Rachůnek. Vašíček. Marek. Rok po smrti hokejových mistrů

Rachůnek. Vašíček. Marek. Rok po smrti hokejových mistrů
Letadlo Jak-42 odstartovalo z letiště v Jaroslavli, nemohlo ale nabrat výšku, zavadilo o anténu a pak se zřítilo.
Letoun vezl posádku k prvnímu zápasu sezóny do Minsku. Pád a výbuch přežili pouze dva lidé - těžce popálený hokejista Galimov (ještě o něm bude řeč na následujících obrázcích) a palubní technik Sizov. Nikdo jiný.
Na palubě bylo 45 lidí – 37 členů hokejového klubu a osm členů posádky. Zachráněný mechanik Sizov později vypověděl, že letoun neměl nějaké závady před, ani během nehody. "Seděl jsem nepřipoutaný v kabině pro cestující a poté, když se letoun dlouho nezvedal do vzduchu, zavládla mezi pasažéry nervozita," řekl.
Luxusně vybavené letadlo se 14 tunami paliva na palubě havarovalo za slunného dne těsně před polednem SELČ v těsné blízkosti letiště Tunošna. Krátce se odlepilo od země a po kolizi s anténou se naklonilo a dopadlo z výšky několika metrů. Po dopadu, v rychlosti cca 250 km/h, se rozlomilo a začalo hořet.
Foto: Aktuálně.cz
Sport Sport
2. 9. 2012 0:00
Přesně před rokem při cestě na zápas s Dynamem Minsk havarovalo letadlo s hokejisty Lokomotivu Jaroslavl. Zemřeli všichni, včetně tří Čechů.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy