Hop Schwitz! Červenobílé hokejové šílenství ve Stockholmu

Hop Schwitz! Červenobílé hokejové šílenství ve Stockholmu
Hráli hrozně, říká o nich brankář Salák. Ale výsledky mluví spíš o tom, že Švýcarsko je nejpříjemnějším překvapením šampionátu: porazilo všechny své dosavadní soupeře, kravské zvonce v hledišti zněly naplno.
Strůjce úspěchu Sean Simpson. Švýcaři opravdu hodně připomínají Kanadu - tvrdou rychlou hrou, i třeba svými góly. Už tři dali tak, že důrazný útočník v brankovišti dotlačil puk za záda soupeřova gólmana.
Radost Švýcarů v zápase s jejich vzorem. Kanadu porazili na nájezdy
A vedou nejen hokejisté, první mezi fanoušky jsou také Švýcaři, jak vidíte na videu
Foto: Michal Eger
Reuters Sport Reuters, Sport
7. 5. 2013 12:03
Nečekaní vládci dosavadního průběhu hokejového mistrovství světa. Jmenují se Švýcaři.

Stockholm - Nečekaní vládci dosavadního průběhu hokejového mistrovství světa se jmenují Švýcaři. Nejde jen o jejich výkony na ledě, i když o ty především.

V okolí stockholmské haly Globen je slyšet především Hop Schwitz! a ačkoliv jsme ve Švédsku, převládají červená barva a bílý helvétský kříž. Švýcarští hokejisté dělají svým hlasitým fanouškům radost: porazili zatím všechny soupeře, ačkoliv je v prvních třech zápasech čekali výhradně papíroví favorité: domácí Švédové, Kanada a český výběr.

Podívejte se do naší galerie na fotografie a videa, jak letí Stockholmem červenobílá hokejová vlna.

 

Právě se děje

před 39 minutami

Boston zabral a snížil semifinálovou sérii NBA s Miami

Basketbalisté Bostonu Celtics se udrželi v boji o postup do finále NBA, Miami porazili 117:106 a snížili stav semifinálové série na 1:2 na zápasy. Pro Miami to byla teprve druhá porážka v letošním play off po deseti výhrách. Čtyři hráči Bostonu se dostali na alespoň 20 bodů, nejvíce měl Jaylen Brown 26.

Play off NBA v Orlandu:

Finále Východní konference - 3. zápas:

Miami - Boston 106:117 (stav série 2:1).

Zdroj: ČTK
Další zprávy