Hokejový útočník Petružálek končí v Rusku, chce hrát doma

ČTK ČTK
19. 11. 2014 15:52
Hokejový útočník Jakub Petružálek předčasně ukončil angažmá v Kontinentální lize v Jekatěrinburgu.
Jakub Petružálek
Jakub Petružálek | Foto: CPA - Eduard Erben

Praha - Hokejový útočník Jakub Petružálek předčasně ukončil angažmá v Kontinentální lize v Jekatěrinburgu. Po nedávném tragickém úmrtí jeho přítelkyně Kateřiny Netolické chce působit blíže rodině, v kariéře by tak měl pokračovat v české extralize.

"S ohledem na události v jeho životě se Jakub rozhodl vrátit a být blíže rodině," řekl ČTK Michal Leimberger ze společnosti Global Management Group, která Petružálka zastupuje. Proto se hráč dnes dohodl s vedením Avtomobilistu na předčasném ukončení smlouvy.

Bronzový medailista z mistrovství světa 2012, který startoval i na letošním šampionátu, chce v hokejové kariéře pokračovat. "Není to o tom, že by ztratil zájem o hokej. Jen nechce být v kontaktu s rodinou jen přes telefon nebo skype," uvedl Leimberger, podle nějž by o dalším Petružálkově angažmá mohlo být jasno v řádu několika dnů.

Odchovanec litvínovského hokeje působil v zahraničí od roku 2006, kdy odešel jako junior do zámoří. Po třech letech se ale vrátil do Evropy a nejprve hrál ve Finsku za Lukko Rauma. Po dvou sezonách ale odešel do Ruska, kde oblékal dresy Chabarovsku, Dynama Moskva, Kazaně a Jekatěrinburgu. Loni s Dynamem vyhrál Gagarinův pohár.

 

Právě se děje

Další zprávy