Varlamov: Nechápu, proč jsme hráli na širokém ledě. Nechápu ani Michálka

Daniel Poláček Daniel Poláček
11. 9. 2016 6:56
Minulý přípravný zápas proti Česku odchytal Sergej Bobrovskij, v pražské odvětě ho nahradil Semjon Varlamov. A některým věcem se hodně divil.
Semjov Varlamov zachytal v Praze velmi solidně.
Semjov Varlamov zachytal v Praze velmi solidně. | Foto: Milan Kammermayer

Praha – Kdo viděl sobotní klání v pražské O2 areně mezi Českem a Ruskem, místy musel dumat, zda skutečně sleduje pouze přípravu na Světový pohár. Emoce tryskaly, a tak o potyčky nebyla nouze.

První vznikla v 11. minutě mezi Alexejem Jemelinem a Ondřejem Palátem, který mstil nevybíravé sestřelení Jakuba Nakládala. "Od té doby se to trošku rozhádalo," všiml si Milan Michálek.

Právě útočník, který dostal šanci na křídle elitní lajny, byl v půlce utkání u nejvypjatějšího momentu večera. V předbrankovém prostoru se po přerušení hry znelíbil tvrďákovi Jemelinovi. "Dal mi krosček do obličeje, takže jsem se trošku naštval a šel do něj," popisoval Michálek.

Pěstní souboj byl na světě. Michálek shodil rukavice, Jemelin si je ponechal, ale oba boxeři bušili do protivníka, jak jen to přes rozhodčí šlo. Dva muži v pruhovaném nakonec rvačku dokázali ukončit. "Drželi nás od sebe, nevím proč," usmíval se Michálek.

Ten sklidil ovace publika, které ale krátce nato začalo bučet. To když zjistilo, že urostlý Čech dostal k očekávaným dvěma minutám za hrubost ještě trest za nesportovní chování.

Z hlediště nebylo jasné, k čemu došlo, avšak opakované záběry prozradily, že ležící Milan Michálek po krosčeku od Jemelina kopl bruslí ruského gólmana Semjona Varlamova. "Ani nevím, že jsem ho kopnul. Spadl jsem a nějak mi ujela noha," hájil se mladší z bratrů Michálků.

Brankář Colorada měl pochopitelně vztek, po českém útočníkovi se ohnal hokejkou. "Nepochopil jsem, proč něco takového zkoušel. Už se nehrálo a on mě nepozorovaně kopl do kolena. Nic strašného se nestalo, ale soupeře přece musíte respektovat,“ řekl ruským novinářům.

Vyjádřil se rovněž k nepříliš komfortním hokejovým podmínkám. "Led neměl zrovna nejlepší kvalitu a na stadionu bylo horko. Oba týmy ale měly stejné podmínky," uvedl Varlamov. Nejde o plané řeči, kluziště bylo při závěrečných nájezdech v takovém stavu, že většina hráčů raději volila střelu.

Široký led v O2 areně? Varlamov nechápal

Rusové dovednostní disciplínu nezvládli a prohráli 1:2. Překvapivější je, že za celé utkání trefili bránu jen 21krát.

Varlamov hledal polehčující okolnost, přičemž důrazně poukázal na rozměrnější led v O2 areně: "Je těžké se přeorientovat z malého prostoru na velký. Vůbec nechápu, proč jsme dnes hráli na širokém kluzišti. Připravujeme se na Světový pohár. Kluci celé léto trénují na úzkém kluzišti, hráli jsme na něm v Petrohradu.“

Pro připomenutí – v Petrohradu odehráli Češi první přípravné klání před Světovým pohárem. Nyní už je čeká jen jedno. Ve středu nastoupí v Pittsburghu proti severoamerickým mladíkům.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Ruští lékaři vyzvali Navalného, aby ukončil hladovku, než bude pozdě

Ruští lékaři, kteří poskytovali péči opozičnímu představiteli Alexeji Navalnému, když byl na svobodě, politického aktivistu nyní vyzvali, aby v zájmu zachování svého zdraví ukončil protestní hladovku. Vyjádřili obavy o jeho život a úřady vyzvali, aby umožnily jeho převoz z vězeňské do civilní nemocnice v Moskvě.

Ruská ombudsmanka Taťjana Moskalkovová dnes naopak uvedla, že lékařská péče, které se Navalnému ve vězeňském zařízení ve Vladimirské oblasti dostává, odpovídá mezinárodním standardům, napsala agentura Interfax.

Vězněný Navalnyj drží hladovku již 23 dní. Chce její pomocí docílit, aby k němu byli puštěni kromě vězeňských zdravotníků také lékaři zvenčí.

"Pokud bude hladovka pokračovat, dokonce i po velmi krátkou dobu, bohužel brzy jednoduše nebudeme mít koho léčit. Naším hlavním úkolem je ochránit život a zdraví našeho pacienta," napsali lékaři. Jejich výzvu zveřejnil ruský opoziční zpravodajský portál Mediazona.

K otevřenému dopisu se připojila šéfka ruských lékařských odborů a Navalného lékařka Anastasija Vasiljevová. "Opravdu doufáme, že Alexej zítra (v pátek) hladovku ukončí," sdělila Vasiljevová agentuře Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy