Jágr nadzvedl legendu. Nemá respekt, ať se zahryzne do jazyka, vzkázal mu Golonka

Sport Sport
21. 5. 2020 13:10
Jaromír Jágr ve snaze přitáhnout fanoušky k dobročinné akci lehce popíchl slovenské rivaly. Jenže legendární hokejista Jozef Golonka vzal jeho slova se vší vážností a českému útočníkovi vzkázal, že takto by se o soupeři vyjadřovat neměl.
Jaromír Jágr v dresu české reprezentace na domácím MS 2015 v Praze.
Jaromír Jágr v dresu české reprezentace na domácím MS 2015 v Praze. | Foto: Lukáš Bíba

Jágr se prostřednictvím své facebookové stránky snažil přilákat fanoušky k dobročinné akci Repreduel, v níž proti sobě čeští a slovenští příznivci bojují virtuálně.

Repreduel vznikl jako náhrada opravdového utkání Česka proti Slovensku, jež se mělo v neděli 17. května odehrát na mistrovství světa v Lausanne. To však bylo kvůli pandemii koronaviru již v březnu zrušeno.

Právě v duchu tohoto zápasu Jágr v neděli na Facebooku promlouval k "hokejové rodině" a burcoval fanoušky. "Dnes bychom za normálních okolností hráli se Slováky a určitě bychom jim to nandali," začal.

"Ale asi by to bylo těsné, už mi není dvacet," doplnil osmačtyřicetiletý hokejista vzápětí s humorem sobě vlastním. "Bohužel kvůli koronaviru se vše muselo zrušit, zdraví je přednější. Škoda pro hráče, fanoušky i trenéry, byla by to bitva," pokračoval útočník, který ukončil kariéru v reprezentačním dresu na domácím šampionátu před pěti lety.

V samotném Repreduelu jde o to, který hokejový národ nakoupí více virtuálních vstupenek (v ceně od 55 korun), přičemž čeští fanoušci přispívají nadacím Ivana Hlinky, Krása pomoci, Kapka naděje a České asociaci sester.

Bývalý dlouholetý reprezentační útočník a kapitán Golonka však nevzal Jágrova slova o vítězství nad Slováky jako nevinný žert, nýbrž jako vážně míněnou provokaci.

"Jágr byl pan hokejista, ale toto by si neměl dovolovat," zlobila se jedna z ústředních postav slavných bitev Československa proti Sovětskému svazu na webu sport24.pluska.sk.

"Sportovní historie zná spoustu velkých hráčů, ale nezažil jsem, aby se takto někdy vyjádřili Beckenbauer, Jordan nebo Messi. Pokud Jágr nemá respekt vůči jakémukoliv soupeři, měl by se raději zahryznout do jazyka," vzkázal dvaaosmdesátiletý Golonka.

"Hokejová rodino, Česko potřebuje tvou pomoc. Pomůžete seniorům, dětem a zdravotním sestřičkám. Taky jsem si pár lístků koupil. Snad to společně dáme a bude jasné, kdo je větší hokejový národ," uzavřel Jágr.

Více míst ve virtuální aréně Karla Guta a Jána Staršího zatím doopravdy zaplnili čeští fanoušci. Slovenský příspěvek se v soutěži s přihlédnutím k menšímu počtu obyvatel země násobí dvěma, i tak Češi procentuálně vedou 65:35.

Dobročinná akce vyvrcholí v neděli 24. května esportovým zápasem hokejistů ve hře NHL20 (za Česko nastoupí Martin Kaut a Filip Chytil) a společným programem za účasti hokejových osobností obou zemí.

Zapojit se stále můžete také vy.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 23 minutami

Rubl po volbách v Rusku spadl na nejnižší úroveň za dva týdny

Rubl po víkendových parlamentních volbách v Rusku sestoupil k americkému dolaru nejníže za téměř dva týdny, oslabily také akcie. Ruská vládní strana Jednotné Rusko si ve volbách v dolní komoře parlamentu zřejmě udržela dvoutřetinovou většinu, která je nezbytná pro přijímání ústavních změn.

Mezi povolební rizika pro rubl patří podle makléřské společnosti Alor Broker nárůst protestní nálady mezi lidmi a neuznání volebních výsledků ze strany západních zemí, uvedla dnes agentura Reuters.

Krátce před polednem si dolar vůči rublu připisoval zhruba 0,6 procenta na 73,40 RUB/USD. K poklesu rublu přispěl omezený zájem o riziková aktiva v době, kdy investoři čekají na dvoudenní zasedání americké centrální banky (Fed), které začne v úterý. Negativní vliv měla na ruskou měnu také zpráva o střelbě na Permské státní univerzitě, která si podle předběžných informací vyžádala osm mrtvých.

před 24 minutami

Počet lidí léčených s Alzheimerovou nemocí se za deset let zdvojnásobil

Počet lidí, kteří se v Česku léčí s Alzheimerovou chorobou, se za posledních deset let více než zdvojnásobil. Loni se podle dat Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) léčilo s touto nemocí 68 120 lidí. Odborníci ale upozorňují, že onemocnění zůstává u velké části pacientů neodhaleno a bývá zaměňováno za náladovost, nešikovnost či jiné projevy stáří. Péče o pacienty s Alzheimerovou chorobou stojí ročně miliardy korun. Podle Státního zdravotního ústavu (SZÚ) nemoc postihuje i čtyřicátníky, riziko jejího nástupu lze omezit zdravou stravou, pravidelným pohybem a činnostmi, při kterých se musí přemýšlet. SZÚ to v pondělí uvedl při příležitosti mezinárodního dne této nemoci, který připadá na 21. září.

Zdroj: ČTK
Další zprávy