Hořava: Postup potěší, ale klíčové je i malé zlepšení

Ondřej Roubínek
29. 12. 2007 21:00
Kouč hokejistů do 20 let si pochvaloval týmový výkon
Jeden z posledních závarů před Českou brankou.
Jeden z posledních závarů před Českou brankou. | Foto: Ondřej Besperát

Pardubice - Čeští hokejisté do dvaceti let zvládli na světovém šampionátu klíčový duel skupiny A proti Slovensku skvěle, soupeři nedali šanci a zvítězili 5:2.

"Všechny činnosti byly na vysoké úrovni, prakticky ve všem jsme se oproti předchozím zápasům zlepšili," pochvaloval si po zápase trenér českého týmu Miloslav Hořava.

Radost z úspěchu měl o to větší, že při vedení 4:0 nepřišel podobný herní výpadek jako v utkání s Dánskem.

Češi drama nepřipustili, zdolali Slováky a slaví postup - čtěte ZDE

Ve čtvrtek se totiž podle něho hokejisté uspokojili rychlým vedením a přestali hrát jako tým.

To se v zápase, který mohl přinést postup do vyřazovacích bojů neopakovalo. "Byli jsme až překvapení, jak k tomu hráči přistoupili vážně. Nikdo se nechtěl zviditelnit, nikdo nehrál na sebe," liboval si hlavní kouč.

Trenéři prý mladíkům nemuseli druhou třetinu zápasu s Dánskem ani příliš připomínat. "Uvědomili si, že tudy cesta nevede," dodal Hořava.

Důležité je i malé zlepšení

Více než zajištěný postup do čtvrtfinále ovšem bývalého skvělého obránce těší, že se hráči znovu zlepšili. "Dneska to byl samozřejmě důležitý zápas, ale my vyznáváme postupné kroky," uvedl Miloslav Hořava.

"Hrozně důležité bude i utkání se Švédskem, nejde říct, že když máme jistý postup, tak o nic nejde," připomíná trenér. "Důležité je i malé zlepšení," říká dlouholetý reprezentant.

Český brankář Michal Neuvirth na MS juniorů 2008 v Pardubicích a Liberci.
Český brankář Michal Neuvirth na MS juniorů 2008 v Pardubicích a Liberci. | Foto: Ondřej Besperát

Jeho tým zdobí vynikající začátky zápasů, ale trenéři prý hráče na úvodní nápor nijak nemotivují. "Je to věc hráčů, kteří k tomu takto přistupují. My jsme za to jen rádi," podotýká Hořava.

Jediná zásadnější výtka by mohla směřovat k vyloučením ve třetí třetině, které znamenaly slovenské snížení na 2:4. "Musíme se na to podívat na dvd, pak to s hráči probereme. Vždycky je samozřejmě co zlepšit," dodává bývalý trenér Znojma.

Jedním z klíčových momentů bylo neproměněné trestné střílení Tomáše Marčinka, jenž mohl v první třetině vyrovnat na 1:1.

"Michal Neuvirth tady podává výborné výkony," chválil českého brankáře Hořava, který se se svými asistenty rozhodl, že nebude určovat gólmanskou jedničku. "Neuvirth chytal dobře proti Kanadě, chceme zatížení rozložit na co nejvíce hráčů," vysvětlil sobotní volbu kouč.

Český tým čeká po dnu volna souboj se Švédskem. "Švédové mají skvělý tým, jsou to jedni z favoritů celého turnaje. Bude to pro nás další zkouška, snad se zase o něco zlepšíme," doufá skromně Miloslav Hořava.

 

Právě se děje

Další zprávy