Hokejového mistra určí sedmý zápas. Zlín finále vyrovnal

19. 4. 2013 20:10
Hokejisté Plzně prohráli na vlastním ledě se Zlínem 2:5 a o mistrovi extraligy rozhodné sedmý finálový duel.
Zlín se raduje z výhry, vyrovnal finálovou sérii
Zlín se raduje z výhry, vyrovnal finálovou sérii | Foto: CPA

Plzeň - Na první hokejový titul zatím nedosáhli. Hokejisté Plzně prohráli na vlastním ledě se Zlínem 2:5 a o mistrovi Tipsport extraligy rozhodné sedmý finálový duel.

Klíčovým zlomem utkání byl začátek druhé třetiny, kdy hosté díky gólům Ondráčka a Köhlera otočili 0:1 na 2:1 během 14 vteřin. Sedmý duel se hraje v neděli ve Zlíně od 18:15.

Plzeň i se zkušeným obráncem Jaroslavem Špačkem v sestavě ale začala dobře. Vynutila si tlak a od 11. minuty také vedla.

Po dobré práci Johnsona se prosadil domácí kapitán Straka. Další šance ale už domácí využít nedokázali, a tak šli do kabin jen s jednogólovým náskokem.

O výhře Zlína rozhodlo 14 sekund

Po první přestávce Zlín vlétl do druhé části jako vyměněný a brzy bylo vše jinak. Nejprve Ondráček dorazil nahození Řezníčka od modré a o 14 vteřin později překvapil Mazance střelou na zadní tyč Köhler.

Domácí byli rychlým obratem zaskočení a nemohli se vzpamatovat. Naopak další příležitost měl Melenovský a Okál, ale brankáře Plzně ani jeden z nich nepřekonal.

Úvod třetí části se Škodovce znovu příliš nepovedl, ve 44. minutě totiž Koustourek z brejku zvýšil na 3:1.

Jeden z klíčových okamžiků přišel v 51. minutě, kdy Vlasák v přečíslení dvou na jediného obránce nahrál Kašpaříkovi a ten trefil horní tyč.

Velký tlak Plzeň nezužitkovala

Snížení nakonec přišlo. Ale až v 57. minutě, kdy dostal puk do sítě Kratěna.

Bleskovou odpověď připravil ovšem hostující Holík, který ujel obráncům a blafákem překonal Mazance. Skóre pak pečetil gólem do prázdné branky Tesařík.

Série, ve které se domácím týmům příliš nedaří, se tedy stěhuje do Zlína za stavu 3:3 a rozhodne se sedmý zápas.

Výsledek:

HC Škoda Plzeň - PSG Zlín 2:5 (1:0, 0:2, 1:3)

Branky a nahrávky: 11. Martin Straka (Johnson, Jan Kovář), 57. Kratěna (Vlasák, Kašpařík) - 21. Ondráček (Řezníček, Veselý), 21. Köhler (Leška, Hamrlík), 44. Kostourek (Okál, Köhler), 57. Holík, 60. Tesařík. Rozhodčí: Baluška (SR), Minář - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:7, navíc Linhart a Zámorský (oba Zlín) oba 10 min. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 8236 (vyprodáno). Stav série: 3:3.
Plzeň: Mazanec - Jiří Hanzlík, J. Špaček, J. Jeřábek, St. Pierre, Slovák, Frolo, Mozík - Johnson, Jan Kovář, Martin Straka - Kratěna, Kašpařík, Vlasák - Balej, T. Sýkora, Pletka - Dvořák, Lev, Vampola - od 35. navíc Petruška. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar.
Zlín: J. Sedláček - Zámorský, Řezníček, Hamrlík, Linhart, Tesařík, Horák, Matějíček, Urbanec - Ondráček, Čajánek, O. Veselý - Balaštík, Leška, Köhler - Melenovský, Holík, Fořt - Okál, Kostourek, P. Sedláček. Trenéři: Rostislav Vlach a Jurík.