Sparta v přesilovkách smetla Slavii, Třinec udolal Liberec

Podívejte se na fotogalerii z nedělního derby na Slavii
Gólovou přestřelku v O2 areně odstartovali domácí již ve třetí minutě.
V brance Sparty se představil Filip Novotný, a přestože pustil za svá záda čtyři góly, nakonec slavil jednoznačné vítězství.
Jeho protějšek Dominik Furch se naopak brzo pakoval z branky.
Do branky šel ve druhé třetině Adam Svoboda, ani on si ale nevedl lépe.
Aktualizováno 1. 2. 2015 21:44
Sparta ve 44. kole hokejové extraligy vyhrála na Slavii 9:4, Třinec porazil Liberec 2:1.

Praha - Díky rekordním sedmi gólům v přesilovkách ovládla poslední pražské hokejové derby v této sezoně Sparta. Holešovičtí ve 44. kole extraligy deklasovali Slavii v O2 areně 9:4 a potvrdili současné diametrálně odlišné postavení obou celků.

Vyhrál i vedoucí Třinec, ovšem o svém vítězství nad Libercem 2:1 rozhodl až minutu před koncem. O obě branky domácích se postaral kanonýr Jiří Polanský.

Stejným výsledkem vyhrálo i Brno nad druhým Litvínovem, Kometa spolu se Spartou snížila před reprezentační pauzou náskok "chemiků" na čtyři body.

Střetnutí dvou týmů, které měly za sebou tři výhry řadě, zvládl lépe Zlín, jenž porazil Vítkovice 5:2, a prodloužil tak svou vítěznou sérii na čtyři zápasy. Petr Leška si připsal 900. bod kariéry.

Už osmou porážku v řadě zaznamenala Olomouc, tentokrát podlehla Pardubicím 1:2, a její šance na účast ve vyřazovacích bojích rapidně klesají.

Naopak skvělou formu v boji o předkolo play off potvrdila Mladá Boleslav, která díky skvělé třetí třetina zlomila dramatické utkání s Plzní a vyhrála 6:3.

Naprosto rozdílné rozpoložení obou týmů potvrdil duel mezi Hradcem Králové a Karlovými Vary. Mountfield Energii porazil 3:1 a natáhl svou vítěznou šňůru na šest utkání, Vary naopak prohrály popáté za sebou.

Slavia se držela do půlky zápasu

Gólovou přestřelku  v O2 areně odstartoval již ve třetí minutě Čermák, který si najel za obranu Sparty a z dorážky překonal Novotného. Sparta ale rychle duel otočila a zasloužila se o to první formace. Při trestu Krejčího střílel po Hlinkově přihrávce do prázdné branky Klimek a v 11. minutě našel stejného hráče ideálně zpoza branky Réway. Sparta navíc zásluhou Emingera a Buchteleho nastřelila tyč. V 17. minutě ale využila početní výhodu i Slavia, o vyrovnání se opět po dorážce postaral Doležal.

Hned na začátku druhé třetiny ale hosté znovu vedli. Réway sám projel celé hřiště a i přes faul Krejčího překonal Furcha potřetí. Bek Slavie navíc musel na trestnou a bránící čtveřice domácích opět inkasovala. Důraz na brankovišti osvědčil Buchtele, jemuž přihrával poprvé za Spartu hrající Vondrka. Důraz ale předvedli i hráče Slavie. Ve 30. minutě nedokázal Novotný udržet střelu Bednáře a Pletka si ve druhém zápase v dresu Slavie po příchodu z Plzně připsal premiérovou trefu. Ještě předtím se v přesilovce trefil Vlasák.

Nerozhodný stav ale nevydržel dlouho. Minutu po Pletkově trefě byl vyloučen Sklenář a Sparta se opět prosadila v přesilovce. Po Poláškově střele Furch přenechal své místo v brance Svobodovi. Ani on ale dlouho čisté konto neudržel. Sabolič ale předvedl individuální akci zakončenou gólem také v početní výhodě.

Na přelomu druhé a třetí třetiny hráli domácí 1:55 minuty přesilovku pět na tři, kterou však nevyužili a následně inkasovali po rychlém protiútoku. Tříbrankový náskok zajistil Spartě Buchtele. Až poté se Slavia poprvé v zápase ubránila v oslabení, ale dlouho z toho radost neměla. Ve 49. minutě překonal Svobodu Sabolič. Ani to však nebylo ze strany hostů vše. Ve dvojnásobné početní výhodě se trefil ještě Polášek.

Odvážný Liberec v Třinci nedosáhl ani na bod

Liberečtí při premiéře staronového trenéra Filipa Pešána, který vedl tým po odstoupení Rostislava Čady ze zdravotních důvodů už v pátek se Zlínem dočasně spolu s Milanem Černým, nebyli v utkání horší. Favorita na střely předčili dokonce 29:18, ale velkou oporou domácích byl brankář Šimon Hrubec. Liberec pošesté za sebou nebodoval a nedal víc než gól. Třinec první část odehrál ospale a Liberec měl v úvodní desetiminutovce navrch, promarnil však dvě přesilovky, a nakonec kapituloval z první větší příležitosti domácích. Hosté si ve středním pásmu po návratu z trestné lavice špatně obsadili Polanského, jehož kličku po sólu od modré čáry sice Lašák vystihl, ale domácí útočník puk ještě z ostrého úhlu na druhý pokus z otočky poslal do sítě.

Jedna z pouhých tří střel na libereckou bránu v prvním dějství Ocelářům stačila k vedení. Hosté je trojnásobně přestříleli, ale opravdových šancí měli také poskrovnu. Teprve v 19. minutě to před Hrubcem po nepřehledném závaru hořelo, ale neujala se ani jedna ze tří dorážek Filippiho a Bulíka.

Severočeši ve svém troufalém výkonu pokračovali i ve druhé třetině. Jejich napadání slavilo úspěch, Třinec měl značné potíže s kombinací i zakládáním útoků. Víc klidu do domácích řad mohla vnést minutová přesilovka pět na tři, ale Klesla z mezikruží třikrát minul bránu. Favorita tak musel držet nad vodou gólman Hrubec. Filippimu nejprve v 30. minutě před ním při blafákovém manévru uskočil puk, ve 40. minutě však Hrubec perfektně zneškodnil sólový únik Vampoly.

Ani Hrubec ale liberecký tlak neeliminoval - teprve z pětadvacáté rány ho v přesilovce prostřelil od modré čáry Šimek. Severočeši neměli dost a dále se hrnuli dopředu. Obrat měl na holi Vlaský, ale sám před brankou opřel svoji ránu jen o zadní mantinel a záhy po něm se švihem neprosadil ani Jelínek. K Třinci se však v závěru přiklonilo velké štěstí. Minutu před koncem zamkl soupeře do útočného pásma a sérii několika křížných přihrávek nejprve Doudera po ledě minul bránu, ale Polanský odražený puk zvedl pod břevno. Opaření hosté se v závěru už na nic nezmohli.

Zlín rozhodl zkraje třetí třetiny

Do branky Zlína se místo distancovaného Kašíka postavil Štůrala a hned v první minutě musel vytáhnout zákrok proti Svačinovi, jenž dorážel do poloprázdné brány Hunovu střelu. Zato první vážnější šance na druhé straně skončila brankou, když zmatku v brankovišti Dolejše využil Veselý. Při vyloučení Aleše Holíka pak střílel a dorážel Burger, Štůralu ale nepřekonal. Gól měl na hokejce také domácí Kubiš, při blafáku do odkryté klece mu však kotouč sjel z čepele. Poté se naskytla Zlínu 24 sekund trvající přesilovka pět na tři, Vítkovičtí se ale ubránili.

Na začátku druhé třetiny šel pykat Říčka a hosté málem trestali. Kucserovu střelu ale chytil zlínský gólman. Defenzíva domácích, která v předchozích dvou utkáních nedostala ani branku, měla štěstí i nadále. Hlinka totiž zblízka trefil jen tyč. Ve 28. minutě se tak radovali opět domácí po Říčkově trefě z levého kruhu. Zlínská neprůstřelnost skončila ve 33. minutě, kdy Kovářovu střelu tečoval Hlinka. Za 151 vteřin Vítkovice vyrovnaly. Při Čajánkově trestu z úhlu prostřelil Štůralu Roman.

Po vyloučeních Němce, Svačiny a trestu pro Dlapu na pět minu a do konce utkání za úder hlavou na Čajánka hrál Zlín skoro tři minuty v pěti proti třem a po 46 vteřinách třetí třetiny výhodu zužitkoval. Dolejše propálil Aleš Holík. Za 55 vteřin využil i výhodu pěti proti čtyřem Roman Vlach, který dorážel po Valentově střele a zvýšil naa 4:2. Za dalších 121 sekund dovršil výsledek po Leškově přihrávce Okál. Opařené Vítkovice mohly snížit posléze, kombinace druhé pětky ale skončila u Štůraly. Hosté se snažili zápas ještě zdramatizovat, ale při Matějíčkově trestu neuspěli Němec a Kucsera a další šance nevyužili Roman a při Žižkově vyloučení také Štencel.

Boleslav rozhodla ve třetí třetině

Na Boleslavi nebylo znát, že v pátečním kole v Litvínově skončila jejich čtyřzápasová vítězná série a že "Indiány" v této sezoně ještě neporazili. Začali aktivně, vakrát nebezpečně střílel Bárta, po něm dokonce v oslabení zahrozili Musil s Hykou. Boleslavský tlak vyvrcholil ve 12. minutě přesilovkovou trefou Látala z pravého kruhu. Západočeši však do první přestávky stihli otočit skóre. Nejprve Simon v 16. minutě využil toho, že Robar s Kubkou na hranici brankoviště zalehli Růžičku, který nemohl chytat a za další tři minuty Schleiss při signalizované výhodě u tyče dotlačil puk do brány.

Atraktivní zápas pokračoval i ve druhé třetině. Nejprve domácí přežili oslabení při trestu Kočího a v 27. minutě sami využili přesilovku ke srovnání na 2:2. Klimenta z rohu útočného pásma křížem přihrál na modrou Robarovi a střela slovinského obránce prošla za Machovského. Po polovině zápasu navíc hostující brankář nestačil ani na povedenou boleslavskou kombinaci, po rychlých přihrávkách Látala a Broše trefil odkrytou bránu Klimenta. Domácí působili živěji, ale jednogólové vedení do konce druhé třetiny neudrželi, když 36 vteřin před koncem druhé třetiny přesilovkovou střelou od modré čáry vyrovnal Jeřábek na 3:3.

Ve třetí třetině Mladou Boleslav nasměroval k výhře dvěma góly Mikulík. Nejprve ve 43. minutě překonal Machovského střelou zpoza obránce a za dalších pět minut potrestal zmatky v hostující obraně. Před polovinou třetí třetiny navíc Pabiška střelou zblízka pod horní tyč zvýšil na 6:3 a Indiáni zareagovali oddechovým časem a střídáním brankářů. Mensator šel do brány místo Machovského a v závěrečných minutách neinkasoval, ale jeho spoluhráčům v poli se už nepodařilo zdramatizovat závěr.

Pardubice využili trápení Olomouce

Pardubičtí se mohli v Olomouci dostat do vedení ve 4. minutě, kdy po Škůrkově chybě ujel Tybor, ale na brankáře Vošvrdu blafákem nevyzrál. Olomouc měla možnost v polovině úvodní části, kdy při hře čtyř proti čtyřem po kombinaci Houdka a Skrbka zakončoval osamocený Buc, minul však Kristanovu branku. Ve 13. minutě trefil Tybor v přesilovce po kombinaci jen boční síť, ale o minutu později už Pardubice vedly. Po Semorádově průniku a střele dorazil puk za Vošvrdova záda Kaut. Na konci úvodní části měl dvě šance olomoucký Diviš, ale Kristan držel čistý štít.

Po 25 vteřinách druhého dějství hosté šťastně zvýšili. Nahodil přihrával na najíždějícího Špačka a Rác si srazil puk do vlastní branky. Olomouc se mohla vrátit do hry při vyloučeních Čutty a Kauta, ale Marosz ani Dlouhý své šance v přesilovkách nevyužili. Ve 39. minutě při Rachůnkově trestu pomohla domácím tyč po ráně kanonýra Sýkory.

Olomouc se i ani ve třetí třetině dlouho nedokázala dostat k většímu ohrožení Kristanovy branka a nepomohla jí k tomu početní výhoda. Ve 49. minutě navíc nedokázal Rachůnek proměnit trestné střílení. Domácí se prosadili až v 55. minutě, kdy se trefil v přesilovce pěti proti třem od modré čáry Houdek. V pokračující přesilovce trefil z úhlu boční síť Dlouhý. Necelé dvě minuty před koncem zkusili domácí power play, ale skóre už s nezměnilo. Neuspěl hostující Tybor a ani domácí tlak nezužitkovali.

Hradec opět vyhrál, Vary znovu padly

Premiérové utkání za Karlovy Vary odehrál slovenský útočník Bartek, ale ani posila z Liberce týmu trenéra Karla Mlejnka nepomohla vylepšit slabou produktivitu z poslední doby. Začátek utkání v Hradci se nesl spíše v duchu opatrnosti, ani jeden z týmů se nikam nehnal. Diváci tak sledovali spíše defenzivnější podívanou. Ze sedaček je zvedly až první vyloučení na každé straně, v těch obě dvě mužstva zahrozila. Největší šanci měl domácí Kopta. Královéhradečtí se snažili dobývat branku Závorky, to se jim podařilo až v 18. minutě. Po Vachovcově chybě otevřel skóre ranou z pravého kruhu Beránek.

Hned na začátku prostřední dvacetiminutovky dostali Východočeši příležitost dvojnásobné početní výhody, kterou dokázali využít. Plášil napřáhl z hranice kruhu po Pláňkově přihrávce a trefil přesně růžek Závorkovy branky. V 29. minutě zahrozily i Karlovy Vary, které mohly snížit. Vojtěch Tomeček ale nedokázal zasunout puk z brankoviště za čáru, protože se skvělým obranným zákrokem blýskl obránce Vašíček. Na druhé straně chyběla přesnost Dietzovi. Na konci druhé třetiny si i hosté zahráli přesilovku pět na tři, kterou proměnili, ale jejich radost netrvala dlouho. Sudí po následné konzultaci gól pro postavení útočícího hráče v brankovišti neuznali.

Závěrečná část začala faulem Skuhravého na hradeckého Kudrnu, domácí v přesilovce ale neudeřili. Karlovy Vary od té doby začaly dohrávat souboje a dostávaly se na dostřel Kacetlovi. Snížení se dočkali v 57. minutě po Dudově ráně. Kýženého vyrovnání se však Karlovy Vary již nedočkaly, nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře. V ní naopak pojistil výhru domácích Čáp, který se ve svém 25. extraligovém zápase dočkal premiérové branky.

Brno udolalo Litvínov

Po pouhých 18 sekundách utkání Brna s Litvínovem byl vyloučen domácí útočník Jan Hruška a tento moment poznamenal v úvodních deseti minutách hru Komety, jež zápolila s přechodem do útočného pásma. Taktovku převzal Litvínov, který měl územní převahu, do slibnější koncovky se ale kvůli nepřesnostem takřka nedostal. Postupně Brňané zpřesnili hru, největší příležitost měl po čtvrt hodině hry Honejsek, jehož střelu zblízka brankář Francouz kryl.

V úvodu druhé třetiny Kometa zvýšila tlak a v rozmezí dvou minut získala dvougólový náskok. Nejprve ve 24. minutě kolmou přihrávku obránce Hanzlíka z vlastní třetiny tečoval na půlící čáře Ostřížek přesně na najíždějícího Dočekala, jenž blafákem otevřel skóre utkání. Vzápětí brankář Francouz po střele Vondráčka inkasoval podruhé. Hokejisté Vervy se snažili o rychlé protiútoky, snížit se jim ale podařilo až při přesilovce, kdy střelu Hübla tečoval Ručinský a Čiliak už na změnu směru letu kotouče nestačil zareagovat. Na rozdíl od první třetiny dostalo utkání spád.

Litvínov ve snaze vyrovnat v závěrečné třetiny zredukoval hru na tři útoky. Naději na zvrat si ale komplikovali zbytečnými vyloučeními, kterými nabídla protivníkovi zůstat v tlaku. Největší šanci srovnat skóre měl při vlastním oslabení Lukeš, který vystihl špatnou přihrávku Kuboše. Sólový nájezd Lukeše ale Čiliak kryl. Na druhé straně nejlepší střelec Komety při pokusu o blafák těsně minul branku. V nervózním závěru se ještě v oslabení snažil o zvrat, Brňané ale těsné vítězství udrželi.

44. kolo hokejové extraligy:

HC Slavia Praha - HC Sparta Praha 4:9 (2:2, 2:4, 0:3)
Branky a nahrávky: 3. M. Čermák (J. Doležal, Andres), 17. J. Doležal (M. Čermák), 25. Vlasák (Šenkeřík, Sklenář), 30. Pletka (Bednář) - 5. Klimek (J. Hlinka, Réway), 11. Klimek (Réway, J. Hlinka), 21. Réway (Polášek, F. Novotný), 23. Buchtele (Vondrka, Piskáček), 32. Polášek (J. Hlinka, Pilař), 34. Sabolič (Piskáček), 43. Buchtele (Vondrka, Sabolič), 49. Sabolič (Eminger, Buchtele), 57. Polášek (Réway, J. Hlinka). Rozhodčí: Hribik, Pešina - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 11:11. Využití: 2:7. Diváci: 10.152.

Slavia: Furch (31. až 39:10 a od 40:00 A. Svoboda) - Šenkeřík, Kolařík, Šulc, Krejčí, J. Novák, Roupec, A. Růžička - Vlasák, Bednář, Pletka - Holec, Vas, Kolář - Stránský, Sklenář, Poletín - M. Čermák, J. Doležal, Andres. Trenéři: J. Beránek.
Sparta: F. Novotný - Pilař, Polášek, Ďaloga, Piskáček, Eminger, J. Mikuš, Hrbas - Réway, J. Hlinka, Klimek - Sabolič, Buchtele, Vondrka - Kumstát, Rolinek, Dvořáček - M. Procházka, Volek, Chlapík. Trenéři: Jandač a Moták.

HC Oceláři Třinec - Bílí Tygři Liberec 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 13. Polanský (Kreps), 59. Polanský (M. Doudera, Dravecký) - 47. Šimek (Radivojevič, Vampola). Rozhodčí: Hejduk, Hradil - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 5200 (vyprodáno).

Třinec: Hrubec - Hrabal, Klesla, Galvas, Linhart, Nosek, M. Doudera, Trončinský - Rákos, Kreps, Orsava - Dravecký, Polanský, Adamský - Marek Růžička, Plíhal, Matuš - Franek, Ciencala, Chmielewski. Trenéři: Kalous a Varaďa.
Liberec: Lašák - Šimek, Výtisk, Gřegořek, Derner, Vitásek, Voráček, Kajínek - Balaštík, Vampola, Radivojevič - Valský, Filippi, Bulík - Bakoš, P. Jelínek, Krenželok - Hrníčko, T. Urban. Trenéři: Pešán a V. Čermák.

PSG Zlín - HC Vítkovice Steel 5:2 (1:0, 1:2, 3:0)
Branky a nahrávka: 5. O. Veselý (Čajánek, J. Svoboda), 28. Říčka (Roman Vlach, Matějíček), 41. A. Holík (Matějíček, J. Svoboda), 42. Roman Vlach (Valenta, P. Holík), 44. Okál (Leška) - 33. M. Hlinka (Stehlík), 36. Roman (Dlapa, Zíb). Rozhodčí: Fraňo, Wagner - Gerát, Hynek. Vyloučení: 8:6, navíc Dlapa (Vítkovice) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 4950.

Zlín: Štůrala - Matějíček, Žižka, A. Holík, Urbanec, Valenta, Řezníček - Okál, Leška, F. Čech - J. Svoboda, Čajánek, O. Veselý - P. Holík, Roman Vlach, Říčka - Ondráček, Šťastný, Kubiš. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.
Vítkovice: Dolejš - Kovář, Stehlík, Zíb, Dlapa, Čerešňák, Klok, Štencel, Pastor - J. Káňa I., M. Hlinka, Olesz - Huna, Roman, Svačina - T. Svoboda, Burger, E. Němec - Vandas, Húževka, Kucsera. Trenéři: Svozil a Petr.

HC Olomouc - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 55. Houdek (Vyrůbalík, Herman) - 14. Kaut (Semorád), 21. Nahodil. Rozhodčí: Hodek, Pavlovič - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. Diváci: 3968.

Olomouc: Vošvrda - Houdek, Skrbek, Škůrek, Vyrůbalík, Staněk, Jaroměřský, Rašner - Rác, Marosz, Buc - T. Rachůnek, Herman, Laš - Zuzin, J. Knotek, Cibák - Jergl, Diviš, R. Dlouhý. Trenéři: Fiala a Dopita.
Pardubice: Kristan - Čáslava, Gregorc, Čutta, Benák, Havlík, Píša, Ščotka, Korím - P. Sýkora, Marcinko, T. Zohorna - Radil, Nahodil, Tybor - Semorád, Kaut, Cetkovský - Půhoný, M. Špaček, Gašparovič. Trenéři: Říha st. a Říha ml.

BK Mladá Boleslav - HC Škoda Plzeň 6:3 (1:2, 2:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 12. M. Látal (Ovčačík, Robar), 27. Robar (Klimenta, Ovčačík), 32. Klimenta (Broš, M. Látal), 43. Mikulík (Kočí), 48. Mikulík (Lenc, Musil), 49. Pabiška (Jarůšek) - 16. Simon (Mozík), 19. Schleiss (Simon), 40. Jeřábek (Kadlec, Simon). Rozhodčí: Lacina, Polák - Frodl, Charvát. Vyloučení: 8:10, navíc Lenc - Johnson 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 4080.

Mladá Boleslav: Martin Růžička - Ovčačík, Stříteský, Kočí, Robar, Holub, Trška - M. Látal, Broš, Klimenta - Jarůšek, D. Výborný, Bárta - Hyka (13. Volf), Musil, Lenc - Mikulík, Kašpařík, Pabiška. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.
Plzeň: Machovský (50. Mensator) - Kadlec, Jeřábek, Mozík, Pulpán, Kubka, Moravčík - J. Sýkora, Simon, Johnson - Indrák, Bližňák, Schleiss - M. Beran, Lev, Kubalík - Balej, T. Sýkora, Hollweg. Trenéři: Michal Straka, Čihák a J. Špaček.

Mountfield Hradec Králové - HC Energie Karlovy Vary 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 18. P. Beránek, 23. Plášil (Pláněk, Šimánek), 60. Čáp - 57. Duda (Harant). Rozhodčí: Šindler, Souček - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 8:10, navíc Skuhravý (Karlovy Vary) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 4323.

Hradec Králové: Kacetl - Dietz, Jank, Pláněk, Plášil, Čáp, Vašíček, Piegl - Kudrna, Mertl, Šimánek - Dej, T. Knotek, Pospíšil - Skokan, Tvrdík, Červený - Kopta, Troliga, P. Beránek. Trenéři: Draisaitl a Kučera.
Karlovy Vary: Závorka - Harant, Sičák, J. Tomeček, Redlihs, Deyl, Šmach, Šidlík - Bartek, Balán, Duda - D. Hruška, Bahenský, Koblasa - V. Tomeček, Skuhravý, Vachovec - Gorčík, Kverka ml., Micka. Trenéři: Mlejnek a Kverka st.

HC Kometa Brno - HC Verva Litvínov 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 24. Dočekal (Ostřížek, Hanzlík), 26. Vondráček (Burian, Koreis) - 29. Ručinský (Hübl, Kubát). Rozhodčí: Horák, Šír - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 2:6. Využití: 0:1. Diváci: 7038.

Brno: Čiliak - Ptáček, Kempný, Kováčik, Hanzlík, Kuboš, Malec - Ton, J. Hruška, Honejsek - Vondráček, Koreis, Burian - R. Zohorna, L. Čermák, J. Káňa II - P. Mrázek, Ostřížek, Dočekal. Trenéři: Kýhos, Pešout a K. Beran.
Litvínov: Francouz - Gula, Kubát, Pavlík, T. Pavelka, Štindl, Chaloupka - Jánský, Hübl, Lukeš - Petružálek, Hanzl, Ručinský - Martynek, Gerhát, Trávníček - Majdan, Šrámek, Jurčík. Trenéři: Rulík a M. Hořava st.

1. Třinec 44 29 4 3 8 158:90 98
2. Litvínov 44 23 6 3 12 138:107 84
3. Sparta Praha 44 23 5 1 15 161:112 80
4. Brno 44 23 3 5 13 133:118 80
5. Hradec Králové 44 22 3 1 18 118:110 73
6. Pardubice 44 22 1 3 18 133:131 71