reklama
 
 

Hradec v extralize nikdo nechce. Fanoušci podporují Motor

13. 9. 2013 12:00
Fanoušci po celé zemi nesouhlasí s extraligou v Hradci Králové. Během prvního kola extraligy protestují proti Mountfieldu a na dálku podporují Motor.

Praha - Hokejisté v Hradci Králové měli na začátku sezony po stěhování z Budějovic obavy, aby je noví fanoušci vzali za své. V prvních dnech ročníku ale budou mít starosti spíše s celou extraligou.

Nejvyšší soutěž v Hradci Králové už totiž nevadí jen nedalekým Pardubicím, které příchodem Mountfieldu do kraje přišly o miliony z partnerských smluv.

Nový klub na extraligové mapě hněvá hlavně fanoušky. Napříč celou republikou a na všech ligových stadionech.

Motor, Motor! Křičelo se v Plzni i Litvínově

Nelíbí se jim, jak Mountfield kvůli financím málem zničil tradici českobudějovického klubu, který českému hokeji vychoval několik vynikajících hráčů a teď, na začátku nové sezony, to dávají hlasitě najevo.

Už včera během předehrávek prvního kola dávali v Plzni a Litvínově na dálku jasně najevo, kdo mezi elitu podle nich patří. "Motor, Motor!" křičeli dohromady domácí i hosté.

"Jsme hrdí na to, jak naši snahu o obrození českobudějovického hokeje vnímají fandové v celé zemi. Ukazuje se, že hokej je mnohem víc než byznys," říká Aktuálně.cz Tomáš Kučera, marketingový ředitel Motoru, nového klubu v Budějovicích, který letos na poslední chvíli stihl naskočit alespoň do první ligy.

Fanoušci se na Mountfield domluvili, je to celorepubliková akce

Ten největší protest se dá ale očekávat až dnes. Mountfield HK vstoupí do sezony zápasem na Spartě. A jak vůdce kotle Pražanů Igor Němec Aktuálně.cz potvrdil, i tam fanoušci chystají protestní akci.

"Máme připravené transparenty, něco si určitě zakřičíme," řekl Němec. Ani jemu se nelíbí, jak se Mountfield vůči klubu v Českých Budějovicích zachoval.

"Je to domluvená akce fanoušků napříč celou extraligou. V hokeji jsme všichni kamarádi a na fanoušky z Českých Budějovic nedá nikdo dopustit, děláme to hlavně kvůli nim," zdůvodňuje Němec.

Podporu Motoru vyjádřil i komentátor Záruba

"Objel jsem kdysi ještě jako pouhý fanoušek všechny stadiony v republice a všude měli českobudějovičtí fandové dveře otevřené. Identitu klubu určují do velké míry právě jeho příznivci, i proto teď budujeme klub právě na základě jejich podpory a jejich podnětů. Proto se jmenujeme Motor, proto hrajeme v tradičních barvách, proto ctíme naše legendy a proto si vážíme toho, že hrajeme na nejstarším fungujícím českém stadionu," říká Kučera.

Podporu už hokeji v Českých Budějovicích včera vyjádřil také komentátor České televize Robert Záruba. "Motoru přejeme návrat tam, kam opravdu patří, tedy do nejvyšší soutěže," řekl během včerejšího prvního vysílání pořadu Buly - hokej živě v sezoně.

autor: Adam Sušovský | 13. 9. 2013 12:00

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama