Horváth: Nejsem hokejista. Nemohl jsem se udržet na nohách

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
12. 5. 2013 17:30
I když si jeho tým zkoplikoval boj o ligový titul, plzeňského kapitána Pavla Horvátha sobotní domácí prohra 0:1 s pražskou Slavií nevyvedla z jeho obvykle dobré nálady.
Pavel Horváth, který svádí hlavičkový souboj s Karolem Kiselem, si myslí, že Viktoria hodí prohru se Slavií rychle za hlavu.
Pavel Horváth, který svádí hlavičkový souboj s Karolem Kiselem, si myslí, že Viktoria hodí prohru se Slavií rychle za hlavu. | Foto: CPA

Plzeň - I když si jeho tým zkoplikoval boj o ligový titul, plzeňského kapitána Pavla Horvátha sobotní domácí prohra 0:1 s pražskou Slavií nevyvedla z jeho obvykle dobré nálady.

A to přesto, že pokud by Sparta v neděli vyhrála nad Mladou Boleslaví, byl by náskok Plzně na druhou Spartu už jen dvoubodový.

Sedmatřicetiletý záložník si po zápase utahoval i z reakce záložníka Slavie Martina Juhára, jehož rozhodčí Kocourek za pohlavek Horváthovi už v 19. minutě zápasu vyloučil.

Juhár si totiž stěžoval, že Horváth následný pád přifilmoval, aby na zákrok rozhodčího upozornil.

"Dostal jsem prostě lepáka a Juhar šel ven. Tak jsem to viděl já, to je celé. Hokejista nejsem, abych tohle ustál," smál se na tiskové konferenci po zápase Horváth.

Pavle, jak moc Vás mrzí, že jste nevyužili zvýšit šanci na titul?
To nevím, uvidíme až na konci. Počítali jsme s tím, že nějaké body uděláme. Zbývají ještě tři zápasy, musíme udělat sedm bodů. Komplikace to je stoprocentně, jak velká, to zjistíme po posledním kole.

Zdá se, že vám Juhárovo vyloučení poté, co vstřelil Milan Škoda vedoucí gól zápasu, spíše uškodilo...
Nevím, jestli Slavia úplně zalezla. Hrála dobře od už začátku, dobře bránila, byla na nás připravená, my jsme se nedokázali prosadit. Nám bylo jasné, že pak už se dopředu nepoženou a budou se soustředit hlavně na obranu. Těžko jsme se tam dostávali, a když jsme se prosadili, měli jsme málo důrazu a nedokázali žádnou šanci proměnit. Proto jsme prohráli.

Zaskočila vás Slavia něčím?
Ani ne, spíš hráli dobře od začátku, poctivě se vraceli. Juhár i na druhé straně Vošahlík jsou velmi dobří hráči, hodně silní. Škoďák (Škoda) vepředu udržel hodně balonů. Ale po naší chybě jsme jim nabídli gól, což se nemělo stát. Mají nového trenéra, hráli trošku jinak a vůbec ne špatně.

Jak to teď vypadá ve vaší kabině?
Myslím, že kluci to vnímají stejně. Není proč klesat na mysli. Jak jsem říkal. Do konce jsou tři zápasy, potřebujeme sedm bodů. Je to hratelné, máme to ve své moci. Samozřejmě, že jsme po takovém zápase zklamaní. Jak my, tak fanoušci byli natěšení, bohužel jsme to nezvládli. Je to sport, dneska se nám tolik nevedlo. Musíme si rozebrat, proč se tak stalo, kde jsme dělali chyby, abychom byli příští zápas lepší. Věřím, že budeme připravení tak, abychom v Olomouci vyhráli a dál pokračovali v cestě za svým snem.

Takže si nemyslíte, že by vás tahle prohra vykolejila jako Spartu po remíze s Jihlavou?
Je dost času do dalšího zápasu. Musíme si rozebrat, proč jsme takhle propadli a nedokázali se prosadit. Musíme se zlepšit. Ještě není konec, není důvod propadat panice a mít černé myšlenky. Naopak to chce zvednout hlavy a soustředit se na to, co bude. Nesmíme se koukat na to, co se stalo. Nevěřil jsem, že oba mančafty na špici vyhrají všechny zápasy. Uvidíme, kdo nakonec bude šťastnější.

Říkal jste už dříve, že zápasy Sparty nesledujete. Bude to platit i v neděli?
Nebudu se koukat. Mám tady rodinu. Musím něco naplánovat, když nás nezaskočí bouřka, uděláme si nějaký výlet, abych nebyl na drátě a někdo mě o výsledku neinformoval.

Místo zápasu Sparty v Liberci jste se ale díval radši s dětmi na pohádku...
Je to možný. Jestli bude velká bouřka, zůstaneme na hotelu a pustíme si pohádku. Nějakou, která běžela, když hrála Sparta s Jihlavou.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Brazilský exprezident Lula je očištěn, jeho údajná korupční kauza je promlčená

Brazilský soud v pátek definitivně ukončil kauzu, kvůli které strávil bývalý prezident Luiz Inácio Lula da Silva rok a půl ve vězení. Případ s podezřelým převodem luxusního bytu, který podle obžaloby Lula da Silva přijal jako úplatek, je podle soudu totiž promlčený, informovala agentura EFE. Původní rozsudek vloni zrušil nejvyšší soud a nařídil, aby se případem znovu zabývala justice v hlavním městě Brasília. Bývalému prezidentovi se tak definitivně otevřela cesta, aby se mohl letos znovu ucházet o úřad hlavy státu.

Podezřelá transakce s bytem se stala v roce 2011. Promlčecí lhůta činí v těchto případech 16 let. Na šestasedmdesátiletého Lulu se však vztahuje poloviční doba, se kterou brazilské zákony počítají u lidí ve věku nad 70 let.

Podle obžaloby Lula dostal od stavební firmy OAS luxusní byt v přímořské letovisku Guarujá. Výměnou za to bývalý prezident údajně protežoval firmu při zakázkách státní ropné společnosti Petrobras. Za korupci Lula dostal v roce 2018 trest 12 let vězení a za mřížemi strávil 19 měsíců. Propustilo ho rozhodnutí nejvyššího soudu, podle kterého nesmí být uvězněn člověk, který ještě nevyčerpal všechny možnosti odvolání.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

K souostroví Tonga míří loď, která opraví jeho jediný komunikační kabel se zbytkem světa

K tichomořskému souostroví Tonga, které zdevastoval výbuch sopky a vlna tsunami, míří speciální loď, aby obnovila životně důležitý komunikační kabel spojující ostrovy se zbytkem světa. Loď má na místo dorazit v neděli, informovala agentura Reuters.

Loď odplula 20. ledna z Port Moresby na Papui Nové Guineji vzdáleného 5000 kilometrů. Komplikované opravy podmořského kabelu potrvají podle předpokladů několik týdnů.

"Pokud erupce sopky nebo tsunami zasypaly kabel nánosy z mořského dna nebo svahu podmořské hory, může být velmi těžké ho najít nebo vyzvednout," řekl agentuře Reuters Jonathan Brewer, telekomunikační inženýr společnosti Telco2 limited.

Poruchy na 436 aktivních podmořských kabelech na světě jsou běžné a obvykle je možné většinu dat, která jimi proudí, přesměrovat přes jiný kabel, než je závada odstraněna. Ale 105.000 obyvatel souostroví Tonga je závislých jen na jediném kabelu, který je tam natažený z 800 kilometrů vzdáleného Fidži.

Zdroj: ČTK
Další zprávy