Horák a Červenka stříleli, Calgary díky nim porazilo Anaheim

20. 4. 2013 7:44
Flames, kteří už ztratili naději na postup do play off, se vítězně rozloučili s vlastními fanoušky, zbývajcí čtyři zápasy odehrají na ledě soupeřů.
Hokejisté Calgary Flames.
Hokejisté Calgary Flames. | Foto: ČTK

New York - Čeští hokejisté Roman Horák s Romanem Červenkou přispěli v pátečním utkání NHL gólem k výhře Calgary nad Anaheimem 3:1. Flames, kteří už ztratili naději na postup do play off, se vítězně rozloučili s vlastními fanoušky, zbývajcí čtyři zápasy odehrají na ledě soupeřů.

Možná naposledy se příznivcům Flames představil brankář Miikka Kiprusoff, který uvažuje o tom, že po skončení sezony uzavře kariéru v NHL. Šestatřicetiletý gólman, který je v Calgary od roku 2003, se po utkání dočkal ovací vestoje, když z 33 střel pustil jediný gól a byl vyhlášen první hvězdou večera.

Horák byl druhou hvězdou zápasu

"Chytání je celý můj život. Bylo to tak už předtím, než jsem přišel do NHL a chytal v Evropě. Zatím nemám žádné plány," prohlásil rodák z Turku. "Když se podíváte na ostatní kanadské týmy, gólmani to tam mají těžké. Ale já měl štěstí. Měl jsem pocit, že fanoušci za mnou pokaždé stáli," poděkoval Kiprusoff příznivcům Flames.

Ocenění pro druhého nejlepšího hráče utkání získal Horák, který v 23. minutě svou druhou trefou v sezoně otevřel skóre zápasu. V úvodu třetí třetiny přidal druhou branku Brian McGrattan, hosté sice v 57. minutě snížili, ale 51 sekund před závěrečnou sirénou zpečetil výhru Flames trefou do prázdné branky Červenka, který tak skóroval posedmé v sezoně.

Rangers nasázeli v Buffalu osm gólů

Důležitou bitvu v boji o postup do play off zvládli hokejisté New Yorku Rangers, kteří předvedli kanonádu na ledě Buffala a zvítězili 8:4. O vítězství rozhodli na přelomu první a druhé třetiny, kdy získali pětibrankový náskok.

Rangers nejprve vstřelili tři góly v závěrečných 78 sekundách úvodní části, další dva pak přidali v 22. minutě během 27 sekund. Premiérovým hattrickem v NHL se o výhru Jezdců zasloužil Brad Richards.

Dvaatřicetiletý kanadský útočník tak vylepšil svou letošní bilanci na deset branek, přičemž v posledních dvou zápasech zaznamenal čtyři góly a jednu asistenci. "Nerad bych to ale zakřikl, takže se o téhle sérii radši nebavme," požádal novináře.

Pavelcův Winnipeg ztrácí dva body

Rangers si díky výhře upevnili osmou příčku v tabulce Východní konference, mají o dva body více než devátý Winnipeg. Oběma celkům přitom zbývá sehrát poslední čtyři zápasy. Naopak Sabres už ztrácejí šest bodů a jsou prakticky mimo hru.

"Je těžké nechávat zisk klíčových bodů na jediný zápas. Měli jsme šanci je získat v dřívějším průběhu sezony, ale nedokázali jsme to. Teď už budeme hrát jenom o čest," litoval útočník Buffala Drew Stafford.

St. Louis vyhráli podeváté z 11 zápasů

Pozici v elitní osmičce Západní konference si pojistili St. Louis Blues, kteří porazili 2:1 Dallas a připsali si deváté vítězství z posledních jedenácti zápasů.

Vítězný gól vstřelil bijec ze čtvrté formace Ryan Reaves, který v 28. minutě zvýšil na 2:0. Hosté překonali Briana Elliotta v brance Blues v 45. minutě, vyrovnat už ale nedokázali.

"Za celým naším úspěchem v posledních zápasech stojí skvělá obrana a brankář," prohlásil trenér St. Louis Ken Hitchcock. "Odvádějí neuvěřitelnou práci. Každý soupeř má a budeme mít problémy s tím dát nám gól. Nikomu nic nedáme jen tak zadarmo," dodal.

Dallas má i bez Jágra k postupu blízko

Dallas naopak stále ztrácí dva body na osmý Columbus, má však zápas k dobru. Ve hře zůstává i Detroit, který má k dispozici ještě o jedno utkání navíc.

Na sedm zápasů prodloužili vítěznou sérii hokejisté Chicaga, kteří porazili Nashville 5:4 v prodloužení. Blackhawks se tak znovu přiblížili zisku Prezidentovy trofeje pro nejlepší tým základní části, pět zápasů před koncem mají šestibodový náskok před lídrem Východní konference z Pittsburghu.

Tučňáci svůj plánovaný páteční duel proti Jágrovým Bruins neodehráli. Kvůli bezpečnostní situaci v Bostonu byl zápas přeložen na dnešek, začne v 18:30 SELČ.

Výsledky NHL:

Buffalo - New York Rangers 4:8 (0:3, 3:4, 1:1)

Branky: 34. Hodgson, 34. Gerbe, 37. Stafford, 60. Pysyk - 20., 22. a 53. B. Richards, 19. Hagelin, 20. Clowe, 22. Stralman, 28. Nash, 35. Callahan. Střely na branku: 28:29. Diváci: 19.003.

Calgary - Anaheim 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

Branky: 23. Horák, 44. McGrattan, 60. Červenka - 57. Perry. Střely na branku: 31:33. Diváci: 19.289.

Chicago - Nashville 5:4 v prodl. (2:2, 1:1, 1:1 - 1:0)

Branky: 5. Keith, 14. Saad, 30. P. Kane, 51. Handzuš, 61. Hossa - 7. a 33. Halischuk, 11. Henderson, 57. Butler. Střely na branku: 30:27. Diváci: 22.014.

Colorado - Edmonton 1:4 (1:2, 0:2, 0:0)

Branky: 8. Parenteau - 3. Hall, 15. Schultz, 26. Nugent-Hopkins, 35. Eberle. Střely na branku: 34:24. Diváci: 15.890.

St. Louis - Dallas 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Branky: 11. Stewart, 28. Reaves - 45. Roussel. Střely na branku: 20:22. Diváci: 19.328.

6. St. Louis 44 26 2 16 116:107 54
7. Minnesota 44 24 3 17 115:115 51
15. Colorado 44 14 7 23 104:139 35

Poznámka: Týmy označené "x" mají jistý postup do play off, "y" prvenství v divizi, "z" prvenství v konferenci. Na prvních třech místech jsou vedoucí týmy divizí.