reklama
 
 
12:00 • Švédské hokejové hry • 2. kolo
3:1
0:0 2:0 1:1
Česká republika - vlajka - Sport 2016
Česko
Finsko - vlajka - Sport 2016
Finsko
 • 30. Holík (Sekáč)
 • 34. H. Zohorna (T. Zohorna)
 • 46. Sekáč (Kundrátek)
 • 49. Pokka (V. Leskinen)

Vítejte u online reportáže z druhého utkání Švédských hokejových her mezi Českem a Finskem. Utkání začne v sobotu 9. února ve 12:00.

Přejí příjemné sobotní dopoledne. Reprezentační přestávka je v plném proudu a české hokejisty dnes čeká druhý zápas v rámci Beijer Hockey Games ve Švédsku. I tentokrát budou Říhovi svěřenci čelit severskému soupeři, neboť se představí proti Finsku.

V rámci Euro Hockey Tour se zatím českým reprezentantům příliš nedařilo, nicméně zdá se, že švédský turnaj by mohl být odrazem k lepším výsledkům. Na Karlaja Cupu vyhráli Češi jen jedno utkání a o moc lépe si nevedli ani na Channel One Cupu v Rusku. Celkově tak před švédským turnajem nasbírali pouhých pět bodů, což v tabulce EHT znamená poslední pozici.

Jak již bylo zmíněno, v rámci Beijer Hockey Games je to dnes druhé české vystoupení. Na úvod turnaje hráli Češi proti domácím Švédům a nakonec z toho byl parádní výsledek. Na úvodní branku Bemströma sice čeští hokejisté dlouho nemohli odpovědět, nicméně mezi 38. a 58. minutou dokázali nasázet hned pět branek. Hattrickem se přitom blýskl Jan Kovář. Na skvělém výsledku už pak nic nezměnila ani druhá švédská branka ze samotného závěru.

 

Česko - Švédsko 5:2 (0:1, 2:0, 3:1)

 

Góly: 28. Kvapil (Kundrátek), 37. Kovář (Holík), 47. Kovář (Gulaš), 51. Kovář (Zaťovič, Zámorský), 58. Sekáč (Kovář) - 3. Bemström (Holm, Rasmussen), 59. Davidsson (Dahlbeck)

Na rozdíl od českých hokejistů si Finové v prvním utkání Beijer Hockey Games připsali porážku. Proti Rusku sice po 28 vteřinách vedli, nicméně Rusové góly v první a třetí třetině otočili vývoj zápasu. Lehtonen pak sice devět vteřin před koncem vyrovnal, avšak dramatický zápas pro sebe v deváté sérii nájezdů urvali svěřenci kouče Vorobjeva.

 

Rusko - Finsko 3:2 sn. (1:1, 0:0, 1:1 - 4:3)

 

Góly: 5. Michejev (Zernov, Šumakov), 45. Michejev, rozh. nájezd Kagarlickij - 1. Ojamäki (Lehtonen, Juntilla), 60. Lehtonen (Eronen, Nattinen)

SESTAVA ČESKA

 

Will (Hrubec) - Zámorský, Polášek (A), Kundrátek, Štencel, Doudera, Krejčík, Musil, Hrbas - Sekáč, Kovář, Gulaš (C) - Kvapil. Horák, Zaťovič (A) - H. Zohorna, T. Zohorna, Koblížek - Stránský, Holík, Lenc - Červený

SESTAVA FINSKA

 

Tirronen (Vehvilainen) - Kaski, Lehtonen (A), Eronen, Lehtivuori, Pokka, O. Leskinen, Laaksonen, Friman - V. Leskinen, Ruohomaa, Pesonen (C) - Ojamaki, Mustonen, Juntilla - Nättinen, Tyrvainen, Hakulinen - Luostarinen, Bjorninen, Sallinen (A) - Kalapudas

1.

UTKÁNÍ BYLO ZAHÁJENO.

1.

Finové se okamžitě usadili v útočném pásmu a zatím české hokejisty nepustili ke kotouči. Po půlminutě se oba celky rozhodly pro střídání.

1.

Po 47 vteřinách kotouč doputoval k Willovi, který jej schoval pod lapačkou. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.

2.

První vyloučení zápasu. Na trestnou lavici usedá Hynek Zohorna, který se provinil nedovoleným bráněním.

2.

Dvě nahození letěla na bránu Romana Willa. Ani jeden z projektilů neletěl do prostoru vymezeného třemi tyčemi.

3.

Podruhé v oslabení Češi vyhazují kotouč přes všechny čáry. Defenzíva české reprezentace je zatím velmi přesná.

4.

Česko hraje v plném počtu.

5.

Snad poprvé v utkání se Češi aspoň chvíli drželi v útočném pásmu. Za bránou Tirronena se ale moc dlouho nehráli.

6.

Finové se nadále mnohem jednodušeji probíjejí do útočného pásma. Will ale dosud nemusel řešit nějakou nebezpečnější situaci.

6.

Znovu musel dávat pozor Roman Will. Lehtonen jej prověřil táhlým pokusem od modré čáry, avšak kotouč doputoval jen do nastavené lapačky.

7.

Polášek byl v rohu kluziště důrazně dohrán. Kotouč pak posunul jen po mantinelu a výsledkem bylo přerušení hry. Puk se totiž dotkl ochranné sítě.

7.

Hodně na hraně faulu teď zakročil Polášek, jež měl hokejku mezi nohami soupeře, který se ocitl na zemi. Vylučovat se nebude.

8.

Obrovskou šanci měl Jere Sallinen, který vystihl tristní rozehrávku Štencela. Finský útočník šel sám na Willa, avšak bekhendovou kličkou poslal kotouč do lapačky. Skvělý zákrok českého gólmana.

autor: Lukáš Podleśný | 9. 2. 2019 11:22

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama