Hokejové Pardubice na úvod Mountfield Cupu podlehly Davosu, Sparta nestačila na Hradec

9. 8. 2018 17:40
Sparta proti Hradci Králové ztratila vedení 4:1, nakonec prohrála v prodloužení 4:5.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Lukáš Filipec

Hradec Králové - Hokejisté Pardubic vstoupili do Mountfield Cupu v Hradci Králové porážkou s Davosem 2:3. Rozhodl o tom v 55. minutě Tino Kessler. Domácí Mountfield i díky hattricku lotyšského útočníka Marise Bičevskise zvítězil nad pražskou Spartou 5:4 v prodloužení.

Pardubické Dynamo prohrávalo s Davosem už 0:2, když ve třetí minutě otevřel skóre Magnus Nygren a v úvodu druhé třetiny se prosadil Yannick Frehner. Za Pardubice se nejprve v 34. minutě trefil kapitán Tomáš Rolinek a před polovinou třetí části skóroval v přesilovce Francouz Sacha Treille. Nakonec se ale radoval švýcarský celek.

Sparta vedla ve 24. minutě nad Hradcem Králové už 4:1 díky Andreji Kudrnovi a Robertu Říčkovi, kteří se prosadili dvakrát. Obrat zahájil v polovině druhé části taktéž druhou trefou v utkání Bičevskis, v čase 39:36 se prosadil Matěj Chalupa a v 56. minutě dovršil Bičevskis hattrick. V 64. minutě rozhodl slovenský obránce Dominik Graňák.

Mistrovská Kometa Brno prohrála doma s účastníkem KHL Slovanem Bratislava 2:5. Slovan získal dvoubrankový náskok díky gólům Kylea Chipchury a Chada Raua, tři vteřiny před koncem úvodní části snížil Martin Zaťovič. Hostům vrátil dvoubrankový náskok Matúš Sukeľ, v polovině utkání opět snížil Peter Mueller, ale výhru Slovanu pojistili Rau a Chipchura.

V souboji dvou extraligových soků zdolal Liberec Mladou Boleslav 5:4 v prodloužení. V Liberci se hrál zápas plný zvratů. Stav otevřeli hosté, Bílí Tygři do 27. minuty otočili na 3:1, ale po obratu Bruslařského klubu mezi 51. a 58. minutou sahala po výhře Mladá Boleslav. Vteřinu před koncem třetí třetiny ale vynutil prodloužení Libor Hudáček a v něm rozhodl po 70 sekundách exmladoboleslavský Matěj Stříteský.

Nováček extraligy Karlovy Vary vyhrál nad Plzní 5:3 i díky dvěma trefám Stanislava Balána. Za poražené skóroval rovněž dvakrát Milan Gulaš. V dalším klání soků z domácí nejvyšší soutěže vyhrála Olomouc nad Třincem 3:2 po samostatných nájezdech, v kterých si připsal vítěznou trefu Petr Strapáč. Litvínov zvítězil nad prvoligovým Kladnem 5:0.

Hokejový Mountfield Cup v Hradci Králové:

HC Dynamo Pardubice - HC Davos 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Branky: 34. Rolinek, 48. S. Treille - 3. Nygren, 23. Frehner, 55. Kessler.

Mountfield Hradec Králové - HC Sparta Praha 5:4 v prodl. (1:3, 2:1, 1:0 - 1:0)

Branky: 16., 30. a 56. Bičevskis, 40. M. Chalupa, 64. Graňák - 11. a 19. A. Kudrna, 15. a 24. Říčka.

Další přípravné zápasy:

HC Olomouc - HC Oceláři Třinec 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 2:0, 0:2 - 0:0)

Branky: 25. Holec, 27. Irgl, rozhodující sam. nájezd Strapáč - 46. Roberts Bukarts, 51. Hrňa.

Berani Zlín - HC Dukla Jihlava 6:2 (0:0, 4:1, 2:1)

Branky: 24. Herman, 28. E. Kulda, 30. Popelka, 35. Poletín, 43. Václavek, 56. Ferenc - 29. Štebih, 44. Anděl.

HC Verva Litvínov - Rytíři Kladno 5:0 (0:0, 2:0, 3:0)

Branky: 27. Matoušek, 39. J. Petružálek, 47. F. Lukeš, 48. Trávníček, 51. J. Mikúš.

HC Kometa Brno - HC Slovan Bratislava 2:5 (1:2, 1:2, 0:1)

Branky: 20. Zaťovič, 31. Mueller - 12. a 59. Chipchura, 17. a 33. Rau, 23. Sukeľ.

HC Energie Karlovy Vary - HC Škoda Plzeň 5:3 (3:2, 0:0, 2:1)

Branky: 17. a 59. Balán, 3. Gorčík, 4. Beránek, 55. Havránek z tr. střílení - 19. a 58. Gulaš, 16. Eret.