reklama
 
 
18:00 • MS juniorů 2017 • Skupina B
6:5
0:1 5:2 1:2
Česká republika - vlajka - Sport 2016
Česko
Bělorusko - vlajka - Sport 2016
Bělorusko
 • 22. Pavlík (Safin, Reichel), 22. Hájek (Nečas, Budík), 26. Zadina (Kaut, Michnáč), 33. Chytil (Zachar), 36. Pavlík (Chytil), 54. Zachar (Budík)
 • 9. Šarangovič (Jerjomenko), 21. Drozdov (Suško), 39. Šarangovič (Suško, Bovbel), 51. Martynov (Drozdov), 55. Gabrus

Vítejte u online přenosu z utkání Česko - Bělorusko ve skupině B na mistrovství světa hráčů do 20 let v Buffalu. 

V utkání se Češi potkají s Běloruskem v rámci skupiny B. Česká republika za sebou má dvě utkání v nichž byla rozdílně úspěšná. Nejdříve porazila v úvodním zápase MS v Buffalu Rusko 5:4, o dva dny později ale podlehla Švédům 1:3. Bělorusové nastoupili ke třem zápasům. Švédům podlehli 1:6, Švýcarsku 2:3. Jejich cílem je především udržení se v elitní skupině mistrovství světa, situace ve skupině je ale zatím posílá do boje o udržení.

Česká republika je v utkání rozhodně favoritem. Pokud Češi zvítězí, opět si vylepší situaci ve skupině, pojistí si postup do čtvrtfinále a budou moci doufat v lepšího soupeře v play off. Nicméně nezapomínejme, že Čechy ještě čeká zítra utkání se Švýcarskem.

Situaci v obou skupinách mistrovství světa, všechny výsledky i časy následujících zápasů zobrazuje přehledně infografika.

Zahajovací sestavy obou týmů

Česko: 

Kořenář (Škarek) - Budík, Hájek, Král, Galvas, Vála (A), Šalda - Zachar (C), Chytil, Safin - Michnáč, Nečas, Zadina - Pavlík, Reichel (A), Kaut - Kurovský, Kodýtek, Lauko - Hrabík.

Bělorusko: 

Griščenko (Rodik) - Gabrus, Jerjomenko, Derjabin, Sokolovskij, Martyňuk, Gostev, Burovcev - Bovbel, Šarangovič (A), Suško (C) - Martynov, Pisčuk, Drozdov - Litvinov, Rjadčenko (A), Lukaševič - Grinkevič, Michalčuk, Anisimov - Astaševič.

Před startem utkání si ještě představme trenéry na obou stranách. Český tým vede na MS Filip Pešán. Trenér a sportovní manažer Bílých Tygrů Liberec. Bývalý hráč se ve 30 letech stal nejmladším koučem extraligové historie.

Na MS do 20 let v noci padl rekord v návštěvnosti při venkovním utkání skupiny A mezi USA a Kanadou. Zápas provázel mráz a vánice. Než utkání začne, projděte si galerii z utkání pod širým nebem.

Trenéři provedli několik změn v útočných formacích. Pohromadě pro utkání s Běloruskem zůstala pouze první útočná formace ve složení Zachar, Chytil, Safin. V dalších řadách došlo k mírným změnám. Ze druhé řady do třetí se přesunul Pavlík, místo něj šel do druhé řady Michnáč. Proti Švédsku nehrál Lauko, který se dnes vrací do čtvrté řady. Jako třináctý útočník je připravený Hrabík.

Samotný zápas začne podle zámořského zvyku několik minut po 18. hodině. Představme si rozhodčí. Hlavní budou Jacob Grumsen z Dánska a Artur Kulev z Ruska. Na čarách jim pomůžou Franco Castelli (Švýcarsko) a Rene Jensen (Dánsko).

Takto vypadá sestava české reprezentace v grafické podobě.

00:01

Utkání začíná!

00:08

Chytil prohrál buly, ale hned se vydal forčekovat.

1:08

Kaut nahodil puk do rohu, kam spěchali Pavlík a Reichel, ale Bělorusové byli u puku dříve a otáčí hru.

1:55

Kořenář nastartoval Lauka dlouhou přihrávkou. Lauko utekl po levé straně a střelou na bližší tyč zkusil překvapit běloruského brankáře.

2:16

Zachar, Chytil a Safin spěchali v přečíslení tří proti jednomu obránci, ale přihrávka na Safina byla na paty a Češi první šanci nezužitkovali.

3:17

Zadina zkoušel z pravého kruhu bekhendem procpat puk do brány, ale Griščenko byl pozorný.

3:52

Češi po vhazování ve středním pásmu vyrazili do útočné třetiny a tvrdě pálil Hájek od modré. Kurovský puk tečoval těsně před Griščenkem mezi betony a běloruský brankář se štěstím zasáhl!

5:01

Bovbel si vybruslil mezi kruhy, natáhl ke střele a nepříjemně vyprášil vyrážečku Kořenáře. Tohle byla dobrá šance Bělorusů.

6:10

Hraje se v dobrém tempu a hra se přelévá ze strany na stranu.

7:20

Griščenko předvedl další jistý zákrok proti střele z levé strany kluziště.

autor: Marek Janoš | 30. 12. 2017 17:50

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama