toronto triumfovalo jako první kanadský tým v osmileté historii ligy. V minulých dvou letech Vanišová získala titul v barvách klubu Boston Pride a společně s jeho kapitánkou Jillian Dempseyovou je jedinou hráčkou, která Isobel Cup vyhrála třikrát.

Trofej je pojmenována po dceři guvernéra Kanady lorda Stanleyho, jehož jméno nese pohár pro vítěze play off NHL.

Finále se hrálo na neutrálním hřišti ve městě Tempe v Mullett Areně, dočasném domovu klubu NHL Arizona Coyotes.

Společně s Vanišovou se z triumfu radovala Dominika Lásková, jež skóre zápasu v 8. minutě otevřela.

Na straně poražených byla další Češka Denisa Křížová.

Všechny tři jsou v nominaci trenérky Carly MacLeodové na dubnové mistrovství světa v kanadském Bramptonu.