Hradec Králové zdolal při premiéře na Spengler Cupu Jekatěrinburg

Aktualizováno 27. 12. 2016 22:48
Hokejisté Hradce Králové prožili vítěznou premiéru na Spenglerově poháru v Davosu. Při vstupu do jubilejního 90. ročníku turnaje porazili účastníka Kontinentální ligy Jekatěrinburg 4:3.
Richard Jarůšek slaví gól Hradce králové v zápase Spengler Cupu s Jekatěrinburgem. | Foto: ČTK

Davos – Východočeši vedli v dramatickém duelu Spengler Cupu 2:1, ale po dvou inkasovaných gólech v závěru druhé části prohrávali. O jejich výhře nad Jekatěrinburgem rozhodl útočník Richard Jarůšek, jenž se pod výhru podepsal stejně jako Roman Kukumberg dvěma góly.

Hradečtí se třemi turnajovými posilami v sestavě – bekem Ehrhardtem a útočníky Lhotákem s Monnetem – nezačali nejšťastněji a už po 31 sekundách inkasovali po Monjově teči. Jenže ruský celek, jehož dres oblékli i bývalí sparťané útočník Buchtele s bekem Čajkovským, v páté minutě při oslabení špatně vyhodil, puku se zmocnil Jarůšek a z kruhu pro vhazování vyrovnal.

Série dalších tří vyloučení na straně Jekatěrinburgu zůstala nevyužita. V úvodních minutách druhé části se sice musel v oslabení bránit i Mountfield, ale krátce poté, co byl již v pěti, tečoval pohotově Kukumberg a dokonal obrat. Ve 35. minutě pykal na trestné lavici Golyšev, Východočechům se ale v přesilovce nedařilo, a když pak útočník Jekatěrinburgu skočil na led, byl sám na konci přečíslení tři na dva a vyrovnal.

Na trestnou lavici musel vzápětí Dragoun a Čajkovský ranou bez přípravy připomněl, co z něho dělá obávaného střelce od modré čáry, když se trefil přesně nad Rybárův pravý beton. Ani tento obrat ale nebyl tím posledním.

Podporováni svými skvělými fanoušky dosáhli hokejisté Hradce v 53. minutě na vyrovnání, když z brankoviště dorážel Kukumberg. Během přesilovky v 56. minutě přišel další závar před brankou a Jarůšek byl ve správnou chvíli na správném místě.

Ruský celek to v závěru zkusil se šesti hráči v poli, ale na vyrovnání již nedosáhl a po dvou zápasech je bez bodu. Brankář Patrik Rybár přispěl k výhře Východočechů 31 zákroky a byl vyhlášen nejlepším hráčem vítězů. Cenu převzal od tenisové hvězdy Martiny Hingisové.

Hradec Králové se o prvenství ve skupině a s ním spojený přímý postup do semifinále utká ve středu od 15 hodin s Luganem.

Hokejový Spenglerův pohár v Davosu:

Skupina Torriani:

Hradec Králové – Jekatěrinburg 4:3 (1:1, 1:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 5. Jarůšek, 25. Kukumberg (Gregorc), 53. Kukumberg (Pavlas), 56. Jarůšek (Džerinš) – 1. Monja (Timašov, Torčenjuk), 38. Golyšev (Torčenjuk), 40. Čajkovský (Vasilevskij). Rozhodčí: Fonselius (Fin.), Vinnerborg (Švéd.) – Obwegeser, Wüst (oba Švýc.). Vyloučení: 6:7. Využití: 2:1. Diváci: 6155.

Sestava Hradce Králové: Rybár - Pláněk, Vydarený, Gregorc, Dietz, Newton, Štajnoch, Ehrhardt, Pavlas - Červený, Džerinš, Šimánek - Bednář, Kukumberg, Dej - Jarůšek, Dragoun, Picard - Monnet, Köhler, Lhoták. Trenéři: V. Sýkora, P. Hynek a T. Martinec.

1. Lugano 1 1 0 0 0 4:2 3
2. Hradec Králové 1 1 0 0 0 4:3 3
3. Jekatěrinburg 2 0 0 0 2 5:8 0

Skupina Cattini:

Kanada – Davos 4:3 (1:1, 1:0, 2:2)

Branky: 17. Raymond, 28. Emmerton, 47. Micflikier, 53. Ebbett – 12. a 56. Ledin, 46. Rahimi.

1. Dinamo Minsk 1 1 0 0 0 7:4 3
2. Kanada 2 1 0 0 1 8:10 3
3. Davos 1 0 0 0 1 3:4 0