30. 1. 2009 20:45
Výsledky 46. kola O2 Extraligy
Sparťané se radovali z vítězství i postupu.
Sparťané se radovali z vítězství i postupu. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Vítkovice - V pátek si konečně mohli hokejisté Vítkovic a Sparty se svými spoluhráči po zápase plácnout rukavicemi na znamení vítězství. Vítkovice ve 46. kole 02 Extraligy přejely Liberec, Sparta si zas poradila s Kladnem.

Libereckým v ČEZ aréně k bodům nepomohla ani čerstvá posila, navrátilec z NHL Radim Vrbata. Naopak v domácím dresu se dokázaly gólově probudit opory mužstva Šimíček s Ujčíkem a Burgrem, které vítkovický kouč Hadamczik nedávno kritizoval.

Další dvě branky přidal Strapáč a protože se na druhé straně prosadil pouze obránce Jiruš, skončilo utkání zaslouženým vítězstvím Vítkovic 5:1.

Sparta si dokázala i počtvrté v sezóně poradit s týmem Kladna a ukončila tak herní krizi, která trvala šest zápasů. Až ten dnešní sedmý  rozhodl o plném bodovém zisku Pražanů.

Holešovičtí sice doma prohrávali po první třetině 0:1, ve druhé ale čtyřmi góly vývoj utkání otočili, a i když v závěru hosté snížili, nenechala si vítězství vzít.

Dosavdní lídr soutěže Slavia Praha prohrál na ledě Zlína až na samostatné nájezdy, když o osudu utkání rozhodl přesnou ranou  mezi betony domácí Leška.

Slavia tak získala jeden bod a i po 46. kole zůstane na vedoucím místě tabulky. Na rozdíl jediného bodu se na ni ovšem dotáhly Pardubice, které dnes těsně vyhrály v Českých Budějovicích.

Pardubice přitom prohrávaly po dvou třetinách o gól, jelikož za domácí se dvakrát trefil Gulaš. Avšak ve 46. minutě srovnal Havíř a vítěznou branku vsítil sedm minut před koncem Nakládal.

Čtěte více: Překvapivý trejd: Reprezentant Vrbata jde do Liberce

Druhé vítězství ve dvou posledních kolech zaznamenali v pátek Litvínovští hokejisté a potvrdili tak návrat na vítěznou vlnu. Po vydřeném vítězství nad poslední Mladou Boleslaví v minulém kole na samostatné nájezdy tentokrát venku zdolali Plzeň 4:2.

Litvínov si tak díky plnému bodovému zisku udržel průběžné třetí místo v tabulce, když na vedoucí Slavii ztrácí čtyři body a na Pardubice jen o bod méně.

Velký "Vrbatův" trejd z minulého týdne moc v pátečním kole nepomohl ani Mladé Boleslavi, která na domácím ledě prohrála s Třincem 3:5. Po úvodních dvou vyrovnaných třetinách rozhodli o vítězství hostů Polanský a Květoň.

Boleslav tedy zůstává na dně tabulky, zatímco Třinec je osmý.

46. kolo hokejové extraligy:

Vítkovice Steel - Bílí Tygři Liberec 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 2. Strapáč (Stehlík), 6. Ujčík (Kvapil, Šimíček), 38. Šimíček (Kvapil), 40. Strapáč (Trnka, R. Hruška), 52. Burger (Hurtaj, Jurečka) - 7. Jiruš (Bartovič). Rozhodčí: Minář - Kis, Pavlovič. Vyloučení: 8:10, navíc Štefanka - Blatný oba 10 min. Využití: 3:0. Diváci: 3336.

RI Okna Zlín - Slavia Praha 4:3 SN (1:2, 1:0, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 9. Balaštík (Hamrlík), 29. Kubiš (Leška, Köhler), 43. Balaštík (Leška, Hamrlík), rozhodující nájezd Leška - 6. D. Hruška (Červenka, Bednář), 9. Sloboda (Vašíček), 42. Drtina (Bednář). Rozhodčí: Polák - Kreuzer, Polonyi.

Mountfield České Budějovice - Moeller Pardubice 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 2. Gulaš (Duda), 24. Gulaš (Melichárek, Duda) - 15. Koukal (Nakládal), 47. Havíř (Koukal, Kolář I), 53. Nakládal (Kolář I). Rozhodčí: Fraňo - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: 6116.

Lasselsberger Plzeň - Litvínov 2:4 (2:2, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 3. Jan Kovář (Benák), 11. Vlasák (M. Straka, Benák) - 11. Lukeš (Kubinčák, J. Černý), 17. Kubát (J. Černý, Lukeš), 34. Jánský (Rindoš, Jenáček), 46. Kubinčák (Šlégr, Lukeš). Rozhodčí: Husička - Bryška, Chytil. Vyloučení: 6:10, navíc Vlasák (Plzeň) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 6762.

BK Mladá Boleslav - Oceláři Třinec 3:5 (1:1, 2:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 12. Důras (Boháč), 22. Důras (Boháč), 39. Handlovský (Král) - 17. Polák (Peterek), 29. Tomík (Sekeráš), 35. Kováčik (Martynek), 47. D. Květoň (Polák, Peterek), 54. Polanský (Balej). Rozhodčí: Šindler - Bláha, Kostka. Vyloučení: 9:12. Využití: 0:2. Diváci: 3827.

Sparta Praha - Geus Okna Kladno 4:2 (0:1, 4:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 22. Hromas (Podlešák), 26. Ton (Netík), 31. S. Hudec (Langhammer, Podlešák), 38. Netík (D. Výborný, Mrňa) - 8. F. Mrázek (V. Novák), 44. Martin Procházka (Patera). Rozhodčí: Hribik - Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 8:8, navíc S. Hudec (Sparta) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 6387.