Channel One Cup • 18:30

Česko - Finsko

Česko
4:3
3:1, 0:0, 0:2, 1:0
Finsko
5:54 Zaťovič (Gulaš)
9:44 Sekáč (Tomášek, Klok)
17:10 Sedlák (Moravčík, Nestrašil)
60:23 Sedlák (Jeřábek, Jaškin)
12:03 Björninen (Karjalainen)
51:29 Lammikko (Puljujärvi)
59:12 Savinainen (Kemilainen, Puljujärvi)

Vítejte u online přenosu z utkání Channel One Cupu mezi Českem a Finskem. Utkání se odehraje ve čtvrtek 12. prosince od 18:30.

Přeji příjemný čtvrteční podvečer. Dnešním dnem se rozjíždí druhý turnaj Euro Hockey Tour, kterým je tradičně ruský Channel One Cup. Česká reprezentace vstoupí do turnaje utkáním proti Finsku, které odehraje na domácí půdě v Plzni.

Česko má za sebou velmi povedený vstup do nové reprezentační sezóny. V rámci Karjala Cupu si totiž vedlo náramně, když vyhrálo všechny tři utkání a logicky se stalo vítězem finského turnaje. Na úvod si v listopadu svěřenci trenéra Miloše Říhy poradili se Švédskem v poměru 3:1, načež porazili také úřadující mistry světa a dnešního soupeře. Proti Finsku sice Češi museli dvakrát dotahovat, nicméně nakonec brali díky lépe zvládnutým nájezdům dva body. Naprosto skvělé utkání přišlo na závěr turnaje proti Rusku, které nevstřelilo ani jednu branku a naopak tři inkasovalo.

Česko

SESTAVA ČESKA

 

Will (Hrubec) - Šustr, Jeřábek, Moravčík, Krejčík, Mozík, Klok, Pyrochta, Hrbas - Gulaš, Filippi, Zaťovič - Jaškin, Sedlák, Nestrašil - Tomášek, Horák, Sekáč - Lenc, Rousek, Beránek - R. Zohorna

Finsko má za sebou poměrně úspěšný domácí turnaj, nicméně jak již bylo zmíněno, vyhrát jej nedokázalo. Úřadující mistři světa bodovali ve všech třech listopadových zápasech, neboť 4:3 porazili Rusy a 2:1 Švédy. Jenže mezi těmito zápasy přišla jediná porážka a to právě od českého týmu, který uspěl po nájezdech. Hokejisté Suomi tak svému dnešnímu soupeři rozhodně mají, co vracet.

Finsko

SESTAVA FINSKA

 

Laurikainen (Tuohimaa) - Pokka, Koivisto, Kemiläinen, Melart, Eronen, Frimen, Reunanen, Seppälä - Puljujärvi, Lammikko, Savinainen - Nättinen, Siikonen, Palmu - Puustinen, Paajanen, Suomi - Karjalainen, Björninen, Sallinen

LOŇSKÁ TABULKA CHANNEL ONE CUPU

 

1. Rusko (2-1-0-0) 15:4 8 bodů

2. Finsko (1-0-1-1) 6:11 4 body

3. Švédsko (1-0-1-1) 7:8 4 body

4. Česko (0-1-0-2) 8:13 2 body

0:00

UTKÁNÍ PRÁVĚ ZAČALO.

00:27

Lammikko byl zřejmě zasažen do tváře, nicméně žádný z rozhodčích si jeho souboje s Jeřábkem nevšiml.

00:54

Finové vstoupili do zápasu velmi aktivně a okamžitě měli dobrý tlak v útočném pásmu. Nakonec si Češi pomáhají zakázaným uvolněním.

01:29

Druhá formace českého výběru se dostala až do blízkosti Laurikainena. Nic zajímavého však nevytvořila.

01:41

A další zakázané uvolnění českého výběru. Také Jaškinova formace si proto protáhne střídání.

01:55

Suomi se vytočil zpoza brány a ohrozil Romana Willa. Český gólman se rychle dostal k druhé tyči.

02:34

Horák se Sekáčem bojují u mantinelu a pokouší se získat útočné pásmo. Zatím bez úspěchu.

02:55

Nyní už to ale vypadalo zajímavě. Přihrávku přes brankoviště usměrnil Tomášek jen kousek vedle brány a Mozík následně z úhlu trefil Laurikainena.

03:19

Finové se nyní nemohou vymanit z obranného pásma. Také po vhazování po předchozím icingu se Češi drží u gólmana hostujícího mužstva.

03:58

Až nyní Finsko dostalo kotouč mimo ohrožení vlastní brány. U puku jsou přesto nadále čeští hráči.

04:42

Na pravém křídle našlápl Milan Gulaš, který se okamžitě odhodlal k tvrdému zakončení. Jedovatý pokus trefil pravé rameno finského brankáře.

05:24

První vyloučení zápasu. Po dělovce od modré čáry se k dorážce tlačil Jaškin a Elmeri Eronen si pomohl nedovoleným bráněním.

05:54

Češi využívají přesilovou hru! Trochu rozvážná kombinace v útočném pásmu poněkud uspala finské bránící hráče a toho využil Milan Gulaš. Kapitán české reprezentace vyslal z levého kruhu parádní přihrávku na hůl MILANA ZAŤOVIČE, který nadvakrát zakončil za přesunujícího se Laurikainena. Asistence: Milan Gulaš.

06:42

Naši jsou při chuti a znovu se okamžitě dostali do útočného pásma. Tvrdá střela od modré čáry se odrazila k Rouskovi, jenž přispěchal s dorážkou. Ta bohužel zamířila přesně do hrudi finského brankáře.

07:17

Na středu útočného pásma dostal prostor Sekáč, který nakonec obdržel přihrávku zpoza brány. Pohotové zakončení bylo sraženo nad bránu.

07:38

Ne a ne se Finové vymanit z prostoru před svým gólmanem. Laurikainen má poměrně dost práce.

07:58

A znovu musel zasáhnout Laurikainen. V tomto případě jej nahozením od mantinelu prověřil Milan Gulaš.

08:23

Závar v brankovišti Finska. Jaškin to nadvakrát zkusil z pravého kruhu a dostal kotouč za finského brankáře. Obrana Suomi si s vypětím všech sil poradila, když puk odpálila do bezpečí.

9:44

A je to 2:0. Hodně nenápadně vypadala akce, kterou rozjel třetí útok. Sparťanský útočník David Tomášek puk nahodil na bránu, před níž byl skvěle postavený JIŘÍ SEKÁČ a právě navrátilec do české reprezentace puk usměrnil mimo dosah brankáře Laurikainena. Asistence: David Tomášek, Lukáš Klok.

10:18

Dvakrát se Finové pokusili usadit v útočném pásmu. Zatím je to ale z jejich pohledu hodně nevýrazný výkon.

10:59

Jednoduché nahození lapil Laurikainen, na kterého dotíral Dmitrij Jaškin. Důrazný útočník se přes obránce nedostal k dorážce.

11:32

Moravčík to zkusil spíše na teč, když zakončoval z pravého kruhu. Obrana Finska puk srazila mimo bránu.

12:03

Zničehonic je sníženo. Moravčík propadl ve středním pásmu, čehož dokázal využít Karjalainen. Finský útočník skvěle vyhodnotil přečíslení, když dlouho čekal na ideální moment a nakonec předložil tutovku HANNESI BJÖRNINOVI. Pro něj už bylo jednoduché umístit puk do prázdné brány. Asistence: Jere Karjalainen.

12:27

Navíc přichází nepříjemnost, když se Jiří Sekáč provinil podražením.

12:58

Úvod oslabení Češi zvládají. Drží totiž kotouč u mantinelu, odkud Finové nemohou zakončovat.

13:29

A nyní už je kotouč až za Laurikainenem. Česká čtyřka střídá.

14:00

Znovu se Čechům podařilo vyhodit kotouč za finskou bránu.

14:08

Skvělá práce při napadání od Zaťoviče, který mezi kruhy obral finského obránce a okamžitě přidal nízké zakončení. Laurikainen zasáhl pravým betonem.

14:47

Česko hraje v plném počtu.

15:35

Na obou stranách jsme zaregistrovali po jednom střeleckém pokusu. Paajanen pak ještě provokoval Kloka, ale větší rozmíška z toho nebyla.

15:47

Nahození od modré čáry prolétlo výrazně mimo Willovu bránu. Ke kotouči se dostávají čeští hokejisté.

16:11

První útok se dostal do útočného pásma, načež Finové dostali kotouč do ochranné sítě. Poslední se ale puku dotkl Zaťovič.

16:54

Dlouho se hraje v útočném pásmu. Fantasticky nyní kombinuje formace Sedlák - Jaškin - Nestrašil.

17:10

Češi si berou dvoubrankové vedení zpět na svou stranu. Nestrašil posunul kotouč po modré čáře na Moravčíka, který kotouč okamžitě nahazoval na bránu. Před bránou byl nedůrazně bráněný LUKÁŠ SEDLÁK, jenž puk tečoval za bezmocného Laurikainena. Asistence: Michal Moravčík, Andrej Nestrašil. 

17:10

Gólová situace se ještě zkoumala u videa, neboť Sedlák měl hokejku poměrně vysoko, ale nakonec bylo všechno v pořádku.

18:01

Finsko se vydalo do útočného pásma. Moc daleko za modrou čáru se ovšem neprodralo.

18:58

S blížícím se závěrem poslední minuty první třetiny už se Češi neodhodlali k většímu napadání. Finové v klidu hrají poblíž své brány.

19:23

Will měl nečekané trable za svou bránou, když upadl na led. Obrana napravila chybu českého gólmana.

19:44

Velká příležitost. Přečíslení tří proti dvěma skvěle vyřešil Gulaš, který si počkal na dojíždějícího Šustra. Jeho zakončení z mezikruží vytěsnil Laurikainen.

20:00

KONEC PRVNÍ TŘETINY.

Úvodní perioda zápasu je minulostí a česká reprezentace musí být výrazně spokojenější. Samotný začátek sice patřil Finům, nicméně v 6. minutě využil přesilovou hru Milan Zaťovič a v čase 9:44 přidal druhou branku českého týmu Jiří Sekáč. Finové se sice dokázali oklepat, když zásluhou Hannese Björninena snížili, avšak poslední branku první třetiny dali znovu Češi. 170 vteřin před koncem se totiž skvělou tečí prezentoval Lukáš Sedlák, jenž stanovil skóre první třetiny.

 

Střely na bránu: 15 - 7

20:01

DRUHÁ TŘETINA PRÁVĚ ZAČALA.

20:25

Lammikko se pokusil protáhnout podél mantinelu, ale nakonec kotouč pouze vyhodil na střídačku.

20:47

Nepřesnosti na obou stranách. Puk se nejprve znovu dostal mimo ledovou plochu, následně se Češi prezentovali špatnou rozehrávkou.

21:14

Sedlák kotouč posunul do rohu útočného pásma a odjel střídat. Jaškin v útoku osamocen neuspěl.

21:38

Finové se nastěhovali před Willa. Po zablokovaném zakončení z pravého kruhu už český gólman neměl práci.

22:01

Horák kotouč přes šíři útočného pásma posunul k Sekáčovi. Střelec druhé české branky už měl napřaženo, ale puk zasáhnout nedokázal.

22:41

Hra se teď přelévá od jedné modré čáry k druhé. Friman už dlouho nevystřídal, neboť má finskou střídačku nejdál ze všech.

23:17

Od mantinelu si do střelecké pozice sjel Puustinen. Svižné zakončení z mezikruží letělo kousek vedle Willovy tyče.

23:58

Dobré napadání Jaškina, který uzmul kotouč obránci a okamžitě hledal přihrávkou volného spoluhráče. Před bránou byla Nestrašilovi zablokována hokejka.

24:42

Znovu skvělé napadání českého útoku. David Tomášek nataženou hokejkou vypíchl kotouč Lammikkovi, ale v tísni už bekhendem nemohl pořádně ohrozit pozorného gólmana.

24:51

A na druhé straně zvoní tyč po střele Kemiläinena, který si puk prohodil kolem Horáka a z pravého kruhu trefil konstrukci brány.

25:51

Jeden z Finů se šikovně prodral na levé straně přes obranu českého celku a zahrozil. Will byl připraven.

26:17

Skvělou přihrávkou vymyslel Gulaš, který našel nedostatečně bráněného Zaťoviče. Ten se zjevil za obránci Finska, ale dělovku namířil jen do Laurikainenovy hrudi.

26:57

Znovu jsou u kotouč hokejisté české reprezentace, kteří kombinují v útočném pásmu.

27:33

Na obou stranách se střídají zajímavé příležitosti. Volného Lammikka nyní hledal Puljujärvi, nicméně první zmíněný už měl zakončení na dlouhou hokejku.

27:58

Horák byl kousek od modré čáry a mohl zakončit. Tak také učinil, avšak Laurikainen byl připraven.

28:38

Hodně zajímavá pasáž. Kotouč létá z jedné strany na druhou.

29:13

Šustr se vložil do finského pokusu o rozehrávku. Touš si to namířil mezi diváky, proto je zahlášena komerční přestávka.

29:43

Gulašovi se sice rozhodnutí sudích nelíbí, neboť měl dobře našlápnuto, ale přesto je odpískáno zakázané uvolnění.

30:19

Nepřesná rozehrávky Pokky. Využít toho hodlal Gulaš, ale ten kotouč dostal jen k útočné modré čáře.

30:47

Dvě minuty za faul vysokou holí dostává Dmitrij Jaškin, který byl poněkud nemotorný v útočném pásmu.

30:58

Češi dostali kotouč okamžitě až za Laurikainena. Finové zahájí přesilovku až od svého gólmana.

31:27

Palmu chvíli kombinoval s Eronenem a poté nepřesnou přihrávkou oslovil jednoho z útočníků. Jenže Češi puk vyhodili přes všechny čáry.

31:55

Znovu vyhozený kotouč od českého týmu. Navíc zasáhla finská střídačka a vhazovat se bude ve středním pásmu.

32:28

Puljujärviho nahození se pokusil tečovat Lammikko, následně už musel situaci vyřešit Will.

32:47

Česko hraje v plném počtu.

32:58

Sražený pokus o založení finského útoku. Puk skončil v ochranné síti.

33:16

Po komerční přestávce se dopředu vydali čeští hokejisté. Trefili ale pouze síť roztaženou nad mantinelem.

33:58

Seppälä se sice dostal až do útočného pásma, ale tam mu kotouč uzmul pozorný Klok.

34:24

První formace Finska teď přitlačila. Lammikkovu střelu Will vytěsnil jen k Puljujärvimu, který znovu ládoval další střelecký pokus. Ani ten nebyl úspěšný.

34:48

Opět skvělý Will, který si pohlídal nahození z levé strany a nedovolil dorážku.

35:46

Finové jsou nyní aktivnější a hrají často v blízkosti Romana Willa. Češi si pomáhají zakázaným uvolněním.

35:49

Okamžitě po buly po pravici Willa se ke střele odhodlal Friman. Pokus od modré čáry letěl mimo tři tyče.

36:51

Až nyní se v útočném pásmu chvíli ohřáli také Češi. Lenc oslovil Jeřábka, který trefil pouze brusle Paajanena.

37:24

Momentálně nesledujeme zrovna úchvatný hokej. Jedná se spíš o množství osobních soubojů.

37:53

Hra je znovu přerušena a přichází komerční přestávka.

38:05

Nepřesnost Finů znamená zakázané uvolnění.

38:37

Při převzetí kotouče zahrál Sekáč vysokou holí. Jeho rychlý postup vpřed je proto zastaven.

38:49

Zajímavou přihrávku od zadního mantinelu vymyslel jeden z finských útočníků. Will si vše pohlídal nataženou holí.

39:21

Český tým v klidu posunul kotouč až do útočného pásma. Tam hrají Finové.

39:40

Dobrou možnost měl Gulaš, kterého na pravém křídle našel Jeřábek. Z rychlosti pálil český kapitán na vzdálenější tyč, ale Laurikainen si dobře povyjel.

40:00

KONEC DRUHÉ TŘETINY.

Také druhá třetina je odehrána a nadále mají navrch čeští hokejisté. V této pasáži zápasu sice Finsko výrazně přidalo, nicméně přes množství osobních soubojů si nevypracovali vyloženou gólovku. Čeští hokejisté se soustředili především na pozornou defenzívu, přičemž občas zahrozili z protiútoků a po napadání. Do třetí třetiny tak Češi vstupují nadále s dvougólovým vedením.

 

Střely na bránu: 21 - 18

40:01

TŘETÍ TŘETINA PRÁVĚ ZAČALA.

40:33

První ofenzivní snahy obou celků ve třetí třetině. Finové se k zakončení nedostali, stejně tak český výběr.

41:16

Jaškin se zjevil u brankoviště, nicméně tečovat nahození zprava se mu nepodařilo.

41:40

Další akce vedená Jaškinem. Tentokrát si český reprezentant s ruskými kořeny počkal a oslovil Kloka. Laurikainen zasáhl vyrážečkou.

42:23

Finové čekají ve středním pásmu na zahájení další ofenzívy českého celku.

42:47

K Beránkovi se odrazil kotouč po nejistém zákroku finského brankáře. Mezi tři tyče však karlovarský útočník nemířil a neuspěl posléze ani Hrbas.

43:19

Začátek třetí třetiny vychází lépe českému týmu. Finové se vůbec nedostávají do kombinace v útočném pásmu.

43:37

Až Puljujärvi trochu oživil nevýraznou finskou souhru. Svižnou střelu na zadní tyč poslal kousek vedle brány.

44:42

Hodně dlouho se hraje bez přerušení. Dvakrát se Finové nedokázali dostat přes útočnou modrou čáru.

45:26

Naši reprezentanti drží hru v neutrální zóně. Očekávaný finský tlak a honba za vyrovnání se zatím nekoná.

45:58

Stále se nepřerušuje a čas běží hodně rychle. To samozřejmě více vyhovuje českým hokejistům, kteří hrají zodpovědně.

46:46

Až teď je hra přerušená. Gulaš to zařídil svižným zakončením z levého kruhu, které si pokryl Laurikainen.

46:53

Nahození od modré čáry sraženo mimo tyče Laurikainenovy brány.

47:37

Pokka upadl při otočce a využít toho mohl Sedlák. Obrana Finska se bleskově zmátořila.

47:45

Nättinen se zprava prodral přes Moravčíka až do zakončení. Nejproduktivnějšího hráče finské ligy vychytal Will!

48:21

Tomášek kotouč dostává k zadnímu mantinelu. Obrana finského celku však s posunutím kotouče od Tomáška počítala.

48:58

Jeden z Finů si skvěle sjel ke vzdálenější tyči, kam mířila Nättinenova prudká přihrávka zprava. Will nemusel zasahovat.

49:41

Finsko trochu přidalo a momentálně je častěji na kotouči. Přes střední pásmo se dostává jen velmi těžce.

50:13

Sedlák dostal kotouč do jízdy, načež dokázal zahrozit. Svižnou střelu přes obránce poslal nad bránu.

51:29

Komplikace pro českou reprezentaci. Obrovskou chybu udělal český obránce, který neodehrál kotouč u modré čáry a puku se ujal JUHO LAMMIKKO. Produktivní forvard finského výběru se zjevil sám před Willem, kterému poslal do brány přesnou střelu do horní části brány. Asistence: Jesse Puljujärvi.

52:46

Podle očekávání se Finové po snížení dostali zpátky do útočného pásma a okamžitě zaměstnali Willa. Ten při zákroku posunul bránu.

53:18

Hodně zleva zakončoval Sallinen, jehož pokus vytěsnil Roman Will do ochranné sítě.

53:56

Více ze hry mají jednoznačně hokejisté Finska, kteří se tlačí do útočného pásma. Zatím z toho nebylo další nebezpečné zakončení.

55:24

Od levého mantinelu se Finové nedostali k ohrožení Romana Willa. Puk jde do neutrální zóny.

56:00

Frimanovo rychlé zakončení zleva. Will dobře viděl a kotouč betony dokázal vytěsnit.

56:21

Češi se nyní jenom brání. Jaškin obloučkem vyhazuje kotouč až k Laurikainenovi.

56:42

A opět Češi jen posouvají kotouč do útočného pásma. Vůbec teď Říhovi svěřenci nehrozí.

57:18

Po ose Filippi - Zaťovič se puk posunul až za útočnou modrou čáru. U mantinelu neměl druhý zmíněný dost prostoru.

57:32

Jaškin měl našlápnuto na levém křídle. Tvrdou ránu neposlal do prostoru brány.

57:59

Kotouč je za Willovou bránou. Finové se dobře drží v útoku.

58:23

Rychlý výpad domácích mohl využít Horák. Jeho bekhend však Laurikainen lapil do hrudi a okamžitě rozehrál.

58:36

Laurikainen jede pryč z brány a Finové to zkusí se šesti muži v útočném pásmu.

59:12

A je vyrovnáno. Několik hráčů zůstalo u mantinelu, čehož využil Kemilainen. Finský obránce nabídl pěknou střelou možnost tečování pro VELI-MATTIHO SAVINAINENA, který puk usměrnil za Willa. Asistence: Valtteri Kemilainen, Jesse Puljujärvi.

60:00

KONEC TŘETÍ TŘETINY.

Hodně dlouho to vypadalo na vítězství českého výběru, nicméně nakonec se jde do prodloužení. Ve třetí části se Finové ne a ne dostat ke snížení, ale v 52. minutě se přeci jenom prosadil Juho Lammikko. Tato branka nalila krev do finských žil a severský tým byl rázem všude. V závěru se Finsko odhodlalo k powerplay a během něj se prosadil Veli-Matti Savinainen.

60:01

PRODLOUŽENÍ PRÁVĚ ZAČALO.

60:23

Tak to byla rychlovka! Češi vyhráli buly a okamžitě se vydali do útočného pásma. Dostatečně důrazný byl v osobním souboji LUKÁŠ SEDLÁK, který se po Jeřábkově přihrávce prodral na levý kruh a střelou po lede překonal finského gólmana. Asistence: Jakub Jeřábek, Dmitrij Jaškin.

60:23

KONEC UTKÁNÍ.

Dnešní zápas je tedy minulostí a z vítězství se nakonec radují čeští hokejisté. Říhovi svěřenci dlouho vedli, když ovládli první třetinu v poměru 3:1. Druhá část nepřinesla nic zajímavého a dlouho se nic nedělo ani ve třetí, nicméně Finové utkání nakonec zdramatizovali. V 52. minutě přišlo snížení a během powerplay svěřenci kouče Jalonena dokázali srovnat. Prodloužení však netrvalo dlouho, neboť ve 23 vteřině se prosadil Lukáš Sedlák.

 

Střely na bránu: 27 - 26

Ode mě je to pro dnešek vše. U dalších online přenosů na shledanou.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 54 minutami

Arménský prezident Armen Sarkisjan rezignoval, vadil mu nedostatek pravomocí

Arménský prezident Armen Sarkisjan dnes oznámil, že se vzdává své funkce. Podle agentury AFP vysvětlil, že jako hlava státu nemá možnost ovlivňovat důležité otázky země v "těžkých časech". Osmašedesátiletý Sarkisjan byl prezidentem od dubna 2018.

"Prezident země nemá potřebné nástroje k tomu, aby mohl mít vliv na nejdůležitější otázky státu a národa jak v domácí, tak zahraniční politice," uvedl Sarkisjan. "Je to zcela neemotivní rozhodnutí," ujistil a vyzval k ústavní reformě, která by jeho nástupci umožnila práci za lepších podmínek.

Předloni svedla Arménie boje se sousedním Ázerbájdžánem o Náhorní Karabach. Příměří dojednané v Moskvě znamenalo pro Arménii významné územní ztráty. V průběhu války prezident opakovaně kritizoval premiéra Nikola Pašinjana a poukazoval na to, že nebyl do jednání zahrnut.

Také v loňském roce se Sarkisjan dostával opakovaně s Pašinjanem do konfliktu. Rozdělovala je například otázka odvolání šéfa arménské armády.

Zdroj: ČTK
Další zprávy