Rachůnek. Vašíček. Marek. Rok po smrti hokejových mistrů

Rachůnek. Vašíček. Marek. Rok po smrti hokejových mistrů
Letadlo Jak-42 odstartovalo z letiště v Jaroslavli, nemohlo ale nabrat výšku, zavadilo o anténu a pak se zřítilo.
Letoun vezl posádku k prvnímu zápasu sezóny do Minsku. Pád a výbuch přežili pouze dva lidé - těžce popálený hokejista Galimov (ještě o něm bude řeč na následujících obrázcích) a palubní technik Sizov. Nikdo jiný.
Na palubě bylo 45 lidí – 37 členů hokejového klubu a osm členů posádky. Zachráněný mechanik Sizov později vypověděl, že letoun neměl nějaké závady před, ani během nehody. "Seděl jsem nepřipoutaný v kabině pro cestující a poté, když se letoun dlouho nezvedal do vzduchu, zavládla mezi pasažéry nervozita," řekl.
Luxusně vybavené letadlo se 14 tunami paliva na palubě havarovalo za slunného dne těsně před polednem SELČ v těsné blízkosti letiště Tunošna. Krátce se odlepilo od země a po kolizi s anténou se naklonilo a dopadlo z výšky několika metrů. Po dopadu, v rychlosti cca 250 km/h, se rozlomilo a začalo hořet.
Foto: Aktuálně.cz
Sport Sport
2. 9. 2012 0:00
Přesně před rokem při cestě na zápas s Dynamem Minsk havarovalo letadlo s hokejisty Lokomotivu Jaroslavl. Zemřeli všichni, včetně tří Čechů.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Arménský prezident Armen Sarkisjan rezignoval, vadil mu nedostatek pravomocí

Arménský prezident Armen Sarkisjan dnes oznámil, že se vzdává své funkce. Podle agentury AFP vysvětlil, že jako hlava státu nemá možnost ovlivňovat důležité otázky země v "těžkých časech". Osmašedesátiletý Sarkisjan byl prezidentem od dubna 2018.

"Prezident země nemá potřebné nástroje k tomu, aby mohl mít vliv na nejdůležitější otázky státu a národa jak v domácí, tak zahraniční politice," uvedl Sarkisjan. "Je to zcela neemotivní rozhodnutí," ujistil a vyzval k ústavní reformě, která by jeho nástupci umožnila práci za lepších podmínek.

Předloni svedla Arménie boje se sousedním Ázerbájdžánem o Náhorní Karabach. Příměří dojednané v Moskvě znamenalo pro Arménii významné územní ztráty. V průběhu války prezident opakovaně kritizoval premiéra Nikola Pašinjana a poukazoval na to, že nebyl do jednání zahrnut.

Také v loňském roce se Sarkisjan dostával opakovaně s Pašinjanem do konfliktu. Rozdělovala je například otázka odvolání šéfa arménské armády.

Zdroj: ČTK
Další zprávy