NHL už jedná o tom, zda své hráče pustí i na příští hry

ČTK Sport ČTK, Sport
11. 2. 2014 17:55
Za půl roku bude nejpozději jasno o tom, zda budou na hrách v Pchjongčchangu startovat hokejisté v NHL.
Bill Daly připustil, že v zámoří už začala jednání o tom, zda hráči NHL pojedou na příští olympijské hry.
Bill Daly připustil, že v zámoří už začala jednání o tom, zda hráči NHL pojedou na příští olympijské hry. | Foto: Reuters

Soči - Zatímco jednání o účasti hráčů ze zámořské NHL na olympijských hrách v Soči trvala téměř čtyři roky a rozhodnutí padlo až loni v červenci, stejná otázka pro jihokorejský Pchjongčchang bude patrně vyřešena v dohledné době. Jak dnes oznámilo vedení NHL, o tom, zda hráči slavné ligy posílí reprezentační týmy i v roce 2018, by mělo být jasno přibližně do půl roku.

Dlouhá jednání o účasti hráčů v Soči dopadla zdárně a NHL přerušila na více než dva týdny chod základní části. Zástupce komisionáře NHL Bill Daly dnes v dějišti Her řekl novinářům, že v případě Pchjongčchangu očekává výrazně rychlejší rozhodnutí. "Nemělo by to trvat tak dlouho, ale sám bych řekl to samé i tehdy v roce 2010," připustil Daly.

Jednání už probíhají

"Čekají nás širší diskuze s hráčskou asociací ohledně aktivit na mezinárodním poli. Tato diskuze již probíhá a odhaduji, že přijde rychlý výsledek, možná v horizontu šesti měsíců," nastínil Daly. Klíčovými body mají být pojištění hráčů, cestování, ale také zajištění ubytování pro rodiny hráčů.

Daly připouští, že je třeba vše vyhodnotit z více úhlů pohledu. Například profil NHL jako takové je výrazně výše, než tomu bylo před Naganem v roce 1998, kam zamířili hráči z NHL poprvé. "Teď už jsme na jiném stupni našeho vývoje a rozvoje než v roce 1998. A to je třeba zvážit při rozhodování, zda pro vás olympiáda dává smysl v cestě směrem dopředu," uvedl Daly.

NHL nemá nad olympiádou kontrolu

Právě rozvoj značky v NHL je zásadním bodem obchodního plánu soutěže, jenže olympijský turnaj v Pchjongčchangu úspěch v tomto směru negarantuje.

"S olympiádou je kromě pozitiv spojena i celá řada negativ. Faktem je, že jsme tu jako hosté a není to náš turnaj. V možnosti dosáhnout co nejlepší úrovně nemáme nad turnajem kontrolu," vysvětlil Daly.

 

Právě se děje

Další zprávy