Hokejový Litvínov chystá přestavbu stadionu

ČTK ČTK
14. 9. 2011 15:04
Stadion Ivana Hlinky má být rekonstruován do roku 2016
Foto: Aktuálně.cz, HC Benzina Litvínov

Prah - Zimní stadion Ivana Hlinky, který je dlouhá léta domovským stánkem hokejistů Litvínova, má do roku 2016 projít kompletní rekonstrukcí a přestavbou.

Do sezony 2013/14 už by Litvínovští měli vstupovat se stadionem, jenž bude hotový z 75 procent, posléze bude během druhé etapy přistavěna poslední tribuna a současně s tím i navýšen počet sedaček tak, aby odpovídal požadavkům a licenčním podmínkám extraligy.

"S Jiřím Šlégrem na tom velmi intenzivně pracujeme. Máme již hotovou studii, začínáme dělat projekt a v tuto chvíli začínáme řešit financování, v němž jsme už trošičku pokročili," řekl na dnešní tiskové konferenci v Praze člen představenstva společnosti Unipetrol a člen představenstva HC Verva Litvínov Martin Durčák.

Čtěte také: Extraliga kvůli pohřbům hokejistů začne až v neděli

Důležitým krokem pro litvínovský klub bylo akceptování harmonogramu přestavby ze strany Asociace profesionálních klubů (APK) minulý týden na valné hromadě ve Velké Bíteši. Licenční řád APK totiž požaduje, aby každý klub, který půjde do sezony 2013/14, měl k dispozici alespoň 3500 míst k sezení a minimální celkovou kapacitu 5000 míst.

To ale Litvínov nestihne. Po první fázi provedené do roku 2013, jejíž náklady se budou pohybovat v desítkách milionů korun, budou hotové tři čtvrtiny stadionu včetně zázemí, toalet i vstupního traktu. "Budeme mít jen 2316 míst k sezení, ale APK to akceptovala a nebudeme mít problém se získáním licence," ujistil generální manažer klubu Petr Hojer. "Až na ten počet sedících diváků tak bude stadion zcela odpovídat požadovanému standardu," doplnil Durčák.

Do roku 2016 poté proběhne druhá etapa, která je podstatně náročnější na technické zpracování, ale i po stránce finanční. K přistavění poslední části tribuny bude totiž zapotřebí nadzvednout střechu.

"Bude potřeba nejen doplnit dalších 1200 sedících diváků, což bude vyžadovat velké stavební úpravy, ale v této souvislosti se bude řešit také zázemí pro fanoušky, domácí i hostující mužstvo, ale také pro sponzory. Počítá se s výstavbou skyboxů," uvedl Hojer.

O definitivním spuštění projektu by mělo být brzy jasno, i proto, aby Litvínov stihl požadavky ze strany vedení extraligy. "V pondělí jsme společně s vedením klubu pozváni na radu města, protože hala je města. Takže město by mělo dát konečnou odpověď, kterou cestou se vydáme, abychom to mohli zrealizovat," uvedl člen představenstva klubu Jiří Šlégr.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy