Hokejový útočník Olesz se po dvou měsících vrátil do Vítkovic

ČTK ČTK
7. 1. 2016 13:01
S týmem už dnes trénoval a následně podepsal dokumenty, kterými oficiálně potvrdil návrat do ostravského celku. Uvedly to oficiální internetové stránky klubu.
Rostislav Olesz
Rostislav Olesz | Foto: Dalibor Sosna

Ostrava - Hokejový útočník Rostislav Olesz se po ukončení angažmá z rodinných důvodů v Langnau vrací do Vítkovic, odkud v listopadu do Švýcarska odešel. S týmem už dnes trénoval a následně podepsal dokumenty, kterými oficiálně potvrdil návrat do ostravského celku. Uvedly to oficiální internetové stránky klubu.

"Vracím se z rodinných důvodů a taky chci pomoct klukům do play off. Své angažmá v Langnau beru jako další velkou zkušenost a jsem rád, že jsem se tam rozešel v dobrém. Teď už se plně soustředím na návrat do Vítkovic," řekl Olesz, který loni v létě uzavřel s Vítkovicemi tříletou smlouvu.

Na uvolnění ze Švýcarska se Olesz rychle domluvil a okamžitě jej oslovilo vítkovické vedení, které v současné krizi nutně hledá posily. O to se snaží i po Oleszově návratu a podle oficiálních stránek by se o případných nově příchozích hráčích mohlo rozhodnout během nadcházejícího víkendu.

Olesz i po dvou měsících strávených ve Švýcarsku zůstal nejproduktivnějším hráčem a nejlepším střelcem Vítkovic v tomto ročníku extraligy. V 15 zápasech nasbíral 16 bodů za 12 gólů a čtyři přihrávky. Z týmu, který prohrál devět z posledních deseti zápasů a propadl se na 11. místo, se na něj pouze dotáhl s 16 body z 27 utkání Stanislav Balán.

Za Langnau bronzový medailista z olympijských her 2006 sehrál 15 zápasů a připsal si osm bodů za čtyři branky a stejný počet asistencí. Do Švýcarska zamířil po reprezentační pauze vyhrazené pro turnaj Karjala, na kterém se po šesti letech vrátil do české reprezentace.

Ve Švýcarsku Olesz působil už v ročníku 2013/14, který po odchodu z NHL dohrál v Bernu. Potom zamířil do Vítkovic. Bývalý hráč pražské Sparty má na kontě v NHL za Floridu, Chicago a New Jersey celkem 365 zápasů a 134 bodů za 57 gólů a 77 asistencí.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o extralize 2015/16

Tipsport extraliga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Tipsport extraligy

 

Právě se děje

před 58 minutami

Tálibán přerušil jednání s afghánskou vládou o výměně zajatců

Radikální islámské hnutí Tálibán podle agentury Reuters oznámilo, že přerušuje jednání s afghánskou vládou o výměně zajatců. Kábul naopak tvrdí, že výměnu nadále připravuje.

Vzájemné předání vězňů představovalo jeden z hlavních bodů mírových rozhovorů v Afghánistánu. Afghánská vláda se na něm s Tálibánem domluvila minulý týden při prvním přímém vyjednávání mezi těmito dvěma stranami po 18 letech.

Mluvčí Tálibánu Suhajl Šahín sdělil na twitteru, že vyjednávací tým hnutí se již nebude účastnit "neplodných rozhovorů" a že propuštění tálibánských zajatců bylo vládou "zdržováno pod neustálými záminkami".

Zdroj: ČTK
Další zprávy