Varlamov: Nechápu, proč jsme hráli na širokém ledě. Nechápu ani Michálka

Daniel Poláček Daniel Poláček
11. 9. 2016 6:56
Minulý přípravný zápas proti Česku odchytal Sergej Bobrovskij, v pražské odvětě ho nahradil Semjon Varlamov. A některým věcem se hodně divil.
Semjov Varlamov zachytal v Praze velmi solidně.
Semjov Varlamov zachytal v Praze velmi solidně. | Foto: Milan Kammermayer

Praha – Kdo viděl sobotní klání v pražské O2 areně mezi Českem a Ruskem, místy musel dumat, zda skutečně sleduje pouze přípravu na Světový pohár. Emoce tryskaly, a tak o potyčky nebyla nouze.

První vznikla v 11. minutě mezi Alexejem Jemelinem a Ondřejem Palátem, který mstil nevybíravé sestřelení Jakuba Nakládala. "Od té doby se to trošku rozhádalo," všiml si Milan Michálek.

Právě útočník, který dostal šanci na křídle elitní lajny, byl v půlce utkání u nejvypjatějšího momentu večera. V předbrankovém prostoru se po přerušení hry znelíbil tvrďákovi Jemelinovi. "Dal mi krosček do obličeje, takže jsem se trošku naštval a šel do něj," popisoval Michálek.

Pěstní souboj byl na světě. Michálek shodil rukavice, Jemelin si je ponechal, ale oba boxeři bušili do protivníka, jak jen to přes rozhodčí šlo. Dva muži v pruhovaném nakonec rvačku dokázali ukončit. "Drželi nás od sebe, nevím proč," usmíval se Michálek.

Ten sklidil ovace publika, které ale krátce nato začalo bučet. To když zjistilo, že urostlý Čech dostal k očekávaným dvěma minutám za hrubost ještě trest za nesportovní chování.

Z hlediště nebylo jasné, k čemu došlo, avšak opakované záběry prozradily, že ležící Milan Michálek po krosčeku od Jemelina kopl bruslí ruského gólmana Semjona Varlamova. "Ani nevím, že jsem ho kopnul. Spadl jsem a nějak mi ujela noha," hájil se mladší z bratrů Michálků.

Brankář Colorada měl pochopitelně vztek, po českém útočníkovi se ohnal hokejkou. "Nepochopil jsem, proč něco takového zkoušel. Už se nehrálo a on mě nepozorovaně kopl do kolena. Nic strašného se nestalo, ale soupeře přece musíte respektovat,“ řekl ruským novinářům.

Vyjádřil se rovněž k nepříliš komfortním hokejovým podmínkám. "Led neměl zrovna nejlepší kvalitu a na stadionu bylo horko. Oba týmy ale měly stejné podmínky," uvedl Varlamov. Nejde o plané řeči, kluziště bylo při závěrečných nájezdech v takovém stavu, že většina hráčů raději volila střelu.

Široký led v O2 areně? Varlamov nechápal

Rusové dovednostní disciplínu nezvládli a prohráli 1:2. Překvapivější je, že za celé utkání trefili bránu jen 21krát.

Varlamov hledal polehčující okolnost, přičemž důrazně poukázal na rozměrnější led v O2 areně: "Je těžké se přeorientovat z malého prostoru na velký. Vůbec nechápu, proč jsme dnes hráli na širokém kluzišti. Připravujeme se na Světový pohár. Kluci celé léto trénují na úzkém kluzišti, hráli jsme na něm v Petrohradu.“

Pro připomenutí – v Petrohradu odehráli Češi první přípravné klání před Světovým pohárem. Nyní už je čeká jen jedno. Ve středu nastoupí v Pittsburghu proti severoamerickým mladíkům.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Koulař Crouser vylepšil 32 let starý halový světový rekord

Americký koulař Ryan Crouser vytvořil na mítinku ve Fayetteville světový halový rekord. Osmadvacetiletý olympijský vítěz z Ria de Janeiro předčil pokusem 22,82 metru o šestnáct centimetrů výkon krajana Randyho Barnese, který se v čele historických tabulek držel 32 let.

Crouser se na devět centimetrů přiblížil svému absolutnímu maximu z loňského roku. Pod střechou měl jeho dosavadní osobní rekord hodnotu 22,60. Ve Fayetteville Barnsův výkon překonal dokonce dvakrát. Nejdál poslal kouli hned v první sérii, ve třetí ještě předvedl pokus dlouhý 22,70.

"Velmi dobrý start do roku 2021," řekl televizi ESPN Crouser. Historickým zápisem si upevnil první místo v letošních tabulkách, v nichž se za něj v sobotu zařadil výkonem 21,48 český rekordman Tomáš Staněk.

Barnes zůstává nadále absolutním světovým rekordmanem výkonem 23,12 z roku 1990. Za 23 metrů poslal 7,26 kg těžké náčiní také němec Ulf Timmermann (23,06), Crouser se výkonem 22,91 dělí o třetí místo v tabulkách s krajanem Joem Kovacsem a Italem Alessandrem Andreiem.

před 8 hodinami

Portugalský prezident de Sousa podle odhadů obhájil mandát

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa podle odhadů obhájil mandát, hned v prvním kole dnešních voleb se mu podařilo získat přes polovinu hlasů. S odkazem na projekci veřejnoprávní televize RTP o tom informují tiskové agentury.

De Sousa, který je zástupcem pravého středu, si podle odhadů zajistil 57 až 62 procent odevzdaných hlasovacích lístků. V čele Portugalska tak bude dalších pět let.

Další zprávy