rozh. nájezd Nečas
24. Räsänen (Veselainen, Juolevi)
30. Juolevi (Veselainen, Kuokkanen)
47. Veselainen (Tolvanen)

Vítejte u online přenosu z utkání Česko - Finsko ve čtvrtfinále na mistrovství světa hráčů do 20 let v Buffalu. Zápas začne v úterý 2. ledna v 18:00.

Česká reprezentace do 20 let má letošní MS rozjeto opravdu parádně. V základní skupině Češi po dlouhé době prohráli jen jedno utkání a umístili se na druhé pozici. Na úvod mistrovství si Česko připsalo překvapivé vítězství nad Ruskem, poté potrápili Švédy, ale ve třetím utkání měli sami velké potíže, když se natrápili s Běloruskem. Z tohoto utkání se ale okamžitě otřepali a v důležitém zápase porazili Švýcarsko. O pozici na čele produktivity českého výběru se zatím dělí trojice Nečas - Hájek - Kaut, nicméně Martin Nečas má navrch díky tomu, že ke čtyřem asistencím přidal dvě branky.

Martin Nečas v utkání proti Švédsku.
Martin Nečas v utkání proti Švédsku. | Foto: ČTK

Finové měli po loňském zpackaném šampionátu těžkou skupinu, když narazili na Kanadu i USA a byli tím prakticky odsouzeni k třetí pozici. Tu si zajistili díky vítězství nad Dánskem a Slovenskem, avšak například proti Slovákům se Finové docela natrápili. Na druhou stranu s Kanadou i USA Finsko dokázalo držet krok! V případě Finské dvacítky je nejproduktivnějším hráčem pětibodový Eeli Tolvanen z Jokeritu, který má jeden gól a čtyři asistence.

Co se týče vzájemných zápasů, za rok 2017 se Češi s Finskem utkali pětkrát a z toho zvítězili ve dvou případech. Poslední duel těchto reprezentací se odehrál těsně před zahájením MS a Finsko si připsalo vítězství 4:2!

SESTAVY ZÁPASU

Česko: Kořenář (Škarek) - Budík, Hájek, Galvas, Král, Šalda, Vála (A), Hrdinka - Zachar (C), Kaut, Chytil - Nečas, Zadina, Michnáč - Kurovský, Reichel (A), R. Pavlík - Lauko, Safin, Kodýtek - Hrabík

Finsko: Luukkonen (Lehtinen) - Heiskanen (A), Välimäki (C), Juolevi, Jokiharju, Vaakanainen, Kotkansalo, Salo - Vesalainen, Tolvanen, Räsänen - Kuokkanen (A), Koivula, Heponiemi - Tuulola, Ikonen, Innala - Koppanen, Nurmi, Kupari - Jääskä.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Finové se jako první dostali do útočného pásma. Následovala přihrávka zpoza brány, nicméně před Kořenářem již nebyl nikdo v bílo-modrém dresu. Oba celky záhy střídají.

2.

Češi zatím nenacházejí cestu před Luukkonenovu bránu. Finové dobře drží hru ve středním pásmu a od úvodu mají herně lehce navrch.

3.

Znovu se hrálo v blízkosti Kořenářovy brány. Následnou akci českých hokejistů pak v pohodě ubránil finský kapitán Välimäki.

4.

Nepřesné zakončení z vrcholu levého kruhu teď obstaral Kotkansalo. Svižná střela zápěstím letěla mimo tři tyče, ale po chvíli se do šance dostal Koivula. Jeho zakončení zblízka Kořenář zneškodnil.

4.

Pavlík se u mantinelu dostal do konfliktu s Tolvanenem. Finský útočník ho počastoval krátkým krosčekem, nicméně rozhodčí vše řeší domluvou.

5.

Zakázané uvolnění Finska. Poprvé se Češi mohou usadit v útočném pásmu, nicméně potřebovali by vyhrát vhazování, které se koná nalevo od Luukkonena.

5.

Stále se Češi vůbec nedokážou prosadit. Finská defenzíva naprosto v pohodě odvrací všechny pokusy o obsazení předbrankového prostoru.

6.

Zodpovědnost vzal na sebe Nečas, který se projel útočným pásmem a u modré čáry kombinoval s Hájkem. Zdálo se, že ten puk dokázal udržet před neutrální zónou, nicméně nakonec je pískán ofsajd.

6.

Safin skvěle obral rozehrávajícího obránce a tlačil se před bránu. Jenže v rozhodujícím okamžiku ho seknul Urho Vaakanainen (FIN), který dostává dvě trestné minuty.

7.

Česko vstřelilo branku! Vůbec poprvé se Češi na delší chvíli usadili v útočném pásmu a využívají přesilovou hru. První střelu z levého kruhu sice vychytal Luukkonen, avšak FILIP ZADINA pak dostal druhou šanci a mířil přesně nad rameno finského gólmana! Asistence: Martin Nečas, Libor Hájek.

8.

Češi se hned po vstřelení úvodní branky dostali do další šance. Dvakrát naši reprezentanti zakončovali z hranice brankoviště, ale jeden pokus šel mimo a druhý přesně do Luukkonena.

9.

Finsko se snaží odpovědět. Nahození od modré čáry však bylo sraženo a naopak se do šance prodíral Kodýtek. Bekhend mu ale příliš nesedl.

10.

Dvakrát v krátkém časovém úseku se Češi provinili zakázaným uvolněním. Ne a ne se teď svěřenci Filipa Pešána dostat k nějaké přesnější kombinaci.

10.

Jenže nyní už se Čechům podařila další ofenzíva. Z levé strany to střelou zápěstím vyzkoušel Ostap Safin. Luukkonen byl úspěšný!

10.

Záhy po akci Safina se Finové dostali před Kořenáře. Český gólman nejprve sledoval nepřesné nahození od modré čáry a poté si připsal jeden pohodový zákrok.

11.

Fantastickou pozici si nyní našel Marek Zachar! Český útočník byl sám na levém kruhu a tvrdou střelu Luukkonen pouze vyrazil. Dorážka ale nepřišla, načež na druhé straně musel zasahovat Kořenář.

12.

Finsko se v posledních minutách častěji dostává do útočného pásma. Kořenář však zatím nemusel řešit nějakou vážnější situaci.

13.

Češi kotouč posunuli jen do středního pásma, kde kotouč znovu získává soupeř. Hájek navíc za bránou chyboval a div, že se napadající Finové nedostali do šance.

13.

Výborné nahození teď letělo do brankoviště Josefa Kořenáře. K němu se okamžitě dostali dva Finové, ale ani jeden z nich se nedostal k dorážce. Nervy Čechů pak zakončením po odpískání zbytečně pocuchal Kuokkanen.

14.

Velmi dobře to udělal Nečas, který se povedenou stahovačkou uvolnil na středu útočného pásma. Pak ale nedokázal přihrát Safinovi.

14.

Finové se dožadovali vyloučení Radovana Pavlíka, který na modré čáře podrazil Innalu. Jenže hlavní rozhodčí tento moment neposoudili jako přestupek proti pravidlům.

15.

Do obrovské šance se teď dostala dvojice Innala - Ikonen. Jeden z nich zprava zakončoval jen do Kořenáře, ale pak vytáhl přihrávku před bránu. Následná střela šla těsně vedle brány!

15.

Markus Nurmi šikovně vystihl nepřesnou souhru mezi českými obránci a okamžitě si to namířil do útočného pásma. Kořenář napravil Královu chybu, když zasáhl vyrážečkou.

16.

Ondřej Vála si to středem namířil do útočného pásma. Nahození sice letělo jen k zadnímu mantinelu, ale od něj se puk odrazil zpět před dojíždějícího obránce Česka. Luukkonen byl proti inkasování!

17.

Vítkovický Daniel Kurovský se zleva dokázal protlačit před Luukkonena, ale zakončení už mu znemožnil skvěle bránící Heiskanen. Po chvíli musel zasahovat Kořenář.

18.

Nyní už přichází první přesilová hra zápasu. Martin Kaut (CZE) zezadu objal soupeře a je vyloučen za držení protihráče.

18.

Finsko se okamžitě usazuje v útočném pásmu. Zatím však řešil jen jednu střelu od modré čáry.

19.

Aapeli Räsänen dostal fantastickou přihrávku vedle brankoviště. Následovalo zakončení z prvního doteku, ale finský útočník puk nedokázal poslat do odkryté části brány.

19.

Podruhé se Čechům v oslabení podařilo vyhodit kotouč až k Luukkonenovi. Finům už z přesilovky nezbývá moc času.

20.

I po nevyužité přesilové hře se Finsko drží v útočném pásmu a dvěma nahozeními zaměstnalo českého gólmana. Ten je zatím stoprocentní.

20.

Ještě jedna střela z rohu útočného pásma. Josef Kořenář se ale dobře přitiskl k tyči a nedal překvapivému pokusu šanci.

20.

KONEC PRVNÍ TŘETINY.

Úvodní dvacetiminutovka zápasu je minulostí a spokojenější jsou čeští mladíci. Větší aktivitou sice hýřili Finové, kteří Čechy přestříleli, avšak na pozorného Kořenáře si zatím nepřišli. V 7. minutě se navíc Pešánovi svěřenci díky přesilovkové střele Filipa Zadiny dostali do vedení, které udrželi po zbytek úvodní periody.

STŘELY NA BRÁNU PO 1. TŘETINĚ

Česko - 4

Finsko - 15

21.

ZAČALA DRUHÁ TŘETINA.

21.

Češi posouvají kotouč jen za bránu Luukkonena. Ani Finové se ale v úvodu druhé třetiny nedostávají do výraznějšího tlaku.

22.

Hra se hodně rychle přenáší ze strany na stranu. Zakončení však nepřicházejí a gólmani jsou tedy zatím bez práce.

23.

Libor Hájek (CZE) se ve středním pásmu postavil do cesty jednoho z Finů a dostává dvouminutový trest za nedovolené bránění.

23.

Obrovská šance Veselainena. Ten se dostal ke kotouči, po dobrém Kořenářově zákroku, ale následně nedokázal trefit odkrytou bránu!

24.

Finsko vstřelilo branku! Také soupeř našich mladíků využívá přesilovou hru a je srovnáno. Skvělou přihrávku na střed útočného pásma dostal Veselainen, který neváhal se zakončením.To Kořenář pouze vyrazil a AAPELI RÄSÄNEN si kotouč rychle stáhl na bekhendovou dorážku do prázdné brány. Asistence: Kristian Veselainen, Olli Juolevi.

25.

Češi jsou po vyrovnávací brance Finska poněkud rozhození a vůbec se teď nemohou prosadit do útočného pásma. Naštěstí ani Finové se nedostávají k nebezpečnějším zakončením.

26.

Reichel se nyní obětavě postavil do střely finského obránce a okamžitě se poté skácel na led. Seveřané krátkou početní výhodu nevyužili.

27.

Velká šance Finska. Přečíslení tří na jednoho vyústilo v přihrávku na rozjetého Koivulu, který se ze středu útočného pásma dostal ke Kořenářovi. Ten jeho kličku zastavil pravým bekhendem.

28.

Na pravé straně útočného pásma se dobře uvolnil Zadina. Jenže kotouč šel do rohu kluziště a následná přihrávka již nenašla nikoho ze spoluhráčů českého útočníka.

29.

Další velmi solidní šance Finů! Jeden ze Seveřanů obdržel přihrávku na střed útočného pásma, nicméně rychlé zakončení poslal pouze do Kořenáře.

29.

Další ofenzíva Česka skončila neúspěchem. Kotouč šel po nepřesnosti jen za bránu Luukkonena, který ve druhé třetině čelil jen dvěma střelám.

30.

Finsko vstřelilo branku! A je to 1:2. Češi propadli na útočné modré čáře, čímž Finům dali šanci na obsazení útočného pásma. Kotouč šel po chvíli na hokejku OLLIHO JUOLEVIHO, který popojel blíže k bráně a švihem vypálil pod břevno Kořenářovy brány. Asistence: Kristian Veselainen, Janne Kuokkanen.

31.

Po dlouhé době se Češi dostali k rychlejšímu výpadu. Celou akci na levé straně zakončil Budík, nicméně rychlá střela šla přesně do Luukkonena.

32.

Češi se znovu dobře udrželi v útočném pásmu. Zadina puk napravo přenechal Michnáčovi, nicméně ani ten neměl ideální pozici a vypálil do finského gólmana.

33.

Velmi šikovně se do útočného pásma protáhl Zachar. Český kapitán zamířil až k brankové čáře a nahozením z úhlu Lukkonenovi způsobil velké potíže. Dorážku však finský gólman nepřipustil.

33.

Znovu práce pro Luukkonena. Tentokrát gólman Finska pouze vyrazil Zadinovu razantní střelu, která šla jen do středu brány.

34.

Na druhé straně se znovu připomněli Finové. Juoleviho nahození se nakonec zastavilo na hranici brankoviště, ale nikdo z finských hokejistů puk nedokázal dorážet.

35.

Česko vstřelilo branku! Je vyrovnáno! Velkou rychlost ve středním pásmu nabral KRISTIÁN REICHEL, který u červené čáry převzal volný kotouč a namířil si to na Luukkonena. Následoval skvěle provedený bekhendový blafák, jenž skončil nad betonem finského brankáře. Asistence: Radovan Pavlík, Vojtěch Budík.

36.

Čeští mladíci jsou pochopitelně při chuti a znovu se vydali do útočného pásma. Tentokrát si Luukkonen poradil, když lapil střelu od modré čáry.

36.

Jakub Galvas sice dokázal zavézt kotouč do rohu útočného pásma, ale poté vyprodukoval nepřesnou přihrávku a dopředu šel Tolvanen. Kořenář připraven.

37.

Další dobrý příležitost Finska. Po nepřesnosti jednoho z Čechů přišlo jedovaté zakončení ze středu útočného pásma, avšak kotouč letěl pár centimetrů vedle brány.

37.

Šance také na druhé straně. Pavlík se zprava natlačil před obránce, čímž měl proti sobě už jen Luukkonena. Zakončení na dlouhou hokejku však Pavlíkovi příliš nevyšlo.

38.

Jääskä nedostal prostor na proniknutí do blízkosti Kořenáře a proto volil nahození vysokým obloukem. Kotouč se snesl pouze do náruče českého brankáře.

38.

Rozhodčí teď po dlouhé době zapískal přestupek na vhazování a to znamená oslabení Čechů. Jednalo se totiž o druhý přestupek během pár vteřin a trest míří odsedět Radovan Pavlík (CZE).

39.

Tolvanen měl prostor na pravé straně útočného pásma, rychle po zisku kotouče si nachystal střelu zápěstím a ta se odrazila od břevna Kořenářovy brány.

39.

Finové ještě chvíli hráli v útočném pásmu, ale nyní už jde kotouč za Luukkanena. Oba celky střídají.

40.

Jeden z Finů teď Kořenářovi skvěle clonil, avšak český gólman si přesto poradil s jedovatou střelou Heponiemiho.

40.

Češi hrají v plném počtu.

40.

KONEC DRUHÉ TŘETINY.

Také druhá třetina je minulostí a tentokrát už je stav zápasu nerozhodný. Finové měli v první polovině zápasu více ze hry, díky čemuž ve druhé třetině otočili nepříznivé skóre. Na trefy Räsänena a Juoleviho však dokázal zareagovat Kristián Reichel, jenž zařídil vyrovnané skóre. Rozuzlení musí přinést třetí třetina či prodloužení.

STŘELY NA BRÁNU PO 2. TŘETINĚ

Česko - 15

Finsko - 29

41.

ZAČALA TŘETÍ TŘETINA.

41.

Martinu Kautovi se sice podařilo zavézt kotouč do útočného pásma, ale bez podpory spoluhráčů neměl šanci na úspěch. Finové pak zahrozili jedovatou střelou Juoleviho!

42.

Jeden z Finů si skvěle sjížděl ke Kořenářově bráně, kde se natahoval po přihrávce z levé strany. Naštěstí pro Čechy šel puk příliš daleko od hokejky finského hráče.

43.

V úvodu třetí třetiny se Češi zatím nedostávají k ohrožení Luukkonenovy brány. Finsko kotouč dobře drží v blízkosti Kořenáře.

44.

Välimäki si nalevo sjel do dobré pozice, dostal kotouč, avšak Zachar přispěchal s výborným blokem střely finského obránce.

44.

Obrovská šance Finska. Tolvanen dostal přihrávku do útočného pásma, kde si poradil s rozhozeným Králem a poté zakončoval švihem. Kořenář předvedl veledůležitý zákrok levým betonem.

45.

Finsko má momentálně jednoznačně více ze hry. Až nyní se Češi dostali do útočného pásma, ale kombinace kousek za modrou čárou výrazně zaskřípala.

46.

Přes hokejku Vály se kotouč odrazil do ochranné sítě za bránou Josefa Kořenáře. Vhazování nařízeno ve středním pásmu.

47.

Hodně jednoduše se Finové vrátili do útočného pásma. Veselainen posléze prověřil Kořenáře, který se bleskově přesunul k levé tyči.

47.

Finsko vstřelilo branku! Tak bohužel jdou Finové znovu do vedení. Kořenář sice po bleskovém přesunutí se zlikvidoval Tolvanenovu tutovku, ale na dorážku osamoceného KRISTIANA VESELAINENA již nestačil. Asistence: Eeli Tolvanen.

48.

Mohlo být ještě hůře! Jere Innala byl sám před českým gólmanem, mohl zakončovat do odkryté části brány, ale Kořenář se fantasticky natáhl a udržel jednogólový rozdíl.

49.

Čechům se ani po komerční přestávce nedaří dostat se do tlaku. Ve třetí třetině naši reprezentanti vystřelili zatím jen třikrát, zatímco Finové již vyslali dalších 14 střel.

49.

50.

Pouze slabé nahození od modré čáry teď vyslal jeden z českých obránců. Kotouč si našel cestu přesně do Luukkonenovy lapačky.

50.

Vyloučení na obou stranách. Henri Jokiharju (FIN) je potrestán za hrubost, Filip Zadina (CZE) za filmování pádu.

50.

Další zákrok po rychlém přečíslení Finů si připsal Josef Kořenář. Ten v tomto případě čelil střele z mezikruží, ale puk šel přesně do jeho hrudi.

51.

Před bránu Josefa Kořenáře si skvěle najel Räsänen. Přihrávka zleva ale těsně minula jeho nastavenou hokejku!

52.

Ani při hře čtyři na čtyři se Češi nedostávají do lepších střeleckých pozic. Finové brání na výbornou.

52.

Jeden pohodový zákrok si připsal Luukkonen. Chvíli nato oba vyloučení opustili trestnou lavici a pokračuje se v pěti.

53.

Nečas s Michnáčem sice dostali kotouč do útočného pásma, ale následná souhra již nepřinesla úspěch. Finové jsou opravdu všude.

54.

Dvě nahození od modré čáry nyní vyprodukovali finští obránci. Ani jedno z nich však neletělo do prostoru brány. Češi hru dostávají do neutrální zóny.

55.

Na modré čáře velmi dobře zapracoval Libor Hájek, který pro Čechy udržel útočné pásmo. Následný bekhend byl sražen vysoko nad bránu a Finové tak ustáli další pokus o ohrožení Luukkonena.

56.

Nečas se Zadinou se to snaží vzít hodně na sebe. Češi se dostávají do útočného pásma, nicméně zatím vyprodukovali jen slabou střelu od modré čáry.

56.

Jeden z Čechů teď jako poslední hráč přišel o kotouč a Jääskä díky tomu pokračoval na Kořenáře. Zakončení z mezikruží šlo nad Kořenářovo rameno, ale zároveň nad břevno.

57.

Budík z pozice obránce podpořil rychlý protiútok tří proti dvěma. Na levém křídle mu ale ujel kotouč příliš do rohu útočného pásma.

57.

Dobře to udělal Zadina, který neměl prostor na nebezpečnější akci a bekhendem tak poslal kotouč aspoň do hrudi Luukkonena. Ten byl donucen k přerušení hry.

57.

Češi velmi brzy odvolávají brankáře a zkoušejí to se šesti hráči v útočném pásmu.

58.

Česko vstřelilo branku! Powerplay se Čechům vyplatila! Je vyrovnáno! Nahození od modré čáry doputovalo až před bránu, kde kotouč tečoval FILIP ZADINA! Finové signalizovali vysokou hůl, ale o tu se v žádném případě nejednalo. Kotouč zamířil přesně mezi betony! Asistence: Jakub Galvas, Martin Nečas.

59.

Finové nechtějí dopustit prodloužení a tlačí se před Kořenářovu branku. Ten měl před chvílí slabší chvilku, když lapačkou nechytil slabé nahození, ale kotouč šel naštěstí nad bránu.

59.

Fantastický Kořenář! Přihrávka zprava prošla na osamoceného Innalu, který byl před českým gólmanem, avšak ten se neskutečně přesunul.

60.

Český kapitán Zachar se dokázal natlačit před obránce Finska a div, že tísněn nedokázal zakončit. O faul se podle rozhodčích nejednalo.

60.

KONEC TŘETÍ TŘETINY.

Ani třetí třetina nepřinesla rozuzlení. Češi se sice dostali do nevýhodného stavu, když se prosadil Kristian Veselainen, avšak kouč Pešán se brzy odhodlal k power play, což se ukázalo býti skvělým tahem. V 58. minutě totiž Zadina tečoval Galvasovo nahození a jde se do prodloužení.

STŘELY NA BRÁNU PO 3. TŘETINĚ

Česko - 24

Finsko - 50

61.

ZAČALO PRODLOUŽENÍ.

61.

Úvodní minuta prodloužení je hodně opatrná. Jen připomenu, že se bude hrát desetiminutové prodloužení 4 na 4 a poté budou případně následovat samostatné nájezdy.

62.

Finové se nastěhovali do útočného pásma, ale zatím pouze kombinují podél mantinelu. Zakončení nepřichází.

62.

Naprosto v pohodě teď Kořenář lapil bekhendové zakončení ze strany, které navíc ani nemířilo mezi tři tyče. Finové získali jen buly v útočném pásmu.

63.

Hájek si udělal prostor, načež zamířil k levému kruhu. Po kličce na modré čáře však vypálil pouze do připraveného Luukkonena.

63.

Další jedovaté zakončení jednoho z Čechů. Tentokrát šel kotouč jen kousek vedle vzdálenější tyče.

63.

Jenže pozor na zadní vrátka. Nahození zleva bylo tečováno a kotouč proskotačil brankovištěm. Naštěstí zamířil vedle brány.

64.

Filip Zadina vyvezl kotouč do útočného pásma, ale ohrozit Luukkonena nedokázal. S další akcí tedy může přispěchat Finsko.

65.

Finové jsou i v prodloužení aktivnější, ale neohroženě si to teď mezi obránce namířil Michnáč. Tomu v rozhodujícím okamžiku ujel kotouč k zadnímu mantinelu.

66.

Zakázané uvolnění Finska. Hra se vrátí před Luukkonena.

66.

Zadina sice vyhrál vhazování, ale Finové se velmi rychle dostali ke Kořenářovi. Tvrdá střela z pravé strany letěla vedle brány.

67.

Chvíle nepřesností na obou stranách ukončena Kurovského střelou do Luukkonenovy náruče. Oba celky střídají.

68.

Češi se vydali zpět do útočného pásma. Jenže Martin Nečas byl výrazně zbrzděn obráncem a to znamená ofsajd.

68.

Ani jeden z týmů už se nežene do nějaké zběsilé ofenzívy. Hraje se především ve středním pásmu.

69.

Räsänen se nyní prodral k zakončení z levé strany. Minul však a do šance se poté dostala česká dvojice. Přečíslení skončilo přihrávkou na volného Michnáče, který si kotouč ukopl mimo dosah.

69.

Filip Chytil si při napadání najel do loktu jednoho z Finů a skončil na ledě. Vylučovat se ale nebude.

70.

Hraje se poslední minuta prodloužení. Kotouč je na hokejkách finských borců, kteří Kořenáře ještě jednou zaměstnali střelou z levého kruhu.

70.

KONEC PRODLOUŽENÍ.

Ani prodloužení nerozhodlo. Češi byli poprvé v utkání během některé pasáže střelecky aktivnější, když Luukkonena donutili k pěti zákroků, avšak za brankovou čárou neskončil ani jeden pokus. Půjde se na samostatné nájezdy.

ZAČÍNAJÍ SAMOSTATNÉ NÁJEZDY.

Jako první se rozjel Kristián Reichel (CZE), který uspěl dlouhou forhendovou kličkou - 1:0!

Aapeli Räsänen (FIN) chystal zakončení mez betony, ale Kořenář si mezeru pohlídal - 1:0!

Filip Zadina (CZE) volil střelu po ledě, ale ta mu vůbec nesedla - 1:0!

Eeli Tolvanen (FIN) na Kořenáře také nevyzrál, když střelou zakončoval jen do vyrážečky - 1:0!

Martin Nečas (CZE) dává gól, když se štěstím našel mezeru mezi Luukkonenovými betony - 2:0!

Janne Kuokkanen (FIN) jel hodně pomalu a bekhendovou kličku nedokázal dotáhnout - 2:0!

Mohlo být rozhodnuto! Martin Kaut (CZE) šikovně zakončil mezi betony, ale puk šel přes hokejku Luukkonena mimo - 2:0!

Finové ještě žijí! Kristian Veselainen (FIN) puk forhendem zasunul za klouzajícího Kořenáře - 2:1!

Marek Zachar (CZE) si kotouč stáhl na bekhend, ale tím nedokázal trefit prostor mezi Luukkonenovými betony - 2:1!

Je rozhodnuto!!! Josef Kořenář si při nájezdu Olliho Juoleviho pohlídal mezeru mezi betony a Češi jsou v semifinále.

KONEC ZÁPASU.

Dnešní utkání je tedy u konce a Češi poprvé od roku 2005 slaví postup do semifinále juniorského mistrovství světa. Naše reprezentace se nejprve dostala do vedení, ale poté musela dvakrát dotahovat. Už už to vypadalo na vítězství Finska, nicméně Filip Pešán sáhl k brzkému odvolání brankáře a Filip Zadina v 58. minutě zařídil prodloužení

V desetiminutovém přídavku branka nepadla a šlo se do nájezdů, které Češi začali brzkým vedením 2:0! Veselainen sice Finům vykřesal jiskru naděje, avšak v rozhodujícím nájezdu Kořenář vychytal Juoleviho a podtrhl svůj fantastický výkon. Právě Josef Kořenář je totiž jasným hrdinou zápasu, neboť předvedl 51 úspěšných zákroků a zlikvidoval čtyři z pěti nájezdů.