Horák desátým gólem v sezoně prohru Podolsku neodvrátil, skóroval i Kundrátek

26. 12. 2016 21:25
Český útočník Roman Horák svým desátým gólem v sezoně neodvrátil prohru svého Podolsku proti Nižnímu Novgorodu. Výhru Slovanu Bratislava nad Spartakem Mosvkou podpořil gólem také Tomáš Kundrátek. Bodovali také Jakub Jeřábek a Lukáš Radil.
Roman Horák
Roman Horák | Foto: Milan Kammermayer

Moskva - Český hokejista Roman Horák skóroval v třetím utkání KHL za sebou, ale tentokrát Podolsku k bodům nepomohl. Viťaz dnes podlehl 2:3 na ledě Nižního Novgorodu a drží osmé poslední postupové místo do play off ze Západní konference. Horák je s deseti góly třetím nejlepším českým střelcem v sezoně.

Pětadvacetiletý Horák skóroval jednou ve čtvrtek v Soči, dvakrát na Štědrý den proti Spartaku Moskva a dnes si připsal gól a asistenci. Jeho zápisy do statistik dělila necelá půlminuta, během níž padly dokonce čtyři branky.

Horák otevřel skóre zápasu v čase 25:29 po asistenci krajana Jakuba Jeřábka. Ve stejné minutě ale domácí Dmitrij Sjomin vyrovnal a o osm sekund později Nikolaj Žerděv skóre otočil. V čase 26:53 se však Horák zasloužil o vyrovnání, když poslal do sítě puk po rychlém protiútoku. Gól byl oficiálně připsán Nikitu Byglazovovi, jenž v okamžiku Horákovy střely přejížděl před domácím brankářem.

Rovnovážný stav vydržel do začátku 57. minuty, kdy rozhodl o vítězství Torpeda John Norman.

Slovan promarnil vedení, ale zvládl nájezdy

Čtyřgólové vedení proti Spartaku Moskva promarnil Slovan Bratislava, jenž se nakonec musel spokojit s dvěma body za vítězství 5:4 po samostatných nájezdech. Po bezbrankové první třetině předvedli svěřenci trenéra Miloše Říhy smršť ve druhé části, kdy mezi 22. a 31. minutou nasázeli ruskému soupeři čtyři góly. Jako třetí se prosadil český obránce Tomáš Kundrátek.

Spartak však oplatil Slovanu stejnou mincí a v třetím dějství vyrovnal. Na dva góly nahrál Lukáš Radil. V rozstřelu pak zařídili domácím bod navíc Žiga Jeglič a Tomáš Surový, kteří jako jediní své nájezdy proměnili.

Kontinentální hokejová liga:

Chanty-Mansijsk - Novosibirsk 3:2, Nižnij Novgorod - Viťaz Podolsk 3:2 (za hosty Horák 1+1, Jeřábek 0+1), Slovan Bratislava - Spartak Moskva 5:4 po sam. nájezdech (Kundrátek 1+0 - Radil 0+2), CSKA Moskva - Jaroslavl 2:3 po sam. nájezdech, Jokerit Helsinky - Dinamo Riga 3:0, Vladivostok - Chabarovsk 2:3.