Absurdní drama s mládeží: Svaz čelí smršti pokut, elitní juniory čeká zvláštní finále

Daniel Poláček Ondřej Zoubek Daniel Poláček, Ondřej Zoubek
Aktualizováno 24. 1. 2020 11:38
Česko v aktuální sezoně pořádalo po dvanácti letech hokejové mistrovství světa dvacítek, ale paradoxně nemá řádně fungující juniorskou ligu. Ta po náhlém vyřazení tří klubů, které se brání, utrpěla nečekané proměny a dočká se velmi zvláštního finále. Právní boj pak místy připomíná až absurdní drama.

Hokejový svaz dostal od soudního exekutora už čtyři pokuty, protože nerespektoval rozhodnutí Městského soudu v Praze a neodložil start nejvyšší ligy juniorů. Místo ní rozjel soutěž O Pohár DHL, tedy s jiným názvem, jenže se stejnými týmy a podle připraveného losu.

V prosinci přišel svaz s novým návrhem postupného zúžení elitní ligy a v lednu oznámil poněkud bizarní systém finále sezonní pohárové soutěže.

Podívejte se, jakým vývojem kauza prošla.

Výjimka pro Olomouc

V březnu se svaz nakonec přiklonil k 18 účastníkům juniorské extraligy. Výjimku udělil Olomouci, která sice akademii nemá, ale hraje mužskou extraligu. 

Paradoxní je, že zatímco olomoučtí mladíci skončili v minulém ročníku pátí od konce, vyřazený Vsetín hrál čtvrtfinále. Také Havířov si vedl lépe. Oba úspěšnější týmy nicméně spadly do nižší soutěže. Další perličkou je, že její vítěz hned po aktuální sezoně postoupí mezi elitu. A to bez nutnosti mít akademii nebo hrát extraligu mužů.

Vsetín a spol. podle svých vyjádření netušily, že k rázným škrtům dojde. "V lednu bylo v Praze zasedání (Hokejové fórum, pozn. red.) a přerovské vedení se ptalo, jestli se v další sezoně bude měnit extraliga juniorů, a pan Urban (svazový sekretář) odpověděl, že určitě ne. No a vidíte," prohlásil vsetínský sportovní manažer Radim Tesařík.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecká palba v Idlibu zabila devět lidí na straně Damašku

Síly podporující režim syrského prezidenta Bašára Asada v pondělí přišly o devět bojovníků při tureckém ostřelování v provincii Idlib, kde se nachází poslední syrské pozice džihádistů a povstalců podporovaných Ankarou. Napsala to agentura AFP s odvoláním na Syrskou organizaci pro lidská práva (SOHR). Ofenziva vlády, kterou podporuje Rusko, na severozápadě Sýrie trvá bez přestávky od prosince.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Úřady rozbily síť pašeráků čínských anabolik, zatčeno bylo 21 Slováků

Bezpečnostní složky několika evropských zemí si v posledních dnech došláply na síť překupníků řízenou ze Slovenska, která v Evropě obchodovala se zakázanými anabolickými steroidy vyrobenými v Číně. Oznámila to dnes francouzská policie, která při více než dvouletém vyšetřování sehrála klíčovou roli. Francie byla hlavním odbytištěm nelegálních podpůrných látek, většinu podezřelých ovšem tvoří Slováci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy