Hokejový útočník Tomáš Rachůnek v Novokuzněcku končí

ČTK ČTK
20. 10. 2014 8:50
Český hokejový útočník Tomáš Rachůnek končí v Novokuzněcku v Kontinentální lize.
Tomáš Rachůnek.
Tomáš Rachůnek. | Foto: CPA Eduard Erben

Novokuzněck - Český hokejový útočník Tomáš Rachůnek končí v Novokuzněcku v Kontinentální lize. Podle oficiálních stránek Metallurgu se obě strany dohodly na ukončení kontraktu. Třiadvacetiletý Rachůnek přišel do Novokuzněcku v létě, v minulé sezoně hostoval ze Lva Praha v pražské Spartě.

Rachůnek sehrál v této sezoně v KHL v dresu Novokuzněcku 14 utkání, v kterých si připsal dva body za gól a asistenci. Měl také čtyři minusové body za účast na ledě při vstřelených a inkasovaných gól a hrál v průměru 12 minut a 20 sekund za zápas.

V KHL má na kontě Rachůnek 40 zápasů včetně play off ze sezony 2012/13, v kterých si připsal 15 bodů za šest branek a devět asistencí. V české extralize hrál zlínský odchovanec také za Znojmo a Plzeň a celkem nasbíral ve 140 duelech 51 bodů (21+30). Připsal si také jedenáct startů v české reprezentaci.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Klaebo nebude kvůli koronavirové situaci do konce roku závodit

Aktuální lídr Světového poháru běžců na lyžích Johannes Klaebo odřekl kvůli obavám z koronaviru účast na dalších dílech seriálu v Davosu a Drážďanech. Čtyřiadvacetiletý norský reprezentant nebude podle informací rádia NRK závodit až do konce roku, protože nepovažuje za rozumné v současné situaci tolik cestovat.

Stejný postoj zaujal i jeho reprezentační kolega Emil Iversen. Šéftrenér Espen Bjervig nevyloučil, že minimálně závody v Davosu vynechá celý norský tým.

"Jsem toho názoru, že lyžování a závodění jsou ve srovnání se současnou pandemií vcelku nedůležité," řekl trojnásobný olympijský vítěz Klaebo, který při úvodní zastávce SP ve finské Ruce vyhrál dva ze tří závodů a ujal se vedení v průběžném pořadí seriálu. "V této době považuju mezinárodní cestování za chybu. Přináší to kontakt příliš velkého počtu lidí. Vyžaduje to použití letadel, autobusů, letišť a mnoho dalšího. Nebudu se tomu vystavovat," řekl Klaebo.

Nejdříve se do programu Světového poháru zapojí 1. ledna, kdy odstartuje Tour de Ski. Iversen, jenž se vedle nákazy obává i nucené preventivní karantény kvůli případnému výskytu koronaviru v týmu, hodlá vynechat i prestižní miniseriál.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Německý soud poslal do vězení českého pašeráka drog

Zemský soud v Kolíně nad Rýnem dnes uložil 55letému Čechovi trest vězení 4,5 roku kvůli nedovolenému dovozu omamných prostředků a napomáhání k obchodu s omamnými prostředky. Informoval o tom německý server Rundschau-online. Drogový kurýr byl zadržen loni v srpnu při namátkové kontrole. Celníci v automobilu našli zhruba kilogram kokainu a 25 tisíc eur (přes 656.000 korun) v hotovosti.

Čech, který byl zadržen na cestě z Belgie do vlasti, u soudu řekl, že drogy vyzvedl pro svého dobrého známého. Za "kurýrní jízdu" prý dostal odměnu 4000 eur.

Pro vyučeného automechanika a otce od rodiny jízda skončila na dálničním odpočívadle Frechen-Süd. Před celníky, kteří ho zastavili, byl viditelně nervózní a třesoucíma se rukama jim podal řidičský průkaz.

Muž nejdříve tvrdil, že u sebe nemá ani drogy, ani větší množství peněz. Celníci však automobil s českou poznávací značkou prohledali a našli drogy v černém plastovém vaku.

Muž byl už dříve kvůli prodeji drog trestán i v Česku. Odseděl si 20 měsíců ve vyšetřovací vazbě a v roce 2018 byl odsouzen k pětiletému podmíněnému trestu. Nejméně polovinu trestu, který mu byl dnes uložen, si musí odpykat v Německu. Poté je podle soudce "dobře možné", že bude vyhoštěn.

Další zprávy