reklama
 
 

Hokejové mistrovství světa v roce 2021 se bude hrát v Bělorusku a Lotyšsku

19. 5. 2017
Hokejové mistrovství světa v roce 2021 budou hostit společně Bělorusko a Lotyšsko. Rozhodl o tom dnes kongres Mezinárodní hokejové federace (IIHF) v dějišti světového šampionátu v Kolíně nad Rýnem. Hrát se bude v Minsku, kde turnaj vyvrcholí, a v Rize.

Kolín nad Rýnem - O mistrovství světa, které se bude konat za čtyři roky od 7. do 23. května, se vedle vítězných zemí Běloruska a Lotyšska ucházelo také Finsko s pořadatelskými městy Tampere a Helsinky. Do Minsku a Rigy zavítá MS podruhé v historii. V běloruské metropoli se konalo v roce 2014 a v lotyšském hlavním městě o osm let dříve.

Kongres IIHF tak opět schválil spolupořadatelství dvou zemí, ke kterému sáhl v novodobé historii v letech 2012 a 2013, kdy se hrálo ve Stockholmu a Helsinkách. Poprvé vyvrcholil turnaj ve Finsku a podruhé ve Švédsku. Letos se o pořadatelství podělily Paříž s Kolínem nad Rýnem, kde se bude hrát o víkendu o medaile.

V příští třech letech bude hostit mistrovství světa vždy jedna pořadatelská země. Za rok turnaj uspořádá Dánsko v Kodani a Herningu, v roce 2019 Slovensko v Bratislavě a Košicích a následně Švýcarsko v Curychu a Lausanne.

autor: ČTK | 19. 5. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama