Hrdina Straka: Snad zítra vstanu v pohodě a budu zase hrát

12. 9. 2013 22:18
Kapitán hokejistů Plzně Martin Straka nehodlá řešit svojí hokejovou budoucnost.
Tomáš Vlasák (vlevo) a Martin Straka slaví druhý gól plzeňského kapitána proti Vítkovicím
Tomáš Vlasák (vlevo) a Martin Straka slaví druhý gól plzeňského kapitána proti Vítkovicím | Foto: ČTK

Plzeň - Na západě Čech jej bezmezně milují. A on se plzeňskému klubu i fanouškům odvděčuje měrou vrchovatou. Jak dlouho ale bude Martin Straka rozdávat radost svým fanouškům a přidělávat chmury soupeřům na extraligovém ledě, to už nehodlá hrdina prvního duelu nového ročníku s Vítkovice více řešit.

Straka se jako hrdina necítil

"Já jedu zápas od zápasu, už bych to nechtěl teď nějakým způsobem řešit. Dneska jsem se cítil v pohodě, nic mi nebylo, snad se zítra vzbudím a nic mi nebude," řekl po vítězství 5:2 nad ostravským celkem první dvougólový střelec právě odstartované olympijské sezóny.

Z ochozů ČEZ Arény bylo před utkáním i v jeho průběhu patrné, jak si příznivci přejí pokračování šéfa klubu a střelce vítězné mistrovské trefy na ledě. Po jeho druhé trefě zněla arénou dlouhé vteřiny dvě slova "Martin Straka".

"Slyšel jsem to, ale důležitý je tým a body. Jsem šťastný, protože nejtěžší je zvládnout vstup do sezony, abychom se dostali do psychické pohody. Zvládli jsme to a Matěj Machovský podal fantastický výkon," bránil se Straka roli hlavní hvězdy utkání.

V neděli hrát bude, více Straka neřeší

"Ten gól na začátku pomohl hodně mně i nám všem. Pak byl důležitý ten na 2:0. Byl to skvělý vstup do utkání. Myslím, že dneska to bylo zasloužené vítězství. Povedlo se nám to, musíme si odpočinout a v neděli nás čeká další náročné utkání," pronesl olympijský šampión z Nagana.

"Cítil jsem se docela fit a teď to vypadá, že v neděli nastoupím. Budu poslouchat tělo," doplnil jednačtyřicetiletý majitel obhájců titulu s tím, že žádné další závěry ohledně své kariéry dělat nehodlá. A tak mluvili jiní, především pak kouč vítězů Milan Razým.

"Kdybychom hodnotili výkon Martina Straky, tak bychom to kazili slovy. Všichni vědí, jaký výkon podal a jaký je to hokejista," pronesl vznešeně po zápase plzeňský lodivod.

Razým by byl nerad, kdyby vůdce týmu skončil

"Kdyby nehrál, byla by to samozřejmě citelná ztráta pro nás, ale i pro český hokej a pro fanoušky. Můžeme se těšit, že se Martinovi daří, přejeme mu zdraví, aby mohl v takových výkonech pokračovat," dodal Razým, kterému Straka pomohl i proto, že Plzni chyběla hned jedna ofenzivní trojka Kašpařík, Hollweg a Jan Sýkora.

Nejen on doufá, že Straka zůstane v týmu i po návratu těchto hráčů do mistrovské sestavy. Jeho čtvrteční představení potvrdilo, že i když před týdnem oslavil 41. narozeniny, minimálně na extraligu stále ještě má.

 

Právě se děje

Další zprávy