reklama
 
 
18:00 • MS do 20 let 2018 • Čtvrtfinále
4:3
1:0 1:2 1:1 0:0
Česká republika - vlajka - Sport 2016
Česká hokejová reprezentace do 20 let
Finsko - vlajka - Sport 2016
Finská hokejová reprezentace do 20 let
 • 7. Zadina (Nečas, Hájek)
 • 35. Reichel (Pavlík, Budík)
 • 58. Zadina (Galvas, Nečas)
 • rozh. nájezd Nečas
 • 24. Räsänen (Veselainen, Juolevi)
 • 30. Juolevi (Veselainen, Kuokkanen)
 • 47. Veselainen (Tolvanen)

Vítejte u online přenosu z utkání Česko - Finsko ve čtvrtfinále na mistrovství světa hráčů do 20 let v Buffalu. Zápas začne v úterý 2. ledna v 18:00. 

Česká reprezentace do 20 let má letošní MS rozjeto opravdu parádně. V základní skupině Češi po dlouhé době prohráli jen jedno utkání a umístili se na druhé pozici. Na úvod mistrovství si Česko připsalo překvapivé vítězství nad Ruskem, poté potrápili Švédy, ale ve třetím utkání měli sami velké potíže, když se natrápili s Běloruskem. Z tohoto utkání se ale okamžitě otřepali a v důležitém zápase porazili Švýcarsko. O pozici na čele produktivity českého výběru se zatím dělí trojice Nečas - Hájek - Kaut, nicméně Martin Nečas má navrch díky tomu, že ke čtyřem asistencím přidal dvě branky.

Finové měli po loňském zpackaném šampionátu těžkou skupinu, když narazili na Kanadu i USA a byli tím prakticky odsouzeni k třetí pozici. Tu si zajistili díky vítězství nad Dánskem a Slovenskem, avšak například proti Slovákům se Finové docela natrápili. Na druhou stranu s Kanadou i USA Finsko dokázalo držet krok! V případě Finské dvacítky je nejproduktivnějším hráčem pětibodový Eeli Tolvanen z Jokeritu, který má jeden gól a čtyři asistence.

Co se týče vzájemných zápasů, za rok 2017 se Češi s Finskem utkali pětkrát a z toho zvítězili ve dvou případech. Poslední duel těchto reprezentací se odehrál těsně před zahájením MS a Finsko si připsalo vítězství 4:2!

SESTAVY ZÁPASU

Česko: Kořenář (Škarek) - Budík, Hájek, Galvas, Král, Šalda, Vála (A), Hrdinka - Zachar (C), Kaut, Chytil - Nečas, Zadina, Michnáč - Kurovský, Reichel (A), R. Pavlík - Lauko, Safin, Kodýtek - Hrabík

Finsko: Luukkonen (Lehtinen) - Heiskanen (A), Välimäki (C), Juolevi, Jokiharju, Vaakanainen, Kotkansalo, Salo - Vesalainen, Tolvanen, Räsänen - Kuokkanen (A), Koivula, Heponiemi - Tuulola, Ikonen, Innala - Koppanen, Nurmi, Kupari - Jääskä. 

1.

Utkání právě začalo.

1.

Finové se jako první dostali do útočného pásma. Následovala přihrávka zpoza brány, nicméně před Kořenářem již nebyl nikdo v bílo-modrém dresu. Oba celky záhy střídají.

2.

Češi zatím nenacházejí cestu před Luukkonenovu bránu. Finové dobře drží hru ve středním pásmu a od úvodu mají herně lehce navrch.

3.

Znovu se hrálo v blízkosti Kořenářovy brány. Následnou akci českých hokejistů pak v pohodě ubránil finský kapitán Välimäki.

4.

Nepřesné zakončení z vrcholu levého kruhu teď obstaral Kotkansalo. Svižná střela zápěstím letěla mimo tři tyče, ale po chvíli se do šance dostal Koivula. Jeho zakončení zblízka Kořenář zneškodnil.

4.

Pavlík se u mantinelu dostal do konfliktu s Tolvanenem. Finský útočník ho počastoval krátkým krosčekem, nicméně rozhodčí vše řeší domluvou.

5.

Zakázané uvolnění Finska. Poprvé se Češi mohou usadit v útočném pásmu, nicméně potřebovali by vyhrát vhazování, které se koná nalevo od Luukkonena.

5.

Stále se Češi vůbec nedokážou prosadit. Finská defenzíva naprosto v pohodě odvrací všechny pokusy o obsazení předbrankového prostoru.

6.

Zodpovědnost vzal na sebe Nečas, který se projel útočným pásmem a u modré čáry kombinoval s Hájkem. Zdálo se, že ten puk dokázal udržet před neutrální zónou, nicméně nakonec je pískán ofsajd.

6.

Safin skvěle obral rozehrávajícího obránce a tlačil se před bránu. Jenže v rozhodujícím okamžiku ho seknul Urho Vaakanainen (FIN), který dostává dvě trestné minuty.

7.

Česko vstřelilo branku! Vůbec poprvé se Češi na delší chvíli usadili v útočném pásmu a využívají přesilovou hru. První střelu z levého kruhu sice vychytal Luukkonen, avšak FILIP ZADINA pak dostal druhou šanci a mířil přesně nad rameno finského gólmana! Asistence: Martin Nečas, Libor Hájek.

8.

Češi se hned po vstřelení úvodní branky dostali do další šance. Dvakrát naši reprezentanti zakončovali z hranice brankoviště, ale jeden pokus šel mimo a druhý přesně do Luukkonena.

9.

Finsko se snaží odpovědět. Nahození od modré čáry však bylo sraženo a naopak se do šance prodíral Kodýtek. Bekhend mu ale příliš nesedl.

10.

Dvakrát v krátkém časovém úseku se Češi provinili zakázaným uvolněním. Ne a ne se teď svěřenci Filipa Pešána dostat k nějaké přesnější kombinaci.

10.

Jenže nyní už se Čechům podařila další ofenzíva. Z levé strany to střelou zápěstím vyzkoušel Ostap Safin. Luukkonen byl úspěšný!

autor: Lukáš Podleśný | 2. 1. 2018 17:21

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama