32. Škvrně (Kondelík, D. Mikyska)
39. Machala (M. Kaut, Kvasnička)
58. Zadina (Hladoník)

Výsledky českého týmu v základní skupině

Svěřenci trenéra Václava Varadi porazili zatím jen Bělorusko, skončili ve skupině čtvrtí a ve čtvrtfinále se střetnou s vítězi druhé skupiny.

Česko - Bělorusko 7:4 (branky českého týmu: Hrabík, Hladoník, Kondelík, Král, Kaut, Kern, Chytil)

Česko - Švédsko 2:3 (Zadina, Kern)

Česko - USA 2:5 (Machala, Safin)

Česko - Rusko 4:5 po prodloužení (Kvasnička, Zadina, Hrabík, Kern)

"Nikdo si asi nemyslel, že porazíme jenom Bělorusko. Všechny týmy byly hratelné, ve všech případech jsme si to prohráli zbytečně sami. Soupeři nás nepřehrávali, inkasovali jsme většinou po individuálních chybách, které se nesmějí stávat," řekl český obránce David Kvasnička, který dobře ví, že od letních vítězů prestižního Memoriálu Ivana Hlinky čekali fanoušci podstatně víc.

Sestava Finska

Lehtinen (Luukkonen) - Vaakanainen, Heiskanen, E. Teräväinen, Räsänen, Anttalainen, Utunen, Latvala, Isiguzo - Vesalainen, Nyman, Ikonen (A) - Virtanen, Talvitie (C), Ylönen - Kotkaniemi, Koskenkorva (A), Kupari - Aalto, Engberg, Maansaari

Sestava Česka

Škarek (Patera) - Kvasnička, D. Mikyska, F. Král, J. Galvas, Buchtela, Šalda, Jan Bednář - M. Kaut, Machala (A), Nečas (C) - Hladoník, Hrabík, Zadina - Kern (A), Chytil, Safin - Škvrně, Kondelík, J. Dvořák

Výsledky finského týmu v základní skupině

Obhájce zlata zatím neztratil na mistrovství ani bod. Češi však porazili Finy v přípravném utkání v Třinci ve čtvrtek 6. dubna 4:3 v prodloužení.

Finsko - Slovensko 5:4

Finsko - Švýcarsko 5:1

Finsko - Lotyšsko 7:2

Finsko - Kanada 6:3

Ve čtvrtfinále se utkají také Rusko s domácím Slovenskem, Kanada se Švédskem a Švýcaři s výběrem USA, který dominoval v "české" skupině B a zatím je na turnaji stejně jako Finové stoprocentní.

O tom, co bude na Seveřany dnes platit, zapřemýšlel brankář Patera: "Musíme k nim včas přistupovat, strašně dobře a hodně bruslí. Tuším, že budeme čelit hodně nájezdům. Také musíme hrát hodně fyzický hokej, jenom tak máme šanci. Finové se snaží střílet ze všech pozic, klidně i zpoza brány. Mají skvělé přesilovky."

Hokejisté nastupují na ledovou plochu, zápas už za malou chvíli začne!

Hráči se pozdravili na modrých čárách, vše spěje k úvodnímu vhazování.

Čtvrtfinále začíná!

1.

Finové založili útok od vlastní branky, Češi ale dobře uhájili modrou čáru a i oni nyní podnikají útočnou akci.

2.

Hladoník hledal před brankou rozjetého spoluhráče, Finové ale puk ztečovali k mantinelu.

2.

Anttalainen nezachytil kotouč na útočné modré, Čechům se ale protiútok nezdařil.

3.

Po souboji u mantinelu skončil kotouč mimo hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

3.

Mikyska nahodil kotouč do útočného pásma, bylo to ale ještě před červenou čárou a rozhodčí pískaji icing.

3.

Finsko vede 1:0! Suomi vyhráli vhazování v útočné třetině a nahození Heiskanena od modré čáry propustil Škarek za svá záda.

3.

Šance i na druhé straně, Machala ale puk dobře netrefil!

4.

Česká střídačka potrestána menším trestem za příliš mnoho hráčů na ledě, trest odpyká Zadina.

4.

Suomi rozjeli přesilovkovou kombinaci, Češi se ale dobře ubránili a vyhazují puk přes všechny čáry.

5.

Češi brání v oslabení velmi dobře, Finové se nemohou dostat k zakončení a nyní Češi opět vyhazují.

5.

Finové už mohli vést o dvě branky, střelu od modré čáry od Teravainena ale zastavila tyč!

6.

Čeští mladíci už jsou kompletí, Finové svou první přesilovku v utkání nevyužili.

6.

Jeden z fisnkých hráčů od mantinelu nebezpečně posílal puk před českou branku, Kvasnička ale protihráče do zakončení nepustil.

7.

Finskou akci zastavuje ofsajd, následovala menší šarvátka, rozhodčí ale vylučovat nebude.

7.

Machala zachytil finskou rozehrávku, vnikl do útočného pásma, proti přesile se mu ale zakončit nepodařilo.

7.

Buchtela nahodil ze středního pásma puk na branku Finska, brankář Luukkonen si připisuje první snadný zákrok a přerušuje hru.

8.

Česko vyrovnává na 1:1! Výborně! Hrabík za finskou brankou vybojoval kotouč a skvělou přihrávkou oslovil ke střele Mikysku! Český obránce se šance nezalekl a trefil se přesně pod břevno!

8.

Proběhl rozruch před českou brankou, Škarek ale přitlačil beton k tyči a zamezil tak soupeři jít opět do vedení!

9.

Píská se zakázané uvolění finského výběru. Vhazovat se bude před Luukkonenem.

9.

Čechy branka povzbudila, Dvořák nebezpečně střílel k tyči, Luukkonen předvedl zákrok vyrážečkou.

10.

Ihned po vyhraném vhazování střílel Machala, finský brankář musel vytáhnout další zákrok.

10.

Kaut se dostal k zakončení z pravého kruhu, jeho přízemní střelu ale vyrazil Luukoonen pohotovým betonem.

11.

Českému týmu se nezdařilo založení útočné akce, po zakázaném uvolnění se hra přesune ke Škarkovi.

11.

Dobrý český forčeking zkomplikoval Finům rozehrávku, Suomi ale situaci zvládli a nyní se snaží s pukem něco vymyslet v pásmu Česka.

12.

Kvasnička byl u nastřeleného kotouče jako první a sám založil akci Česka. Střelu po bekhendu Luukkonen zkontroloval pohledem.

13.

Škarek na druhé straně hřiště musel řešit nepříjemnou situaci, střela z mezikruží ho trefila do hrudi!

14.

Po ráně Nymana se střela po zásahu Škarka odrazila vysoko nad, naštěstí ale puk dopadl za branku!

14.

Král vypálil z otočky od mantinelu, trefil ale jen boční síť.

15.

Finsko vede 2:1! Suomi zvládli přechod přes útočné pásmo, v přečíslení přihrával Vesalainen do strany na Nymana a po jeho nahození se kotouč odrazil nešťastně do české branky.

16.

Hezká akce českého týmu, Kaut se obtočil s pukem kolem finské branky, za záda finského brankáře se mu ho ale už nepodařilo dostat.

16.

Kondelík zkoušel z úhlu překvapit Luukkonena, finský brankář se nachytat nenechal.

17.

Finové kombinovali v útočném pásmu pouze kolem mantinelu, česká obrana se bez problému ubránila.

18.

Suomi si zahrají další početní výhodu, za podražení usedl na trestnou lavici Kern.

18.

Tým Finska se usadil v pásmu, Terevainenovi ale na modré utekl kotouč a zaútočit mohl Nečas. Český útočník se do zakončení ovšem nedostal.

19.

Finsko vede 3:1! Tým Suomi využívá početní výhodu. Ránu Ikonena vyrazil Škarek betonem, ovšem na dorážku Vaakanainena už neměl nárok.

20.

A mohlo být ještě hůř! Češi špatně vystřídali a dva Finové mířili sami na Škarka! Zakončení vzal na sebe Engberg, bekhendový blafák ale Škarek výborně přečetl!

20.

Finsko vede 4:1! Seveřané se ale do přestávky přeci jen ještě jednou prosazují. Český tým si v obranném pásmu špatně rozebral hráče a Talvitie prudkou střelou navyšuje vedení.

20.

Český tým vystřídal brankáře, Škarka v brance nahradil Patera.

Právě skončila první třetina.

Česká osmnáckta nezačala čtvrtfinále dobře a ve třetí minutě poprvé inkasovala. Vyrovnávací branka Mikysky z 8. minuty sice vrátila do žil českých mladíku elán a místy Finsko Češi jasně přehrávali, v 15. minutě je ale srazil na kolena smolný moment. To se přihrávka Nymana nešťasntě odrazila do české branky a od té chvíle Češi tropili chybu za chybou. Finové přidali do přestávky ještě další dvě branky, čímž vyhnali brankáře Škarka z jeho klece.

Právě začala druhá třetina!

21.

Češi nahodili do útočného pásma, kde ale marně u mantinelu bojoval Kaut.

22.

Kombinace Suomi v pásmě Česka skončila nepovedeným zpracováním puku od finského obránce. Zahrozit mohou Češi.

22.

Hladoník se octil sám před finským brankářem, ten ho ale dokázal vychytat!

22.

Češi si zahrají první přesilovku, potrestán je za nedovolené bránění Anttalainen.

23.

Přesilová hra začíná vyhozením Finska přes všechny čáry.

23.

Buchtela se zjevil v dobré střelecké pozici, puk mu ale v klíčový moment sjel z hole. Na druhé straně museli čelit Češi nebezpečnému protiútoku Finska.

23.

Početní výhoda českého týmu končí. Kern v souboji za finskou brankou přistrčil brankáře Luukkonenona a jde na trestnou lavici.

24.

Hraje se 4 na 4. Vaakanainen pálil zpoza českého hráče mimo branku.

24.

Začíná finská přesilovka, Suomi se prozatím nedaří dostat se do českého pásma.

25.

Finsko z přesilovkové kombinace nedokázala zakončit a dopředu se hnal s pukem Hladoník. Finové se ale stačili včas vrátit.

26.

Finsko vede 5:1! Češi sice přežili přesilovku soupeře, po špatném vystřídání Česka ale Suomi přidávají další branku. Sražená střela Virtanena se odrazila ke kapitánovi Talvitiemu a ten se nemýlil. Pateru překonal trefou pod břevno.

27.

Teravainen usedl za držení na trestnou lavici, Česko má šanci snížit.

27.

Přesilová hra začíná střelou Machaly na zadní mantinel. Po něm to ještě zkoušel Nečas, jeho střelu ale Luukkonen dobře viděl.

28.

Česko snižuje na 2:5! Český tým využívá početní výhodu! Safin z dorážky trefil jen tyč, puk se ale posléze odrazil k Zadinovi a jeho tečovaná střela Chytilem končí ve finské síti!

29.

Český tým se opět trochu zvedl a aktivně napadá finskou rozehrávku.

29.

Patera raději přikryl odražený kotouč a přerušuje před dotírajícími Finy hru.

30.

Zadina objel s kotoučem celé pásmo Finska, rána Kvasničky od modré posléze zamířila vedle!

31.

Galvas zkoušel vypálit z ostrého úhlu, finský brankář puk vyrazil, před brankovištěm ale nebyl žádný z Čechů pro dorážku.

32.

Češi dobře kombinují ve finském pásmu, střela Buchtely branku Finska netrefila, pokračuje nicnémě útočné snažení Česka.

32.

Česko snižuje na 3:5! Škvrně předvedl krásnou individuální akci, puk si hezky pokryl před finským obráncem a bekhendem poslal kotouč za záda Luukkonena! Češi jsou zpět ve hře.

33.

Český tým je nyní lepším mužstvem na ledě. Probíhá komerční přestávka.

34.

Českou akci zastavil čárový rozhodčí pro ofsajd, vhazovat se bude ve středním pásmu.

35.

Patera zachytil za svou brankou finskou rozehrávku, po nedorozumění se nicméně opět dostávají k puku Finové.

35.

Nečas výborně vypálil z pravého křídla, Luukkonen zasáhl ramenem! Posléze proběhl po ráně Kvasničky rozruch před finskou brankou, Češi ale puk do branky nedotlačili!

36.

Probíhá nápor českého týmu, diváci v hledišti tlačí Česko k další brance.

37.

Finům se nevydařil přechod přes střední pásmo. Češi jsou aktivní, nastřelili kotouč na zadní mantinel a tam jej zpět vybojovali.

38.

Finové se osvobozují z tlaku vyhozením přes všechny čáry, zakázané uvolnění se ale nepíská, Češi tak musí začít od své branky.

38.

Rychlou akci české první formace brzdí ofsajd.

39.

Safin se snažil v rychlosti obhodit Antallainena, ten jej zastavil jen za cenu nedovoleného bránění. Český tým bude hrát přesilovku.

39.

Česko snižuje na 4:5! Finům se nepodařilo vyhodit, Nečas posléze našel přesnou přihrávkou Machalu a ten od modré po zemi propálil Luukkonena! Český tým využívá přesilovou hru a dostává se na rozdíl jediné branky!

40.

Češi nyní přežili nebezpečnou situaci, brankáři Paterovi musel pomoci na brankové čáře Mikyska!

40.

V závěru třetiny potrestán za krosček Ikonen. Další přesilovka pro Česko!

40.

Finové vyhráli vhazování a rychle se osvobozují.

40.

Nečas už věděl, že do konce zbývá málo času, tak rychle vypálil na finskou branku, Luukkonen svůj tým nyní podržel!

Skončila druhá třetina.

Druhá třetina nabídla zcela odlišný obraz hry. Ve 26. minutě se sice podruhé v utkání prosadil Talvitie a s českým týmem to už vypadalo hrozivě, v té chvíli prohrával už 1:5. Ve zbytek dvacetiminutovky ale česká osmnáctka předvedla perfektní výkon a brankami Chytila, Škvrněho a Machaly se dotáhla na rozdíl jediné branky.

Právě začala třetí tretina.

41.

Češi pokračují v přesilové hře a hned dělají Finům problémy.

42.

Kvasnička se opřel do rány příklepem, z dobré pozice ale tvrdou střelou přestřelil!

42.

Machala z prostoru před brankovištěm Luukkonena nepřekonal, posléze to zkoušel ještě znovu Kvasnička. Finský brankář drží svůj tým. Suomi jsou kompletní.

43.

Další přesilovka pro české mužstvo. Vesalainen to u mantinelu přehnal s důrazem a je vyloučen.

43.

Chytil hledal přihrávkou přes celé pásmo Safina, puk ale jen těsně minul jeho čepel. Kotouč posléze po odrazu opustil hřiště, vhazovat se bude před Luukkonenem.

44.

Finům se podařilo osvobodit a střídají.

44.

Další vyhození Finů přes všechny čáry, nyní se Česku přesilovka příliš nedaří.

45.

Suomi jsou kompletní. Kondelík se protlačil ke střele, v pádu ale zamířil mimo.

46.

Šalda zachyboval v blízkosti české branky a připravil tak práci pro Pateru, český brankář přesně zasáhl.

47.

Finové oproti druhé části svou hru zorganizovali, český tým má větší problémy dostat se do útočného pásma.

48.

Safin dobře forčekoval a vybojoval tak šanci pro český tým, Chytil ale z voleje puk dobře netrefil a Luukkonen zasahovat nemusel!

48.

Ikonen si dobře vybruslil od levého mantinelu a natlačil se před branku Patery, ten se ale dobře natlačil k bližší tyči a střelu finského útočníka pokryl!

49.

Hra se přesunula na druhou stranu, kde měl obrovskou šanci Kvasnička! Český obránce ale z mezikruží trefil jen finského hráče a puk se odrazil k zadnímu mantinelu!

49.

Do individuální akce se pustil Ylonen, který zavezl kotouč až před českou branku, jeho pčihrávka se dostala k Anttalainenovi a skvěle musel zasahovat Patera! Akce končí posunutou českou brankou.

50.

Probíhá souboj o puk za brankou Patery.

51.

Český tým se provinil zakázaným uvolněním, hra se tak vrátí před Pateru. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.

51.

Odpískán další icing Česka.

51.

Vaakanainen prudce nahazoval kotouč na branku Česka, puk se odrazil od finského hráče mimo ledovou plochu. Proběhně buly ve středním pásmu.

52.

Kvasnička skvělým průnikem zavezl puk přes celé hřiště až k finské brance, odkud z úhlu nahazoval do brankoviště. Žádný z jeho spoluhráčů se ale v brankovišti neprosadil.

53.

Česko se nyní bude muset bránit. Na dvě minuty je za hákování potrestán Kondelík.

53.

Finsko započalo přesilovku, ránu Heiskanena zablokoval Galvas. Poté pálil finský obránce ještě jednou, úspěšný zákrok si připisuje Patera.

54.

Češi zaútočili v oslabení, skvělou práci odvedl Hladoník, po kterém nahazoval na branku Mikyska. Luukkonen našel kotouč v lapačce a rychle rozehrává.

55.

Češi jsou kompletní. Paterovi nyní pomohla tyč po střele Nymana! Finský útočník zůstal mezi kruhy zcela osamocen!

56.

Zadina nahazoval bekhendem od mantinelu puk před finskou branku, kotouč jen proletěl brankovištěm do rohu kluziště.

56.

Finové dobře brání střední pásmo, nyní získali kotouč na hokejky a s kombinací vůbec nespěchají.

57.

Safin dostal zpoza branky kotouč do brankoviště, kde se málem dostal k zakončení jeden z českých hráčů! Luukkonen byl ale na zemi včas, přikryl kotouč a přerušuje hru.

57.

Finové si ještě vyžádali posudek videorozhodčího, který bude ověřovat, zda předchozí střela Nymana nebyla místo tyčky gólová. Rozhodčí bere na trestné lavici do ruky telefon.

57.

Gól to nebyl. Finové alespoň vynuceným přerušením pošetřili síly a věří, že by to mohlo otupit český tlak.

58.

Hraje se dál. Češi po vyhraném buly v útočné třetině si vypracovali šanci, Nečas střílel bez přípravy, Luukkonen jeho pokus pokryl.

58.

Češi vyrovnávají na 5:5! Český tým v závěru třetí třetiny dokázal smazat náskok soupeře! Hladoník pronikl s pukem do pásma a přihrávkou na druou stranu vybídl k zakončení Zadinu, který bekhendem poslal puk do branky!

58.

Komplikace pro Česko. Na dvě minuty je za zdržování hry vyloučen Nečas, český útočník nešťastně vyhodil puk z obranné třetiny do hlediště.

59.

Češi se dobře v oslabení brání a nyní se osvobozují.

59.

Finům se přesilová hra vůbec nedaří, průnik Suomi zastavuje ofsajd.

60.

Finové zvedali ruce nad hlavu! Po závaru v českém brankovišti ale puk neprošel přes brankovou čáru za ležícího Pateru! Na brankové čáře zachránil situaci Kvasnička!

60.

Celou situaci bude opět prověřovat videorozhodčí, z opakovaných záběrů ale jde dobře vidět, že o gól se nejednalo.

60.

Rozhodčí upažuje. 33 sekund do konce třetí třetiny. Vhazovat se bude před Paterou, Češi stále v oslabení.

60.

Nečas skáče na led, Češi jsou kompletní.

Třetí třetina právě skončila.

Česká reprezentace do 18 let dokázala ve třetí třetině dorovnat skóre na 5:5. Ve druhé třetině přitom český výběr prohrával už 1:5. Po krátké přestávce se bude prodlužovat.

Prodloužení právě začalo.

61.

Prodlužovat se může až 10 minut, hraje se 4 na 4, Češi útočí.

61.

Nečas vyhrál vhazování v útočném pásmu, posléze ale Češi špatně zakombinovali a první útok v prodloužení podnikají Finové.

62.

Kvasnička ubránil nebezpečného Fina a nedovolil mu odcentrovat před branku. Hra se opět přelévá na druhou stranu kluziště.

63.

To je škoda! Král předvedl skvělou individuální akci po pravé straně, chyběl tomu jen gól! Luukkonen kotouč za svá záda nepustil.

64.

Ylonenova střela sražena českou obranou do rohu kluziště. Finové střídají, Češi mají čas na rozehrávku.

64.

Opět to nyní nevyšlo! Češi vystihli finskou rozehrávku a z levé strany unikal osamocen na branku Nečas, střela zápěstím mu ale nevyšla! Češi jsou v prodloužení nebezpečnějším týmem.

65.

Vaakanainen prováhal dobrou šanci vystřelit, česká obrana se už zformovala a pozorně brání.

66.

Česká čtveřice je už dlouho na ledě a musí vystřídat. Finové tlačí.

66.

Příležitost rozhodnout měli i Finové! Virtanen obdržel přihrávku před brankoviště, puk se snažil usměrnit mezi Paterovy betony, ten ale skvěle zasáhl!

66.

Češi v přerušené hře konečně vystřídali, hraje se ve středním pásmu.

67.

Střelu od modré chtěl před brankovištěm tečovat Chytil, to se mu ale nepodařilo. Luukkonnen ránu utlumil ve své hrudi.

67.

Trenér Václav Varaďa si bere oddechový čas.

67.

Obrovské šance českého týmu! Král dostal puk před branku a chybělo jen málo, aby bylo rozhodnuto! Poté pálil těsně nad ještě Chytil.

68.

Pumelici od Vaakanainena z modré čáry vyráží Patera ramenem. Na druhé straně raději přerušuje hru Luukkonen.

69.

Machala zavezl kotouč do pásma, v rohu kluziště se ale nedočkal podpory spoluhráčů a o puk přišel.

69.

Komplikace pro český tým. Za zalehnutí kotouče v brankovišti vyloučen Machala. Rozhodčí ale udělal chybné rozhodnutí, kotouč přikryl brankář Patera. Nedá se nic dělat, Češi se i přes protesty trenéra Varadi budou muset bránit.

69.

Ikonenova střela zablokována. Bude se opět vylučovat.

69.

Počet hráčů na ledě se vyrovná! Rozhodčí i možná pod dojmem své předešlé chyby vylučuje Veselainena za sekání!

69.

Hraje se 3 na 3, Finům dělá problémy v pásmě Nečas.

69.

Finové střílí branku na 6:5 a rozhodují zápas. Tak to je obrovská škoda. Heiskanen ujel české obraně, jeho střelu ještě dokázal Patera vyrazit, na dorážku Virtanena už ale český brankář nestačil.

Českým mladíkům zbyly jen oči pro pláč. Po heroickém výkonu se jim podařilo smazat čtyřbrankový náskok soupeře, v prodloužení byli několikrát blízko rozhodnutí, po brance Virtanenena minutu před koncem prodloužení ale na mistrovství světa končí.

Pro dnešek je to ode mne vše, děkuji za pozornost.