Vitásek si už na MS kvůli zlomeným žebrům nezahraje, odcestoval domů

Sport ČTK Sport, ČTK
26. 5. 2021 10:49
Obránce hokejové reprezentace Ondřej Vitásek na mistrovství světa v Lotyšsku kvůli zranění definitivně dohrál. Třicetiletý hráč extraligového Liberce přes dvě zlomená žebra doufal v zázrak a zůstával trenérům k dispozici, i když nemohl trénovat. Dnes ráno ale z Rigy odcestoval.
Ondřej Vitásek
Ondřej Vitásek | Foto: Reuters

"Stav Ondřeje Vitáska se bohužel zásadním způsobem nezlepšil a na mistrovství světa pokračovat nemůže," informoval tiskový mluvčí svazu Zdeněk Zikmund.

Zranění utrpěl liberecký bek ve druhé třetině úvodního duelu šampionátu s Ruskem. Přestože jde v případě zlomených žeber o velmi bolestivé zranění, Vitásek ještě páteční zápas dohrál.

"Byl tam souboj, nebylo to nic hrozného. Dostal jsem tělo, v tom momentu mě tam píchlo, ale bral jsem to jako normální hit. Říkal jsem si, že to bude dobré a je to naražené, ale bylo to horší a nemohl jsem moc dýchat," popsal účastník mistrovství světa v Minsku v roce 2014 a posledních olympijských her v Pchjongčchangu.

Vyšetření poté odhalilo zlomeniny. A sám hráč dobře věděl, že naděje na návrat do sestavy je jen mizivá.

"Není to v tuhle chvíli na nějakou aktivitu, ale věřím tomu, že by to třeba ještě mohlo být dobré. Obránců tady máme hodně, teď mě potřebovat nebudou a budu moct dát si prostor pro sebe. Ještě jsme to s trenérem neuzavřeli, samozřejmě vždycky je nějaká šance, že kdyby bylo potřeba, tak bych naskočil. Ale nevidím to moc reálně," přiznal Vitásek.

Netajil obrovské zklamání. "Člověk se na to hrozně těší, připravuje se, těší se na první zápas… A pro mě přišla taková zpráva," povzdechl si český zadák.

"Myslím, že ta pachuť tam bude ještě dlouho. Každé zranění je nepříjemné, kór když se to stane takhle na začátku. V tuhle chvíli můžu jen klukům držet palce," konstatoval Vitásek.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy