Hokejoví junioři blízko čtvrtfinále. Němce přejeli 6:0

30. 12. 2008 23:50
Teď stačí jen ve středu porazit slabý Kazachstán
Čechům stačí porazit ve středu Kazachy a jsou ve čtvrtfinále.
Čechům stačí porazit ve středu Kazachy a jsou ve čtvrtfinále. | Foto: Reuters

Ottawa - Česká juniorská hokejová reprezentace zvládla na mistrovství světa bitvu o všechno. V Ottawě musela udolat Německo, aby ještě mohla pomýšlet na postup do čtvrtfinále.

Dosud měla na kontě nula bodů za dvě porážky s oběma zámořskými týmy: po debaklu 1:8 od domácí Kanady přišel poměrně nadějný zápas s USA, jenž však rovněž skončil prohrou - 3:4.

Čeští mladíci využili v 1. třetině dvě přesilovky a během necelých třech minut se proti Němcům dostali do vedení 2:0.

Hru kontrolovali a skóre dále navyšovali až na konečných 6:0.

Čechům nyní stačí porazit slabý Kazachstán a postoupí do čtvrtfinále ze třetího místa skupiny A. Utkání začíná ve středu od 21:30 našeho času.

Kazaši začínali svůj úterní zápas o čtyři hodiny později než Češi, navíc utrpěli další těžký debakl - 12:0 od USA.

Výsledek:

Česká republika - Německo 6:0 (2:0, 1:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 14. Štich (Knotek, Jordán), 16. Okál (Kundrátek), 36. Roman (Káňa), 45. Knotek (Kundrátek, Dóczy), 48. Gudas (Růžička), 50. Roman (Káňa, Vincour). Diváků: 17 976.
Sestavy:
Česká republika: Furch - Kundrátek, Dóczy, Gudas, Štich, Parýzek, Jordán, Piskáček - Vincour, Roman, Káňa - Novotný, Knotek, Strapáč - Valchař, Kubalík, Szturc - Eberle, Červený, Okál - Růžička.

Německo: Pielmeier - Bielke, Reul, Akdag, Nowak, Brückner, Schule, Wurm - Fauser, Fischhaber, Morrison - Flaake, Weiss, Pohl - Ritter, Rupprich, Huebscher - Wolf, Oblinger.