Hokejový Prostějov si může oddechnout. Z první ligy vyloučen nebyl, zaplatí však pokutu 132 tisíc

ČTK ČTK
25. 10. 2017 17:29
Vedení hokejistů prvoligového Prostějova porušilo licenční řád a přijde ho to velmi draho. Disciplinární komise (DK) Českého svazu ledního hokeje vyměřila Jestřábům pokutu ve výši 132 050 korun. Prostějovský klub se však dozvěděl také pozitivní zprávu - přestože mu kvůli celému případu hrozilo i vyloučení, zůstává v soutěži.
Matouš Venkrbec
Matouš Venkrbec | Foto: ČTK

Pardubice - Vedení hokejistů prvoligového Prostějova porušilo licenční řád a přijde ho to velmi draho. Disciplinární komise (DK) Českého svazu ledního hokeje vyměřila Jestřábům pokutu ve výši 132.050 korun. Prostějovský klub se však dozvěděl i pozitivní zprávu - přestože mu kvůli celému případu hrozilo i vyloučení, zůstává v soutěži.

Podle DK došlo ze strany Prostějova k závažnému porušení licenčního řádu, když v situační zprávě uvedl neúplné, respektive nepravdivé informace, navíc ve stanoveném termínu neuhradil závazky vůči Českému svazu ledního hokeje. Pochybením se během září již dvakrát zabýval i výkonný výbor ČSLH.

Prostějovští chybovali, když v situační zprávě neuvedli dluh, který měli vůči hráči Matouši Maxmiliánu Venkrbcovi. Kromě toho dlužili celkem 92.000 korun i svazu poté, co neuhradili pokutu 40.000 korun za nezajištění povinností pořadatelské služby v utkání Prostějov - Přerov z 2. listopadu minulého roku a dalších 50.000 korun ze stejného důvodu při duelu Prostějov - Přerov z poloviny letošního února.

Klub měl navíc zaplatit i poplatky za disciplinární projednání. Vše uhradil až v polovině letošního září poté, co ho vyzval sekretariát svazu. DK odmítla obhajobu účastníka WSM ligy, že o povinnosti úhrady pokut v určeném termínu nebyl informován, neboť termíny jsou jasně stanovené v licenčním řádu.

Výsledkem byl vysoký finanční postih. "Částka byla stanovena jako součet pevné pokuty, která může podle disciplinárního řádu ČSLH dosáhnout až 200.000 Kč, a procentuální pokuty, vypočítané z neuhrazené smluvní odměny vůči hráči," uvedl svaz v tiskové zprávě.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Východní Indii zasáhl cyklón, do pobřežních oblastí přinesl záplavy

Prudké deště a silný vítr přinesl do východní Indie cyklón, který vyvrátil tisíce stromů a sloupů elektrického vedení. Část pobřežních oblastí postihly záplavy, které odřízly od spojení s okolním světem stovky vesnic, informovala v pondělí agentura AP.

Ze zasažených oblastí zatím nejsou hlášeny žádné potvrzené oběti. Jeden rybář je pohřešován a další utrpěl zranění, když jejich loď smetla vysoká vlna.

Úřady ve státech Odiša a Ándhrapradéš byly v neděli v nejvyšší pohotovosti před příchodem cyklónu, který provázela rychlost větru až 85 kilometrů v hodině. Tisíce lidí byly preventivně evakuovány. V pondělí už bouře zeslábla, zatímco postupuje směrem na západ.

Letos v květnu zasáhla západní pobřeží Indie silná bouře, která si vyžádala nejméně 140 obětí. O týden později zasáhl východní pobřeží Indie a sousední Bangladéš další cyklón, který si vyžádal nejméně šest mrtvých a evakuaci více než miliónu obyvatel.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Policie chce postavit nový hangár pro vrtulníky za 800 milionů

Policie chce nechat postavit na Letišti Václava Havla v pražské Ruzyni nový hangár pro vrtulníky a drony za 800 milionů korun. V pondělním vydání to píše deník E15.

Stavba by mohla začít v roce 2023 a trvala by asi dva roky. Policie podle deníku nyní provozuje devět vrtulníků EC-135 a šest vrtulníků Bell­ 412. Stávající ruzyňský hangár pro policejní vrtulníky je starý více než 100 let a během své existence byl podle policie jen částečně upraven. Policie má ještě druhý hangár, a to na letišti Brno-Tuřany.

Zdroj: ČTK
Další zprávy