9. Dahlen
17. Looke
38. Dahlen
44. Dahled

Sledujte online přenos z utkání hokejového mistrovství světa do 20 let mezi Českou repulibkou a Švédskem. Utkání začíná v 19:00.

Čeští junioři mají velkou šanci skončit na druhém místě tabulky skupiny A a vyhnout se tak ve čtvrtfinále souboji s USA či Kanadou. K tomu však dnes potřebují buď vyhrát v základní hrací době, nebo vyhrát v prodloužení a doufat, že Švýcaři neporazí v základní hrací době Finsko.

Svěřence Jakuba Petra však hrají s jednoznačným lídrem skupiny. Švédové si poradili s Dánskem, Finskem i Švýcarskem a s 9 body již mají jistotu vítězství ve skupině. Seveřané inkasovali pouze 4 branky, což je nejlepší počin ze všech týmů. O 7 z 13 branek se postaral talentovaný Alexander Nylander, syn slavného hokejisty a osmička letošního draftu. Osmnáctiletý křídelník ve 3 zápasech 4x skóroval a 3x asistoval.

Pokud by se českému týmu podařilo skončit na druhé příčce, čeká ho ve čtvrtfinále lepší tým z dvojice Rusko-Slovensko, kteří si to dnes rozdají v přímém souboji o třetí místo ve skupině B.

Už je jasné, že vrchol turnaje neodehraje útočník Pavel Zacha. Chtěl pomoct, ale New Jersey ho neuvolnilo. Došlo tedy na variantu, kterou asi všichni čekali už před mistrovstvím.

Sestava Švédska

Gustavsson (Sandström) – Ja. Larsson, Dahlin, Gunnarsson, Kylington, Bernhardt, Carlsson – Ahl, Andersson, Lööke – Pettersson, Asplund (A), Dahlén – Karlström, A. Nylander, Eriksson Ek (C) – Grundström (A), Ohlsson, Wingerli – Söderlund.

Sestava Česka

Vladař (Škarek) – Kalina, Hronek (C), Hrdinka, Zbořil, D. Krenželok, Vála, Budík – Kurovský, Špaček (A), Kaše (A) – Chlapík, Jašek, Koblížek – Nečas, Stránský, Musil – Šoustal, Suchý, Reichel.

Oba týmy jsou již na ledě, utkání v Montrealu brzy začne. Češi hrají v červených dresech, Švédové ve žlutých.

1

Švédové se ujímají vedení! Špatné střídání českého týmu využili Ahl s Asplundem. Ahlovu střelu Vladař vyrazil jen před sebe a Rasmus Asplund do odkryté brány uklidil kotouč.

2

2x vypálil Karlström, ale Vladařá tentokrát vyřešil pokusy soupeřů.

3

Zasahovat musel Gustavsson po střelách Šoustala a Suchého, ale poradil si.

4

Kašeho střelu zablokoval Ahl a Hrdinkovu střelu lapil Gustavsson.

4

Z větší vzdálenosti vypálil Chlapík, který se pak snažil ještě rozmíchat vášně před bránou potyčkou s obránci Švédů.

5

Vladař přerušil hru po nahození Jacoba Larssona, obránce Frolundy, který letos odehrál pár zápasů v dresu Anaheimu v NHL.

6

Kurovský dobře stínil před bránou a pokoušel se o dorážku.

8

Musil vybojoval puk pro Stránského a ten zkusil z úhlu zakončit puk s hokejkou mezi nohama, Gustavssona však nepřekvapil.

9

Švédové si zahrají první přesilovku. Za podražení na útočné modré míří na trestnou lavici David Kaše.

9

Netrvalo dlouho a Švédové využívají přesilovku. Po ose Nylander - Asplund se dostal puk před bránu k osamocenému Dahlenovi a ten se nemýlil.

12

Z pravého křídla vypálil Koblížek, ale nenadělal Gustavssonovi pod maskou příliš vrásek na čele.

15

Carlsson pronikl od pravého mantinelu až mezi kruhy, ale jeho střela letěla mimo.

17

Švédové jdou do tříbrankového vedení. Puk, který Vladař vyrazil, kopnul do vlastní branky Lukáš Jašek.

17

Hra ve čtyřech.

20

Do šance se hnal Nylander, ale česká obrana jej zastavila. Suchý a před ním Reichel zkoušeli vypálit, ale nedostali kotouč na bránu.

20

3 sekundy do konce třetiny rozhodčí vylučuje. Grundström jde na trestnou lavici za faul na Daniela Vladaře v brankovišti.

První třetina skončila, český tým jasně prohrává a 2. místo ve skupině se zdá být nedostižné.

2. třetina začala.

22

Nečas 2x vypálil v přesilovce, poté měl velkou šanci i Tomáš Šoustal a Gustavsson se stihl přesunout.

24

Reichelovu ránu z mezikruží Gustavsson vyrazil.

25

Další přesilovka pro Čechy. Lias Andersson seknul Stránského a již sedí na trestné lavici.

26

Asplund měl velkou šanci v oslabení, ale nedokázal zasunout za Vladaře.

27

Šoustal nedokázal po obrátce kolem brány zakončit.

31

Vladař musel podržet kotouč před Asplundem a přerušil pasáž bez výrazné akce.

32

Budíkova nahrávka na Chlapíka byla příliš dlouhá a je z toho zakázané uvolnění.

33

Švédský obránce Bernhardt za nedovolené bránění usedne na trestnou lavici.

34

Kylington měl odkrytou bránu, ale z úhlu trefil jen tyč.

34

Chlapíkův faul ukončil přesilovku Čechů, hraje se ve čtyřech.

36

Oba týmy kompletní.

37

Nylander se snažil tečovat střelu Carlssona před bránou, ale nepovedlo se mu to.

38

Švédové vedou už o čtyři góly. Jonathan Dahlen ujel sám na Vladaře a bekhendem procpal puk přes výstroj českého gólmana.

40

Jašek vypálil od pravého mantinelu, ale Gustavsson chytil.

40

Carlsson vypálil zápěstím z dálky a jeho parádní střela rozzvonila brankovou konstrukci.

Druhá třetina nepřinesla české snížení, naopak Švédové přidali v závěru třetiny čtvrtou branku a jasně kráčí za výhrou.

3. třetina začala.

41

Dahlen útočil na hattrick, ale Vladař pro jeho střele zasáhl.

43

Bernhardt vypálil do modré, Vladař ale lapil puk do lapačky.

44

Petr Kalina si odpyká dvě minuty za hákování.

44

Tak Kalina nevydržel na trestné lavici příliš dlouho. Švédové okamžitě přesilovku využívají, potřetí v zápase se prosadil Jonathan Dahlen.

45

Další vyloučení, Zbořil poslal k zemi Petterssona.

48

Martin Nečas vybojoval faul a přesilovku 5 na 3. Kylington na trestné lavici.

49

Grundström přímo z trestné lavice ujel do průniku, ale Vladaře nepřekonal.

51

Gustavsson lapil střelu Nečase a Švédové už jsou v plném počtu.

54

Český tým se dočkal čestného úspěchu. Kaše z ostrého úhlu protlačil puk za Gustavssona.

58

Chlapík po krásné přihrávce Hronka minul prázdnou branku.

58

Carlsson na trestné lavici, přesilovka Čechů.

58

Přesilovka využitá, Hronek od modré propálil vše, co mu stálo v cestě.

Je konec. Český tým jednoznačně nestačil na Švédy a podlehl i díky dvěma brankám v závěru 2:5. Ve čtvrtfinále je čeká jeden z dvojice USA-Kanada.

Ode mne je to vše, přeji hezký zbytek večera a šťastný nový rok.