61. Hischier (Riat)
46. Koblížek (Zbořil)
51. Chlapík (Hronek, Špaček)
60. Chlapík (Špaček, Zbořil)

Sledujte online reportáž z utkání hokejového mistrovství světa juniorů mezi Švýcarskem a Českem. Zápas začne v 19:00.

Česká juniorská reprezantace nastoupila do včerejšího utkání s Finy jako outsider. V očích veřejnosti nám nepomohla ani hodně nepovedená příprava před šampionátem. Češi však nastoupili do zápasu aktivně a svému soupeři se vyrovnali pohybem i nasazením. V 5. minutě poslal národní tým do vedení vítkovický obránce Daniel Krenželok, jehož tečovaná střela od modré čáry skončila za Vehviläinenem. Za pár minut mohl zvýšit Šoustal, který nevyužil přečíslení.

Směrem k finské brance byli Češi aktivní, ale problémy v obraně byly evidentní. V 9. minutě navíc Škarek nepodržel svůj tým a propustil lacinou střelu na první tyč. Češi ale i přesto působili sympatickým dojmem a dostávali se do zajímavých šancí. Zdálo se, že zápas půjde do prodloužení, ale v 59. minutě vypálil Špaček, který vystřelil českému týmu tři velice důležité body. Kaňkou na utkání je zranění obránce Kvasničky, u kterého není jasné, zda nastoupí do dnešního utkání.

V dnešním utkání nastoupí Češi po necelých patnácti hodinách odpočinku proti Švýcarsku, pro které to bude první utkání na turnaji.

Kanadské bodování
1b - Krenželok (1+0), Špaček (1+0), Nečas (0+1), Musil (0+1), Zbořil (0+1)

Tak jako se musí Češi obejít bez Pavla Zachy, který válí v NHL, i Švýcaři museli oželet např. Denise Malgina, který je spoluhráčem Jaromíra Jágra na Floridě. Největší hvězdou švýcarského výběru tak je Nico Hischier, který září v QMJHL, kde
ve 31 zápasech vstřelil 23 gólů a na dalších 25 přihrál. Měl by se umístit v top 10 následujícího draftu. Společně s ním v zámoří působí také Calvin Thürkaut (Kelowna) a Philipp Kurashev (Quebec).
Švýcarům se celkem povedla příprava na tento turnaj. S Kanadou padli až v prodloužení výsledkem 4:3 (Hischier 2+1) a stejným výsledkem podlehli také USA.

Sestava Švýcarska

Van Pottelberghe (Ritz) - Siegenhaler (A), Karrer, Burren, Weber, Gross, Gerber, Stadler - Riat (A), Marchon, Thurkauf (C) - In-Albon, Hischier, Diem - Miranda, Prassl, Eggenberger - Haussener, Zehnder, Haberstich - Portmann

Sestava České republiky:

Škarek (Vladař) - Hrdinka, Hronek (C), Zbořil, Kalina, Krenželok, Vála - Musil, Špaček (A), Stránský - Kaše (A), Nečas, Kurovský - Koblížek, Chlapík, Jašek - Šoustal, Reichel, Suchý

Oba týmy právě nastupují na ledovou plochu.

Obránce David Kvasnička ve včerejším zápase utrpěl zranění ramena a je pravděpodobné, že do turnaje již nezasáhne.

1

Úvodní vhazování pro Švýcary.

1

Puk se ocitl mimo hrací plochu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

1

Druhá formace kombinuje v útočném pásmu.

2

Hischier tečoval Stadlerovo nahození. Škarek si připisuje první zákrok.

2

Zakázané uvolnění Česka. Vhazovat se bude po levici Škarka.

3

Jakub Zbořil prověřil od modré čáry pozornost Van Pottelbergheho.

5

Češi teď byli chvíli uzamčení v obranném pásmu. Nečas uklidňuje hru a můžeme střídat.

5

Chlapík zkoušel vystřelit, ale jeho pokus blokuje obránce Gross.

6

Šoustal se teď dostal k překvapivé střele. Van Pottelberghe však připraven u své levé tyče.

7

Špaček se štěstím prošel do útočného pásma. Ke střele se ale nedostal.

8

Nečas hledal přihrávkou Kašeho na pravém křídle. Ten však přihrávku neočekával.

9

Jaškovu střelu Van Pottelberghe pouze vyráží.

10

Jašek hledal přihrávkou zpoza branky Šoustala. Jeho hokejka však byla včas zablokována.

10

Weber tvrdě srazil Suchého. Na cestu mu přidal i pár krosčeků. Rozhodčí zůstává v klidu.

11

Musil vyslal na branku zajímavou střelu. Švýcaři vyhazují na zakázané uvolnění.

12

Hrdinkovo nahození od modré čáry Van Pottelberghe chytá.

12

Kurovského střela sražena mimo.

13

Nečas poslal naslepo přihrávku mezi kruhy, kam si sjížděl Kalina. Tomu ale chyběl metr.

14

Švýcaři kombinovali za Škarkovou brankou. Kotouč vyváží Chlapík.

14

Kalina našel na brankovišti Šoustala, ale Van Pottelberghe se dokázal včas přesunout.

15

Švýcaři vyhazují na zakázané uvolnění.

15

Válovo nahození končí až za brankou.

15

Po přihrávce rukou se bude vhazovat ve středním pásmu.

17

Hrdinkovo nahození chytá Van Pottelberghe do lapačky a přerušuje hru.

17

Náznak šance pro Švýcary. Díky nepřesné přihrávce Škarek nemusel zasahovat.

17

Krenželokovu střelu od modré čáry blokuje jeden z bránících hráčů.

18

Nepřesná přihrávka z obranného pásma znamená zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po pravici Škarka.

19

Koblížek skvěle našel osamoceného Jaška, ten ale tváří v tvář Van Pottelbergheovi zklamal.

19

Hronek teď musel zatáhnout za záchrannou brzdu a zahákoval Mirandu.

19

Filip Hronek odpyká dvě minuty za hákování.

20

Siegenthalerovu střelu od modré čáry vyráží Škarek. Po drobném tlaku Švýcarů, se česká obrana osvobozuje.

V první třetině se již nic nestane. Čeští mladíci jsou aktivnějším týmem, ale nemohou si poradit s obranným blokem Švýcarů. Ti se zatím do útoku moc nehrnou. Největší šanci měl v 19. minutě Jašek, který ale se svou přiležitostí naložil trestuhodně. Ve stejné minutě musel Hronek zastavil unikajícího Švýcara a obdržel dvouminutový trest za hákování. Ten si Švýcaři přenesou do druhé třetiny.

21

Úvodní buly vyhrál Jašek. Následně Češi přicházejí o kotouč.

21

Češi hrají v plném počtu. Dokonce si zahrají přesilovku.

21

Marchon odpyká dvě minuty za sekání.

22

Špačkovu střelu kryje Van Pottelberghe.

23

Ke střele z pravého kruhu se dostal Hischier. Češi se nemohou usadit v útočném pásmu.

23

Po Šoustalově střele skákal kotouč v brankovišti. Van Pottelberghe kryje.

23

V obrovské šanci se mezi kruhy objevil Zbořil, ale jeho střelu k tyči kryje Van Pottelberghe. To už byli Švýcaři v plném počtu.

24

Češi zamkli Švýcary v pásmu, ale nemohou se dostat do střelecké příležitosti.

24

Za zbytečný faul ve středním pásmu půjdou Češi do čtyř.

24

Dvě minuty za sekání obdržel Nečas.

25

Thurkauf střílel z pravého kruhu. Střelu švýcarského kapitána kryje Škarek.

25

Kaše skvěle bojoval za švýcarskou brankou. Následně naši nahazují a jdou střídat.

26

Opět se nám daří vyhodit a Češi jsou kompletní.

27

Eggenberger se pokoušel tečovat před Škarkem. Jeho pokus naštěstí míří nad.

28

Jašek se obtočil kolem bránícího hráče. Jeho střela ale míří mimo branku.

29

Třetí formace se drží v útočném pásmu. Po střele Kaliny chyběl Chlapíkovi k dorážce pouze krok.

29

Ofsajd Švýcarů.

30

Škarek kryje střelu Diema.

30

Ale s další střelou si již neporadil. Hischier ustál souboj s Válou u mantinelu a přesnou přihrávkou našel In-Albona, který se z pravého kruhu nemýlí.

31

Ke střele se dostal Koblížek. Švýcarský brankář ale kryje.

32

Špaček při střele zlomil hůl, ale i tak z toho byla zajímavá situace u švýcarské branky.

32

Musil teď zahodil Siegenthalera na švýcarského brankáře, dorážka tak nebude platit a navíc jdeme do čtyř.

32

Adam Musil obdržel trest na dvě minuty za nedovolené bránění.

33

Jašek vyhazuje do středního pásma a jde střídat.

34

Burrenova střela mířila vedle levé tyče. Suchý vyhazuje až za švýcarskou branku.

34

Šoustal se obtočil kolem bránícího hráče a pokoušel se najít najíždějícího spoluhráče. Jeho přihrávka byla sražena.

34

Češi hrají v plném počtu.

36

Thurkauf objel Škarkovu branku, ale jeho pokus zneškodnil jeden z bránících hráčů. Kašemu byla vyseknuta hokejka.

36

Ale vyloučeni budou Češi. Dokonce za stejný prohřešek. Na trestnou lavici odchází Filip Hronek.

36

Filip Hronek obdržel dvě minuty za sekání.

36

Diem teď ostřeluje Škarkovu branku. Nepřesně.

37

Riatovu střelu od modré čáry vyrazil Škarek přesně na volného Thurkaufa, který neměl problém poslat kotouč za Škarka.

37

Kašeho bekendová střela nebyla dostatečně razantní.

38

Zbořilovo nahození kryje Van Pottelberghe.

39

Švýcaři jeli tři na jednoho Zehnderovu střelu Škarek vyrazil betonem na tyč.

40

Škarek teď zariskoval. Vyjel proti puku a rozehrávkou trefil brusle napadajícího hráče.

Druhá třetina přinesla dvě branky. Bohužel pro české fanoušky padly oba puky za záda brankáře Škarka. Češi si stále nemohou poradit s obranou Švýcarů, ale hlavně jim darovali několik přesilovek za zbytečné fauly.

40

A budeme hrát opět ve čtyřech. Jakub Zbořil obdržel další zbytečný dvouminutový trest za sekání.

41

Švýcaři zahajují třetí třetinu v útočném pásmu.

41

Dlouho se v pásmu ale neudrželi, a tak začínají útok zpoza své branky.

42

Švýcary zastavuje offsajd a Češi následně vyhazují.

43

Zbořil je na ledě. Švýcaři pokračují v útočném pásmu.

43

Chlapíkovu bombu od modré podržel Van Pottelberghe.

44

Musil bekendem přihrával Kašemu, ale jeho pokus došel až ke švýcarskému brankáři, který přerušil hru.

45

Hischierovu střelu zblokoval Vála.

45

Kurovský nahodil kotouč na první tyč. Vhazovat se bude po levici Van Pottelbergheho.

46

A je to gól. Češi snižují. Jakub Zbořil se ve středním pásmu zbavil dvou protihráčů a přihrál Koblížkovi, který z kruhu posílá o tyč kotouč za záda Van Pottelbergheho.

47

Válovu střelu vyráží Van Pottelberghe. A následně Švýcaři faulují.

47

Na trestnou lavici usednou dva hráči. Na švýcarské straně Prassl za hákování a na české Špaček za nafilmovaný pád.

47

Chlapík z mezikruží minul branku.

48

Druhá Chlapíkova střela byla přesnější. Van Pottelberghe kryje.

48

Kaše zkusil překvapit Van Pottelbergha na první tyči.

49

Miranda projel středním pásmem jak nůž máslem a vybruslil až přes Škarka.

49

Další faul českého týmu. Zbořil byl u mantinelu moc agresivní. Dvě minuty za krosček.

49

Škarek ramenem vyráží střelu od modré čáry.

49

Další střelu už ale Škarek nedokázal chytit. Riat střelou zápěstím trefuje pravý horní růžek.

51

Kašeho bekend a následné dorážky Špačka na brankovišti brankář kryje. Češi si ale zahrají přesilovou hru.

51

51

Dvě minuty za hákování odpyká Weber.

51

A Češi rychle využívají. Filip Chlapík neměl komu přihrát a tak vystřelil a z pravého kruhu trefuje k bližší tyči.

53

Kaše zkusil prostřelit Van Pottelbergheho na první tyč. Ten s problémy kryje.

54

Hrdinka zaváhal na modré čáře a Miranda unikal českým obráncům Naštěstí svou střelou netrefil branku.

54

Jašek udržel kotouč a přihrál jej na kruhy volnému Koblížkovi. Ten ale netrefil branku.

55

Češi stáhli sestavu na tři útoky. Mimo zůstávají Reichel, Suchý a Stránský.

55

Burrenovu střelu Škarek chytá.

55

Vhazovat se bude ve středním pásmu. Kotouč na české střídačce.

56

Kaše si rovnal kotouč na střelu, ale ta mu nesedla. U puku jsou Švýcaři.

58

Hischier trefil holí Válu a odpyká dvě minuty za vysokou hůl.

58

Kaše se raduje, ale rozhodčí ukazuje, že gól nepadl. Uvidíme, zda se bude telefonovat.

59

Hronkova střela míří vedle a Švýcaři vyhazují.

60

Také Zbořil pálí vedle.

60

Zbořil teď nepřesnou přihrávkou vyhazuje národní tým z útočného pásma.

60

A přece jen je to gól! Filip Chlapík přidává druhou branku v tomto zápase. Z pravého kruhu trefuje ke vzdálenější tyči.

Třetí třetina je u konce a byla divoká! Nejprve v 46. minutě snížil Koblížek, následně Švýcaři využili přesilovou hru po faulu Zbořila. V 51. minutě opět v přesilové hře snížil Filip Chlapík. 60. minuta byla z pohledu českého fanouška napínavá. Nejprve se radoval Kaše, který ale trefil pouze břevno, následně ale opět Filip Chlapík sedmnáct vteřin před koncem prostřelil Van Pottelbergheho.

61

Češi jsou v útočném pásmu.

61

Zbořil s Kašem přišli o kotouč a Hischier se vydal vstříc Škarkovi a překonává jej.

Nejlepším hráčem Švýcarska vyhlášen Jonas Siegenthaler, který si připsal bod za nahrávku. Nejlepším hráčem České republiky je Filip Chlapík, který dnes dvěmi góly zachránil alespoň bod.

Hráči České republiky byli dnes aktivnější, ale na výhru to nestačilo. Narozdíl od včerejšího zápasu, byli Češi nuceni tvořit hru a rozbíjet protiútoky Švýcarů. V dnešním zápase svěřencům Jakuba Petra zlomily vaz zbytečná vyloučení, mezi která můžeme zařadit všechna kromě úvodního hákování Filipa Hronka.

Počet střel: 22:39

Ode mne je to pro dnešek vše. U dalšího online přenosu napočtenou.