60. Radil (Kubalík, Horák)
22. Savinainen (Jormakka, Koskiranta)
44. Kemppainen (Lajunen, Filppula)
50. Lajunen (Melart, Filppula)

Sledujte online textový přenos z druhého duelu České reprezentace na turnaji Karjala. Češi vyzvou reprezentaci Finska. Zápas začne v 16:30.

Nová sezóna EHT je tady a čeští hokejisté zahájili turnaj Karjala přesvědčivou výhrou nad Švédy.

V plzeňské Home Monitoring Aréně nedali Švédům mnoho šancí a vstřelili šest branek. Prim hrála především první formace ve složení Radil – Kovář – Kubalík. Kovář však dostal volno, aby se mohl věnovat své těhotné manželce. V centru první formace jej tak proti Finům nahradí Roman Horák. Výraznější šanci by měl dostat také další novic Radan Lenc, který proti Švédům plnil roli 13. útočníka. Tuto roli by měl v dnešním zápase obstarat David Kämpf.

Změny se dočkáme také v brankovišti, kde dnes dostane přednost třinecký Šimon Hrubec. Ten nahradí Dominika Furcha, který v předchozím zápase český tým příliš nepodržel. Mimo hru zůstane také Zámorský, který se v zápase se Švédy zranil. V sestavě jej nahradí Radim Šimek.

Finové v prvním zápase prohráli s Rusy 1:5, takže si dnes jistě budou chtít spravit reputaci před domácími fanoušky. Až do třetí třetiny bylo skóre zápasu vyrovnané. Ve třetí třetině ale Rusové spustili brankostroj a Sateriho v brance Finů překonali čtyřikrát.

Za poslední rok se oba týmy střetly čtyřikrát. Češi dokázali zvítězit pouze jednou.

Sestava Česka:

Hrubec (Furch) – Jeřábek (C), Polášek, Doudera, Šimek, Rutta, Dietz, Pavelka – Radil, Horák, D. Kubalík – Jarůšek, Filippi, Kvapil (A) – Holík, R. Hanzl, T. Zohorna (A) – Hyka, Bulíř, Lenc – Kämpf.

Sestava Finska:

Sateri (Metsola) - Hietanen, Virtanen, Ohtamaa, Elorinne, Lajunen (A), Melart, Kukkonen (C), Kivisto - Salminen, Koskiranta, Joensuu - Jormakka, Filppula, Savinainen - Aaltonen, Kemppainen, Pyorala - Kuusela, Sallinen, Pihlstrom (A)

Oba týmy již připraveny na modrých čárách, aby si vyslechly národní hymny.

1

Na úvodním buly úspěšnější Koskiranta.

1

První střelu Finů blokuje Šimek.

2

Radan Lenc se při svém prvním střídání v národním týmu dostal do dobré šance.

3

Radil se vytočil mezi kruhy a zkouší pozornost Sateriho. Jeho střelecký pokus ještě tečoval Kubalík.

4

Stanislav Dietz zcela nesmyslně oslabuje český tým. Dvě minuty za držení.

5

Aaltonenovu přihrávku blokuje česká obrana.

5

Zohorna osvobozuje českou čtveřici. Ta může vystřídat.

5

Finové se dostali do ofsajdu.

6

Šimek tvrdě sestřelen v rohu kluziště.

6

Hrubec poprvé zasahuje. Menší závar před českou brankou.

7

Český tým v plném počtu. Pískáno zakázané uvolnění. Vhazovat se tak bude po pravici Hrubce.

7

Český tým stále nemůže vystřídat. Další zbytečné zakázané uvolnění českého týmu.

7

V obrovské šanci se objevil Aaltonen, který trefuje levou tyč Hrubcovy branky.

8

Do dobré šance se dostal Kvapil, který byl faulován.

8

Potrestán je Joensuu, který si odpyká trest za hákování.

9

Jarůškovi se v útoku dvakrát nepodařilo přesně přihrát a je z toho na druhé straně střela Kemppainena.

10.

Finové v plném počtu.

10

Velká šance Holíka. Ten bekendem nahazoval na finského brankáře. Sateri se pokusil v brankovišti zalehnout puk, ten ve skutečnosti ležel jen několik centimetrů od brankové čáry.

12

Radil předal puk zadovkou na najíždějícího Filippiho, který vyzkoušel pozornost finského brankáře. Ten přerušuje hru.

12

Kvapil předal puk na Šimka, který na Sateriho vyslal svou dělovku. Sateri raději přerušuje hru.

12

Před brankou byl úplně volný Kvapil. Jarůškova přihrávka však byla přiliš prudká.

13

Holíkovi chyběl krok, aby se dostal před bránícího hráče, tak jen nahazuje do rohu a jde střídat.

13

Lenc zkoušel z otočky překvapit Sateriho, ale míjí jeho branku.

15

Horák vybojoval puk a poslal jej na Ruttu. Ten trefil pouze clonícího Radila před brankou.

16

Doudera ujížděl s Kvapilem dva na jednoho. Ve druhé vlně je navíc doplňovali další dva čestí hráči. Místo přihrávky však zvolil raději střelu, která letí mimo.

17

Češi se teď nemohli dostal s pukem z pásma. Dokázal to až Radan Lenc, který přebruslil Finy.

19

Filippi se teď chytře prokličkoval až před Sateriho, ale jeho střela míří vedle.

20

Dietz jen nahazoval na branku, aby český tým nepřišel o pásmo. Přesnou Holíkovou tečí z toho nakonec byla zajímavá situace.

V první třetině se již nic nestane. Čeští hráči byli zejména na konci třetiny lepším týmem, ale občasný tlak se jim nepodařilo přetavit na gól. Druhá třetina tak začne za stavu 0:0.

22

Z následého protiútoku ale Finové udeřili. Jormakka přenechal puk na modré čáře najíždějícímu Savinainenovi a ten střelou zápěstím prostřelil Hrubce, který měl ztížený výhled.

24

Finové po vstřelené brance výrazně ožili.

24

Joensuu teď dokázal vyšťouchnout Hrubcovi kotouč z lapačky. Naštěstí pro národní tým až po hvizdu rozhodčích.

25

Druhá česká formace teď napadala finskou rozehrávku. Finové odpalují do středního pásma, kde kotouč získává česká obrana.

25

Jormakka teď naštěstí nezpracoval kotouč na naší modré čáře.

26

A je tady vyrovnání! Zohorna zavezl kotouč do útočného pásma, kde jej předal Jeřábkovi. Ten prokličkoval kolem dvou Finů a předložil kotouč Holíkovi, na kterého zívala prázdná branka.

27

Hrubec teď musel vyrazit střelu Salminena.

28

Na druhé straně se dostali Češi do přečíslení 3 na 2, které řeší Jarůšek střelou na připraveného Sateriho, který kryje.

28

Finové vyhazují na zakázané uvolnění.

29

Holík teď z levého kruhu minul Sateriho branku.

29

Šimkovu střelu od modré čáry Sateri vyráží za branku. Následně se k puku dostal Hanzl, který ani nadvakrát nepřekonal Sateriho.

29

Češi hrají v šesti a motají Finy ve vlastním pásmu. Ti nemohou přerušit.

30

Dvě minuty za podražení odpyká Filpulla.

30

Jeden z Finů teď zlomil hokejku. Český tým toho však nedokázal využít.

31

Šimek krásně zavezl kotouč do útočného pásma, ale jeho přihrávku spoluhráči nezachytili. Do samostatného úniku se dostal Pihlstrom, kterého vychytal Šimon Hrubec.

31

Nedáš, dostaneš! Poté co Pihlstrom neproměnil samostatný únik, se Češi usadili v útočném pásmu a Adam Polášek dělovkou od modré čáry prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Český tým využívá přesilovou hru a jde do vedení.

32

Na druhé straně jeli Finové dva na jednoho, ale Hrubec střelu Aaltonena vyráží.

34

Melart vyhodil kotouč do hlediště a to nezůstalo bez povšimnutí rozhodčích. Dvě minuty za zdržování hry pro tohoto finského obránce.

34

Ruttovu dělovku po vhazování vyráží Sateri.

34

Podruhé už Rutta finského brankáře překonává. Skvělá střela zápěstím, která zapadla do levého horního rohu Sateriho branky.

34

Savinainen teď osprchoval Hrubce a to se nelíbí českým obráncům, kteří mu dávají co proto. Rozhodčí se radí, zda to bude za dvě minuty.

34

Tak ano! Střelec jediného finského gólu Savinainen obdržel dvě minuty za nesportovní chování.

35

Češi se nemohou usadit v útočném pásmu. Na led tak naskakuje druhá přesilovková formace.

36

Druhá přesilovková formace se usadila v útočném pásmu a ohrožuje finskou branku.

36

Robin Hanzl teď prověřil z mezikruží finského brankáře. Ten kryje a Finové jsou v plném počtu.

37

Na druhé straně šance Finů, kteří posadili Hrubce na led. Přes hradbu český těl ale nedokázali dostat puk do branky.

38

Kubalíkovu šanci zastavila zřejmě tyč!

38

Lukáš Radil nakonec vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění. Provinil se na finském gólmanovi.

39

Savinainen dobře tečoval nahození jednoho z finských obránců. Hrubec dokázal na jeho pokus včas zareagovat.

39

Zohorna s Hanzlem teď ujížděli dva na jednoho. Hanzlovu přihrávku nakonec zblokoval padající finský obránce.

40

Hietanen trefil od modré čáry pouze dobře postaveného Filippiho.

40

Češi se osvobozují a hrají v plném počtu.

A máme tady konec druhé třetiny, ve které padly čtyři branky. Ve 22. minutě se střelou zápěstím prosadil Savinainen. Česká odpověď na sebe nenechala dlouho čekat a o 4 minuty později Jeřábek prokličkoval finskou obranou a předložil puk Holíkovi, který se nemýlil. Následně dostal národní tým možnost přesilových her, ve kterých se postupně prosadil Polášek a následně Rutta.

41

Češi teď nebyli schopni založit útok a Pavelka vyhazuje na zakázané uvolnění. Na ledě je také třináctý útočník Kämpf, který nahradil zřejmě Jarůška.

43

Joensuu hledal před brankou své spoluhráče. Neúspěšně.

43

Po střele Hyky z levého kruhu se bude vhazovat v útočném pásmu.

43

Hrubec levou rukou vyrazil pokus Koskiranty.

43

Naprosto zbytečně teď Doudera podrazil na útočné modré finského hráče. Dvě minuty za podražení.

44

A i Finové využívají přesilovou hru. Od modré čáry pálil Lajunen. Jeho střelu Hrubec chytil, ale puk mu poté vypadl a do branky jej pohotově dorazil Kemppainen.

48

Finové po vstřelené brance opět ožili. Hra se přelévá ze strany na stranu bez vážnějších šancí.

48

Vhazuje se ve středním pásmu.

48

Lencovu střelu vyráží Sateri.

48

Akce pokračovala dále! Radan Lenc vybojoval kotouč a předložil jej Jeřábkovi. Jeho střela sice letěla mimo tři tyče, ale do branky si ji sráží jeden z finských obránců!

50

Finové ale rychle snižují. Lajunenova střela od modré čáry zapadla za záda brankáře Hrubce.

51

Finové opět aktivní v útočném pásmu. Dlouhé střídání pro náš čtvrtý útok.

52

Až teď Češi vyhazují do středního pásma a jdou střídat.

53

V útočném pásmu bojuje Jarůšek, který je zpátky na křídle druhého útoku.

54

Holík nahazoval na najíždějícího Hanzla. Ten byl faulován, ale rozhodčí vylučovat nebude.

56

První formace kombinovala v útočném pásmu, ale ztratila kotouč a jde střídat.

56

Finové teď měli šanci jako hrom. Hrubec vychytal Jormakku, který pálil do odkryté branky. Velká chyba české obrany za brankou.

57

Nebezpečné nazohení Pihlstroma, které tečoval Aaltonen. Hrubec teď drží české naděje na výhru.

57

Češi vyhazují do středního pásma a jdou střídat. Na ledě čtvrtá česká formace.

58

Finové usazení v naší obranné třetině.

58

Bulíř vyhazuje a český tým střídá.

59

Pihlstrom netrefil skákající kotouč. Finové odvolávají brankáře.

60

Čeští útočníci vypíchli ve středním pásmu rozehrávku Finů. Radil se neunáhlil a postupoval dále k prázdné brance. Obešel bránícího hráče, který jej zezadu fauloval. Češi by se zřejmě dočkali technického gólu, ale Lukáš Radil dokázal v pádu kulečníkovým šťouchem dopravit kotouč do opuštěné branky.

Ve třetí třetině se již nic nestane. Český tým vítězí 5:3 a může za to poděkovat spolehlivým střelcům, ale hlavně výbornému Hrubcovi, který nás dnes podržel!

Češi po dlouhých devíti letech poráží na turnaji Karjala domácí výběr. Finové dostali i v druhém vystoupení na tomto turnaji pět branek a zítra tak budou hrát se Švédy pouze o třetí místo.

Šimon Hrubec obdžel cenu partnerů tohoto zápasu a nejlepším hráčem zápasu je vyhlášen kapitán českého výběru Jakub Jeřábek, který si dnes připsal tři kanadské body za gól a dvě asistence.