Táta bušil do země a válel se tam, vzpomíná Sekáč na Nagano. Teď bude o úspěch na hrách usilovat on

ČTK ČTK
7. 2. 2018 15:32
Hokejový útočník Jiří Sekáč doufá, že v Pchjongčchangu půjde ve stopách šampionů z roku 1998.
Jiří Sekáč
Jiří Sekáč | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Bylo mu teprve pět let, když čeští hokejisté vyhráli olympijský turnaj v Naganu. Přesto si útočník Jiří Sekáč dobře vybavuje, jak to u nich doma v té době vypadalo.

"Vzpomínám si, jak můj taťka řádil. Bušil doma do země a válel se tam," líčí Sekáč s úsměvem. "Pamatuju si, že to bylo brzy ráno, když já teprve rozlepoval oči, zatímco taťka hulákal. Byl to samozřejmě veliký úspěch, ten největší pro hokejovou reprezentaci," doplňuje.

O dvacet let později se o podobný úspěch bude pokoušet i on. Je totiž v nominaci české reprezentace pro turnaj v Pchjongčchangu. "Nejsme žádným outsiderem a myslím, že trenéři postavili dobrý tým, který má stejnou šanci uspět jako ty ostatní," říká Sekáč.

Věří dokonce, že je možné zopakovat po 20 letech zisk zlata, jako se to podařilo v Naganu. "Musí si sednout hodně věcí, včetně toho, aby si dobře sedl tým jako takový," domnívá se opora Kazaně v Kontinentální lize.

Pro něj osobně je účast na olympiádě splněným snem. "Musím se tomu neustále tak trochu culit, a když jsem jel na letiště, ten úsměv mi nemizel z tváře, protože je to něco úžasného," rozplývá se Sekáč. "Podaří se to málokomu a myslím, že z těch asi 90 sportovců, kteří tam budou reprezentovat, vám každý řekne to samé. Olympiáda je něco, kam se chcete dostat, když děláte vrcholový sport."

I když se jeho jméno v nominaci očekávalo, obavy měl. "Nebyl bych první a ani poslední, jehož by se týkalo nějaké překvapení. Doufal jsem a věřil, že se tam prokoušu. A jsem moc rád, že se tak stalo, je to pro mě veliká čest," tvrdí Sekáč.

Nervózní zatím není. "Asi to ale ještě přijde, až ten turnaj začne, protože budeme chtít vyhrát a něco předvést. Asi to tam trochu bude, ale zase to nebude nic, co bychom nezažili, už jsme hráli velké zápasy. Už se moc těším, až to celé vypukne."

Do Pchjongčchangu se ze všeho nejvíce těší na samotný olympijský turnaj. "Hrozně se těším na ty emoce, to je nejvíc. Miluju třeba play off hokej, zápasy, v nichž začne skutečně jít o hodně. Člověk se nemusí nijak víc motivovat, to je na tom sportu parádní," vysvětluje Sekáč.

Z dalších olympijských sportů by se rád vypravil na skoky na lyžích. "To by bylo hodně zajímavé, protože ty jsem nikdy takhle naživo neviděl. A pak bych samozřejmě rád viděl v akci kamaráda Petra Horáka, s nímž jsme hokejově vyrůstali na Kladně. Pak s hokejem skončil a teď reprezentuje na snowboardu. Kdyby byla možnost, moc rád bych mu šel zafandit," těší se pětadvacetiletý hokejista.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Kvůli vážné dopravní nehodě je obousměrně přerušený provoz na Pražském okruhu u Modletic

Kvůli vážné dopravní nehodě je obousměrně přerušený provoz na Pražském okruhu u Modletic. U sjezdu z dálnice D1 se ve směru na Ruzyň srazilo nákladní auto s dodávkou. Před místem nehody se tvoří kolona. Vplývá to z informací pražské policie a na dopravním webu Ředitelství silnic a dálnic.

Nehoda se stala kolem 07:15 na 77. kilometru Pražského okruhu. "Probíhá vyprošťování osoby. Doprava je zastavena v obou směrech a okruh je neprůjezdný," uvedla na twitteru police. Její mluvčí Jan Rybanský doplnil, že orientační dechová zkouška u řidičů byla negativní.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Provoz na dálnici D1 přerušila na 169. kilometru nehoda kamionu, tvoří se dlouhé kolony

Provoz na 169. kilometru dálnice D1 je kvůli nehodě kamionu z pondělního večera stále přerušen a v obou směrech se tvoří dlouhé kolony. Vyplývá to z informací Ředitelství silnic a dálnic a policie. Doprava je z dálnice odkláněna mezi exity 168 a 178. I objízdná trasa je ale podle policie přetížená. Policie původně v noci na dnešek na Twitteru informovala o obnovení provozu na D1, ale zprávu pak smazala a vydala nové informace.

Bulharský kamion se převrátil v pondělí okolo 19:15 v zúženém úseku. Zcela tak zablokoval oba směry D1. Při nehodě nikdo neutrpěl vážnější zranění, řekl mluvčí jihomoravských policistů Bohumil Malášek. V kamionu byly krabice s pivem, které bylo potřeba přeložit do jiného vozu. "V průběhu noci se podařilo vyprostit havarovaný kamion. Nyní probíhá úklid vozovky. Objízdná trasa je přetížená, v ranní špičce je na ní velké riziko tvorby kolon," sdělila policie v úterý ráno na Twitteru.

Zdroj: ČTK
Další zprávy