Hokejový svaz vymyslel, jak obejít soudní nařízení. Šokovaný Vsetín mluví o diktatuře

Sport ČTK Sport, ČTK
Aktualizováno 5. 9. 2019 17:08
Český svaz ledního hokeje respektuje rozhodnutí Městského soudu v Praze, který ve středu večer předběžným opatřením odložil start nejvyšší juniorské soutěže, a ve stanoveném patnáctidenním termínu se proti němu odvolá. Pro kluby zatím uspořádá pohárovou soutěž, která odstartuje dnes, kdy měla začít juniorská extraliga akademií. Hrát se bude podle losu, jaký měla mít extraliga.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: ČTK

"Český svaz ledního hokeje s rozhodnutím, které mu bylo doručeno den před zahájením soutěže, aniž by mu byla poskytnuta jakákoli možnost se k věci vyjádřit, nesouhlasí a v zákonné lhůtě proti němu podá odvolání," uvedl mluvčí svazu Zdeněk Zikmund v tiskové zprávě.

Zástupci Havířova, Přerova a Vsetína se na soud obrátili poté, co jejich týmy byly při reorganizaci juniorských soutěží vyřazeny z nejvyšší soutěže. Tu mají nyní hrát pouze kluby se statusem akademie plus Olomouc a rakouský Salcburk.

O smírné mimosoudní řešení situace hokejový svaz zřejmě usilovat nebude. "Jednali jsme osm devět měsíců, naposledy před zasedáním arbitrážní komise. Druhá strana prezentovala, že nám nabídla smírné řešení, což ale nebyla pravda. Jejich podmínka byla, že akceptujeme všechny jejich požadavky," řekl Zikmund ČTK a poukázal na fakt, že svaz neměl o právních krocích druhé strany informace.

Soud může řešit spor týdny či měsíce, Zikmund ale věří, že rozhodnutí o odvolání padne rychle.

Výkonný výbor hokejového svazu o změnách v juniorských soutěžích včetně vyřazení Havířova, Přerova a Vsetína z elity rozhodl již v březnu, od té doby jsou tři moravské kluby se svazem ve sporu. U svazové arbitrážní komise neuspěly, stejně jako u Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže.

Samosoudkyně Milada Mašinová ve středu vydala předběžné opatření, podle kterého se soutěž, jež byla přejmenována na juniorskou extraligu akademií, nesmí do pravomocného ukončení sporu hrát. Na pohárovou soutěž, jejíž podobu dnes zástupci svazu oznámili, se zákaz nevztahuje. Podle tiskové zprávy se bude hrát systémem "dvakrát každý s každým", tedy 36 zápasů pro každé mužstvo.

"Budeme se určitě dál bránit a už to s právníky řešíme, protože arogance moci dosáhla svého vrcholu. Zavání to diktaturou a podobné úhybné manévry i pohrdáním soudem. Z mého pohledu už je to trestná činnost. Jde o obcházení úředního rozhodnutí, což musí vidět i slepec. A já věřím, že soudy si to nenechají líbit. Teď je to na soudcích a právnících," řekl ČTK vsetínský šéf Daniel Tobola.

Postup svazu ho šokoval. "Za sebe říkám, že jsem zděšený, jakým způsobem ti lidé český hokej vedou. Zdá se, že je nezastaví vůbec nic. Tady nejde o ty tři kluby Vsetín, Přerov, Havířov, tady je to spíš o tom, že si mohou ti lidé dělat absolutně cokoliv, co chtějí. Je mi z toho hodně smutno," prohlásil Tobola. "Snad jediným pozitivem nyní je, že teď hrajeme podle všeho nejvyšší juniorskou soutěž a můžeme bojovat o titul," doplnil s nadsázkou Tobola.

"Nevím, jak celý případ po soudní stránce poběží dál, ale v každém případě vyloučení těch tří klubů bylo proti morálce, zcela proti sportu a jeho logice," uvedl pro iSport.cz bývalý reprezentační kouč Alois Hadamczik, který v minulé sezoně vedl národní tým do 18 let. "Jaký je rozdíl mezi klubem, který má povolení hrát nejvyšší juniorskou soutěž, a tím, který ji od svazu nemá? Jeden a půl milionu korun, nic víc. Sportovní otázka nehraje roli," řekl.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Albánii zasáhla dvě zemětřesení, zanechala po sobě 108 zraněných, nikdo nezemřel

Albánii v sobotu zasáhlo zemětřesení, jehož intenzitu seismologové stanovili na 5,8 stupně. Záchvěvy půdy byly cítit i v sousedních zemích, především v Černé Hoře, vyžádaly si 108 zraněných, kteří byli ošetřeni v nemocnicích v Tiraně a Drači. Nejsou hlášena žádná úmrtí. Epicentrum sobotního zemětřesení se nacházelo zhruba 30 kilometrů severně od města Drač (Durrës) u pobřeží blízko Mysu Rodon. Podle albánského geofyzikálního ústavu šlo o nejsilnější zemětřesení v Albánii za posledních 20 až 30 let. Obyvatele pak vyděsily další otřesy v noci ze soboty na neděli o síle 4,8 stupně. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zemřel hoteliér, který se zasloužil o expanzi Hiltonu, bylo mu 91 let

Ve věku 91 let zemřel tento týden ve Spojených státech hotelový magnát William Barron Hilton, který rozšířil hotelové impérium založené jeho otcem. Informovala o tom agentura AP. Rodina Hiltonových oznámila, že Barron Hilton zemřel přirozenou smrtí ve čtvrtek ve svém domově v Los Angeles. Zůstalo po něm osm dětí a 15 vnoučat, mezi nimiž jsou i známé celebrity Paris a Nicky Hiltonovy. V rodinné firmě začal působit v 50. letech minulého století a dokázal ji dostat až na špičku hotelového průmyslu. V čele společnosti, která v současné době provozuje tisíce hotelů po celém světě včetně České republiky, stál 30 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy