Karjala Cup • 12:30

Česko - Rusko

Česko
2:5
0:2, 1:2, 1:1
Rusko
31. Kubalík (Kovář, Řepík)
60. Klepiš (Kovář)
5. Grigorenko (Tokranov)
12. Grigorenko (Kalinin)
24. Kaprizov (Gusev, Nestěrov)
34. Grigorenko (Kraskovskij)
56. Chafizullin (Mozjakin, Tkačov)

Dobré odpoledne, vítejte při sledování onlline reportáže z posledního českého utkání Karjala cupu mezi Českem a Ruskem. Souboj odvěkých rivalů začne v neděli 12. listopadu ve 12:30.

Česko dnes čeká poslední zápas letošního Karjala cupu. Na úvod turnaje si Češi neodkázali poradit s přesilovkami Tre kronor a v krásném souboji se Švédskem prohráli 3:5. Během jednodenní přestávky se čeští hokejisté přesunuli do Helsinek a v pátek si díky povedeným početním výhodám poradili se Švýcarskem, které porazili 3:2. Nicméně nejednalo se o zrovna jednoduché utkání.

Aktuálně je tedy Česko v šestičlenné tabulce Karjala cupu na čtvrtém místě, přičemž ztrácí tři body na vedoucí duo Finsko - Švédsko. Za svým dnešním soupeřem jsou Češi jen kvůli horšímu skóre.

Lídři týmu: Lukáš Radil 3 (2+1), Jakub Nakládal 3 (1+2)

Jakub Klepiš (vlevo) a Lukáš Radil slaví gól ve švýcarské síti
Jakub Klepiš (vlevo) a Lukáš Radil slaví gól ve švýcarské síti | Foto: Reuters

Mírným favoritem dnešního zápasu bude Rusko. Svěřenci Olega Znaroka sice na úvod turnaje podlehli silnému výběru domácího Finska 2:3, ale následně si chuť spravili na Švýcarsku. Zemi Helvétského kříže totiž Rusové přehráli 6:2, když se jim povedla pětigólová třetí třetina.

Ve srovnání s Českem je na tom Rusko na turnaji velmi podobně. Ve dvou utkáních vybojovalo tři body a díky lepšímu skóre je na třetí příčce tabulky. Dnes tedy uvidíme přímý souboj o třetí pozici.

Lídři týmu: Michail Grigorenko 3 (1+2), Nikita Gusev 3 (0+3)

Co se týče vzájemných zápasů, těch už týmy sehrály opravdu požehnaně. V posledních letech však mají navrch Rusové, kteří například vyhráli posledních pět vzájemných zápasů. Vítězství nad Ruskou sbornou Česko zaznamenalo naposledy v přípravě, když soupeře porazili 2:1 po samostatných nájezdech. Poslední turnajové vítězství Česka patří k MS 2016!

Sestava Česka: Mazanec (Francouz) - Nakládal (C), Šulák, Kundrátek, Krejčík, Mozík, Vitásek, Němeček, Moravčík - Radil, Nestrašil, Sekáč - Gulas, Kovář (A), Kubalík - Řepík, Horák, Birner - Klepiš (A), Lev, Zaťovič - Mertl

Sestava Ruska: Sorokin (Karejev) - Kiselevič, Chafizullin, Nestěrov, Ljubuškin, Zubarev, Vojnov, Trjamkin, Tokranov - Tělegin, Andronov (A), Ničuškin - Gusev, Šalunov, Kaprizov - Mozjakin (C), Tkačov, Barabanov - Kalinin (A), Kraskovskij, Grigorenko

Rozhodčí: Rantala, Fonselius - Hägerström, Suominen

1.

Utkání právě začalo.

1.

Hned při prvním útoku se do zakončení dostal Andronov. Ruský útočník puk stáhl na levý kruh a zpoza obránce prověřil Marka Mazance. Ten byl připraven.

1.

Na druhé straně si nerozuměli ruští obránci a Gulaš Sorokina zaměstnal rychlou střelou. Kubalík už se k dorážce neprodral.

2.

Do ofsajdu nyní vjel jeden z Rusů, neboť Němeček důrazně atakoval Kalinina, který po pádu zůstal v útočném pásmu.

3.

Gusev obdržel výbornou přihrávku na útočnou modrou čáru. Šel tedy sám na Mazance, nicméně Kundrátek mu zakončení znepříjemnil a český gólman si pak poradil s bekhendovým pokusem.

4.

Češi se nastěhovali do útočného pásma. Solidní nahození od modré čáry nejprve nemířilo mezi tři tyče.

5.

Rusko vstřelilo branku! Sborná založila rychlé přečíslení, které se MICHAIL GRIGORENKO pokusil vyřešit přihrávkou na spoluhráče. Jenže puk se odrazil od českého obránce a Grigorenko následně zakončil mimo dosah přesunujícího se Mazance. Asistence: Vasilij Tokranov.

6.

Češi se nyní nemohou usadit v útočném pásmu. Hraje se v neutrální zóně.

7.

Rychlé zakončení z pravého kruhu. Marek Mazanec však kotouč v pohodě vyrazil pravým betonem.

7.

Po zakončení z levého kruhu měl Mazanec kotouč pod betonem a čekal na přerušení. V tom ale přijel Kaprizov, který hokejkou zajel do českého gólmana, čímž puk dostal do brány. Rozhodčí však chvíli předtím přerušil a gól tedy neplatí.

8.

Michal Gulaš (CZE) nyní v útočném pásmu odpálil hokejku jednomu z ruských obránců a dostává dvě trestné minuty za nedovolené bránění.

9.

Rusko se konečně dostalo do útočného pásma. Jenže kombinace probíhá jen podél mantinelu a Mazanec v přesilovce dosud nemusel zasahovat.

10.

Vojnov tvrdě vypálil od modré čáry. Kotouč však prolétl jen vedle Mazancovy brány.

10.

Gulaš je zpátky na ledě a pomohl kotouč dostat do středního pásma. Nakonec se puk dostal mezi střídačky.

11.

Dobrá přihrávka od zadního mantinelu nyní prošla až mezi kruhy, kde byl připraven jeden z českých forvardů. Zakončení ale nebylo přesné.

12.

Rusko vstřelilo branku! Je to 0:2. Kalinin se dostal ke kotouči na pravé straně útočného pásma, kde počkal na dojíždějícího MICHAILA GRIGORENKA, kterému posléze adresoval přihrávku. Střelec prvního gólu vypálil z pravého kruhu a mířil přesně podél Mazancova těla. Asistence: Sergej Kalinin.

12.

Češi se nastěhovali do útočného pásma, avšak ve výsledku získali jen buly nalevo od Sorokinovy brány.

13.

Tělegin po ataku na Němečka získal kotouč a okamžitě oslovil Ničuškina. Ten už však z kruhu nepřihrál před Mazance.

14.

Další rychlý protiútok Ruska. Tentokrát šli Rusové do přečíslení čtyř na dva, avšak nedokázali situaci vyřešit správně.

14.

Česko si zahraje první přesilovou hru. Maxim Šalunov (RUS) podrazil Nestrašila.

15.

Po zaváhání ruské obrany se Češi dostali ke kombinaci v útočném pásmu. Krejčíkova střela od modré se zastavila kousek před Sorokinem.

16.

Díky Nakládalově rychlému posunutí kotouče na levý kruh teď zahrozil Jakub Klepiš. Jeho tvrdou střelu zneškodnil rychle se přesunující Sorokin!

16.

Národní tým měl několik dobrých střeleckých možností, nicméně teď už je Šalunov zpět na ledě.

17.

Znovu Rusko podniklo rychlý výpad ve třech hráčích. Finální přihrávka však Kaprizovovi odskočila za bránu.

18.

Jedovaté nahození z levé strany vyprodukoval Jakub Lev. Sorokin dokázal zasáhnout vyrážečkou.

19.

Nevýrazná pasáž. Velký souboj o kotouč teď končí zakázaným uvolněním Ruska.

19.

Okamžitě po vhazování v útočném pásmu šel kotouč k Radilovi, který Sorokina prověřil střelou z levé strany.

20.

Rusové v pohodě drží kotouč za Sorokinem a nikam již nespěchají. Do konce první třetiny zbývá jen několik vteřin.

20.

Konec první třetiny.

Úvodní dvacetiminutovka je minulostí a spokojenější jsou zatím Rusové. Sborná neměla převahu, nicméně ve vyrovnané třetině dokázala hrozit po rychlých akcích. V páté a ve dvanácté minutě se navíc prosadil Michail Grigorenko, který tak zařídil aktuální skóre 0:2!

21.

Začala druhá třetina.

21.

Nestrašil z rohu kluziště oslovil Radila, který si bleskově sjel před bránu. Sorokin byl připraven.

22.

Milan Gulaš (CZE) jde podruhé v utkání na trestnou lavici. Trochu sporné vyloučení za úder do hlavy či krku. Je z toho trest na 2+10 minut.

23.

Další nepříjemnost pro Česko. Jakub Nakládal (CZE) u mantinelu atakoval Nestěrova a dostává dvě trestné minuty za vražení na hrazení.

23.

Výborný zákrok proti střele z pravé strany v podání Mazance. Poté šel kotouč do středního pásma.

24.

Nestěrov tvrdou ranou z prvního doteku trefil pouze blokujícího Vitáska.

24.

Rusko vstřelilo branku! Zdálo se, že Češi oslabení tří proti pět ustojí, ale chvíli před návratem vyloučeného Gulaše rozjeli Rusové dobrou kombinaci. Nestěrov od modré čáry našel Guseva, jenž rychle přihrál před bránu. Tam byl připraven KIRILL KAPRIZOV, který zblízka překonal Mazance. Asistence: Nikita Gusev, Nikita Nestěrov.

26.

Radil se bez bázně natlačil před bránu, i když viděl, že Sorokin nahození od modré čáry lapil. Český útočník tak pouze znervóznil ruské obránce.

26.

Dvakrát to nyní zkoušel Kovář. Nejprve puk šikovně nahazoval z rohu kluziště, následně pálil z pravého kruhu. Druhá střela šla jen centimetry vedle brány.

27.

Těsný ofsajd při Nemečkově pokusu o založení další akce.

28.

Rusové se nastěhovali do blízkosti Mazance, který měl hodně práce. Kotouč však dokázal posunout aspoň do rohu kluziště.

29.

Michal Řepík si našel prostor mezi kruhy a zpoza obránce vyslal jedovatou střelu. Ta prolétla pár centimetrů nad bránou.

30.

Dvě minuty za nedovolené bránění pro Vjačeslava Vojnova (RUS).

30.

Nepřesnosti v kombinaci Česka. Kromě solidní Klepišovy střely se nikdo další nedostal ke střele.

31.

Česko vstřelilo branku! Trochu se štěstím nyní Kovář propasíroval kotouč z rohu kluziště až na volného DOMINIKA KUBALÍKA. Plzeňský střelec nezaváhal a nízkou střelou z pravé strany propálil Sorokina. Asistence: Jan Kovář, Michal Řepík.

32.

Rusové se po inkasování branky tlačí do útočného pásma. Mazanec však drží český výběr.

34.

Rusko vstřelilo branku! Bohužel je tady čtvrtá branka v Mazancově síti. Dobře to u mantinelu udělal Kraskovskij, který se nakonec zpoza brány natlačil do brankoviště. Tam se volného kotouče chopil MICHAIL GRIGORENKO, jenž zblízka překonal českého brankáře. Asistence: Pavel Kraskovskij.

35.

Znovu se teď Češi vůbec nemohou dostat do útočného pásma. Velká škoda, že národní tým nedokázal navázat na Kubalíkův gól.

36.

Ničuškin dobře vypálil z vrcholu levého kruhu. Mazanec zakročil, ale záhy musel likvidovat ještě Těleginovu svižnou ránu.

37.

Další dobrá možnost pro Rusko. Trjamkin si našel prostor na pravém kruhu, ale rychlou střelou trefil pouze Mazance.

38.

Lukáš Radil nebezpečně tečoval nahození Mozíka. Poté se ještě natahoval po dorážce, nicméně pár centimetrů mu k tomu chybělo.

39.

Rusové v pohodě drží hru v útočném pásmu. Další zakončení teď zatím nepřišlo, avšak český nároďák by kotouč potřeboval dostat k Sorokinovi.

40.

Ještě Mozjakin to zkoušel tvrdou střelou z vrcholu pravého kruhu. Jenže puk byl zastaven prvním bránícím hráčem.

40.

Konec druhé třetiny.

Také druhá část utkání je minulostí a Rusko má nadále výrazně blíže k vítězství. Dominik Kubalík sice zareagoval na trefu Kirilla Kaprizova, avšak Michail Grigorenko následně dokončil hattrick. Po dvou třetinách tak Rusko vede 4:1 a míří za vítězstvím!

41.

Začala třetí třetina.

41.

Němeček prudkým nahozením od modré čáry trefil Ničuškina. Ten následně s bolestivou grimasou zamířil na střídačku.

42.

Horák dostal dobrou přihrávku, kterou dostihl v rohu útočného pásma. Jenže posléze přihrával před bránu, kde byli připraveni obránci Ruska.

43.

Krejčík schytal tvrdou ránu do tváře, když zakončení tečoval svou hokejkou. Na led je přivolán zdravotník.

43.

Mazanec nejprve pouze vyrazil střelu od modré a pak měl, co dělat aby doražený kotouč zastavil ještě před brankovou čárou.

44.

V rohu kluziště puk získal Radil, který oslovil Horáka. Ten však ještě nezakončoval, ale vybídl ke střele Šuláka. Obránce už ale nevypálil přesně.

45.

Po dvou zakázaných uvolněních Ruska je tady nepříjemnost pro Čechy. Vojtěch Mozík (CZE) je vyloučen za podražení.

45.

Dobrá nabídka zleva šla na hranici brankoviště, kde byl připraven jeden z Rusů. Mazanec ale nemusel zasahovat.

46.

Po Mozjakinově přisunutí kotouče se ke střele dostal Vojnov. Jeho tvrdý pokus zneškodnil Mazanec, jenž následně pouze sledoval nepřesnou střelu Mozjakina.

47.

Tkačov si parádně sjel před bránu, kam obdržel přihrávku od Grigorenka. Mazanec však dokázal reagovat a bleskové zakončení schoval v náruči.

48.

Ani při hře pět na pět se teď Češi nedostávají k dalšímu ohrožení Ilji Sorokina. Na kotouč nyní nedosáhl Sekáč.

49.

Řepík vypálil z ostrého úhlu. Na druhé straně měl Mazanec velké štěstí, když Tkačov nataženou hokejkou neposlal kotouč do odkryté brány.

50.

Výbornou střelu na vzdálenější tyč vyslal Lukáš Radil! Sorokin však zasáhl a Sekáčovi k dorážce chybělo pár centimetrů.

51.

K nahození od modré čáry se uvolnil Gulaš a byl to Tomáš Meetrl, kdo puk těsně před Sorokinem dokázal tečovat. Kotouč vylétl nad bránu.

51.

Aktivní Lukáš Radil se s trochou štěstí prodral až před Sorokina. Jenže kotouč mu v rozhodujícím momentu utekl příliš do strany.

52.

Po Ničuškinově razantním nájezdu zprava do brankoviště se Mazanec zjevil bez helmy. Hra je přerušena.

53.

Naprosto v pohodě teď hraje Rusko, které opět dostalo kotouč až k Mazancovi. Ten si zapisuje další zákrok.

54.

V útočném pásmu nyní kombinuje Řepík, který již několik vteřin drží kotouč u mantinelu. Ke střele se však Češi nedostávají.

55.

S další akcí nyní přispěchal Zaťovič! Přečíslení dvou na jednoho vyřešil individuálně, střelou na rameno brankáře, avšak Sorokin fantasticky zasáhl.

56.

Rusko vstřelilo branku! V podání ruské sborné to vypadá hodně jednoduše. Po kombinaci nakrátko mezi Tkačovem a Mozjakinem se druhý zmíněný prezentoval výbornou přihrávkou od zadního mantinelu. Kotouč doputoval na hůl osamoceného DINARA CHAFIZULLINA, jenž si sjel až ke kruhu a střelou do horní části brány přidal pátý gól Ruska. Asistence: Sergej Mozjakin, Vladimir Tkačov.

57.

Do výborné pozice se dostal Vitásek! Jenže Ilja Sorokin má dnes i trochu štěstí a nadějné zakončení šlo kousek vedle tyče jeho brány.

58.

Další průtahy na vhazování. Hra je po páté brance Ruska poměrně hodně rozkouskovaná.

59.

Protiútok tří proti dvěma teď rozjeli Češi. Nestrašil hledal Martina Zaťoviče, nicméně přihrávka šla několik decimetrů za bruslemi brněnského forvarda.

60.

Ještě jedna přesilová hra pro Česko. Nikita Trjamkin (RUS) vyhodil kotouč rovnou mezi diváky.

60.

Česko vstřelilo branku! Přeci jenom je tady ještě jedna branka. Pouhých osm vteřin před koncem zápasu se do střely opřel JAKUB KLEPIŠ. Forvard Mladé Boleslavi zakončoval švihem z levého kruhu a trefil se přesně do horního rohu brány! Asistence: Jan Kovář.

60.

Konec zápasu.

NEJLEPŠÍ HRÁČI UTKÁNÍ

Česko - Tomáš Kundrátek

Rusko - Michail Grigorenko

Dnešní utkání je tedy u konce a výsledkem je šestá prohra v řadě v soubojích Česka s Ruskem. Základ ruskému vítězství položil Michail Grigorenko, který během dvou třetin nasázel hattrick. Celkově však Rusové měli navrch snad ve všech herních prvcích kromě přesilových her. Česká reprezentace se totiž v početní výhodě prosadila dvakrát, když skóroval Dominik Kubalík a v poslední minutě ještě Jakub Klepiš. Jenže kromě Grigorenka za Rusy se ještě prosadila dvojice Kirill Kaprizov - Dinar Chafizullin, což znamená celkové skóre 2:5!

Ode mě je to vše. U dalších on-line přenosů na shledanou.

Právě se děje

Další zprávy