Hradec proti Davosu neměl šanci, čestný gól vstřelil až za stavu 0:5

27. 12. 2017 22:37
Hradec králové den po porážce s Kanadou na Spengler Cupu podlehl domácímu Davosu 1:5.
Na snadném triumfu Davosu se podílel i Robert Kousal
Na snadném triumfu Davosu se podílel i Robert Kousal | Foto: ČTK

Davos - Hokejisté Hradce Králové podlehli na Spenglerově poháru domácímu Davosu 1:5 a skončili ve skupině Cattini na posledním třetím místě bez bodu. Svěřenci trenéra Václava Sýkory se v pátečním čtvrtfinále utkají s druhým týmem ze skupiny Torriani, kterým může být kdokoliv z tria Švýcarsko, Dinamo Riga či Hämmenlinna.

Mountfield, který v úterý vstoupil do turnaje porážkou s Kanadou 3:5, nastoupil bez útočníků Jaroslava Bednáře, Köhlera a Kukumberga. Nahradili je Lhoták, kterého si Hradec na Spengler Cup půjčil z Ambri-Piotty, Zigo a Berger. V brance se místo jedničky Rybára představil Pavelka.

Domácí se při svém vstupu do turnaje radovali už po 37 vteřinách, kdy se trefil po rychlém protiútoku z pravého kruhu Morin. Pavelka pak kryl další dvě šance Davosu a za Hradec poprvé zahrozil Šimánek. Český celek odolal při vyloučení Červeného, při kterém Van Pottelberghea prověřil Cingel. Pavelka kryl Kesslerovu možnost a Davos se pak ubránil v oslabení.

Davos znovu udeřil ve 24. minutě, kdy Nygrenovu skákavou střelu tečoval Sallinen. Hned za minutu a půl při Dragounově trestu zvýšil na 3:0 po Johannsonově přihrávce z levého kruhu Sciaroni.

Domácí se pak ubránili při trestu Egliho a Hradec inkasoval. Schneeberger vysunul na útočné modré čáře Bucka, který si vychutnal Pavelku blafákem do bekhendu. V 35. minutě málem překonal Pavelku o beton v pádu zpoza branky Little, Mountfield se pak ubránil při Pavlíkově trestu.

Ve 43. minutě při vyloučení Vydareného se už Davos potřetí v utkání prosadil v přesilovce. Dorážel Morin a asistenci si připsal i český útočník Robert Kousal. Ve 45. minutě sebral Van Pottelbergheovi čisté konto Šimánek, který zakončil únik blafákem do forhendu. Stav už se nezměnil ani při vyloučení hradeckého Cibulskise.

Český útočník Tomáš Vincour, jehož si Hämeenlinna zapůjčila z Komety Brno, nezabránil gólem a asistencí porážce s Dinamem Riga 3:4 v prodloužení.

Hokejový Spenglerův pohár v Davosu:

Skupina Cattini:

HC Davos - Mountfield Hradec Králové 5:1 (1:0, 3:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 1. Morin, 24. Sallinen (Nygren, Morin), 26. Sciaroni (M. Johansson, Kessler), 34. Buck (Schneeberger), 43. Morin (Sallinen, R. Kousal) - 45. Šimánek (Cibulskis, Zámorský). Rozhodčí: Salonen (Fin.), Stricker - Kaderli, Obwegeser (všichni Švýc.). Vyloučení: 4:7. Využití: 2:1. Diváci: 6300.

Sestava Hradce Králové: J. Pavelka - Graňák, Gregorc, Zámorský, Cibulskis, Pláněk, Vydarený, F. Pavlík, Gernát - Vopelka, Koukal, Červený - M. Látal, Džerinš, Smoleňák - Berger, Dragoun, Šimánek - Zigo, Cingel, Lhoták. Trenéři: V. Sýkora, P. Hynek a T. Martinec.

1. Davos 1 1 0 0 0 5:1 3
2. Kanada 1 1 0 0 0 5:3 3
3. Mountfield Hradec Králové 2 0 0 0 2 4:10 0

Skupina Torriani:

Hämmenlinna - Dinamo Riga 3:4 v prodl. (1:1, 0:1, 2:1 - 0:1)

Branky: 8. Turunen (Vincour), 42. Lehtivuori, 58. Vincour - 37. a 47. Kristo, 6. Skvorcovs, 62. Indrašis.

1. Švýcarsko 1 1 0 0 0 6:1 3
2. Dinamo Riga 2 1 0 0 1 5:9 2
3. Hämmenlinna 1 0 0 1 0 3:4 1