Sparta tepe vedení české reprezentace. Bojí se o zdraví klíčových hokejistů

Sport Sport
10. 12. 2021 20:34
Hokejová Sparta kritizuje vedení české reprezentace za neochotu dojít ke kompromisu při nominaci hráčů. Generální manažer Petr Nedvěd a kouč Filip Pešán povolali na ruský Channel One Cup sparťany Michala Řepíka a Vladimíra Sobotku, a to na všechny zápasy.
Michal Řepík
Michal Řepík | Foto: Milan Kammermayer

Pražané žádali, aby dvojice útočníků mohla 16. prosince vynechal úvodní duel turnaje v pražské O2 areně (poté akce zamíří do Moskvy).

Dva dny předtím totiž Sparta nastoupí na ledě švédského klubu Rögle BK ke čtvrtfinálové odvetě v Lize mistrů. První klání prohrála 2:5. Teď neví, jestli Řepík a Sobotku do duelu vůbec nasadí.

"Zdraví našich hráčů je pro nás prioritou. Nadměrné zápasové vytížení jim může přivodit zranění před naprosto klíčovou fází extraligové sezony," napsali ve společném prohlášení zástupci pražského klubu, konkrétně generální manažerka Barbora Snopková Haberová, sportovní ředitel Petr Ton a sportovní manažer Jaroslav Hlinka.

Pešán bere na Channel One Cup nezvykle zkušený tým. V nominaci nechybí útočník Michael Frolík nebo brankář Šimon Hrubec. Do jednoho klání nastoupí i centr David Krejčí.

Důvodem je nejistota kolem zimní olympiády v Pekingu. Pokud NHL do 10. ledna účast nakonec odřekne, což je možné, byť ne pravděpodobné, reprezentace budou muset primárně spoléhat na hokejisty z Evropy. Ruský turnaj proto slouží jako jakási generálka.

Sparta si však nemyslí, že Řepíka a Sobotku je třeba tolik testovat. Souhlasila s jejich odletem do Moskvy, ale chtěla, aby nehráli úvodní domácí duel s Finskem. 

"Jde o v reprezentaci mnohokrát prověřené hráče, zejména pak v případě sparťanského i reprezentačního kapitána Michala Řepíka. On i několikanásobný reprezentant Vladimíra Sobotka mají přitom mnohem více reprezentačních zkušeností než například uvolněný Milan Gulaš," stojí v prohlášení.

Navzdory nevoli však Sparta jak Řepíka, tak Sobotku uvolní pro celý turnaj: "Ač není naší povinností hráče uvolnit, nehodláme připustit, aby vedení národního týmu dělalo z našich hokejistů rukojmí, kteří by v případě odmítnutí mohli přijít o potenciální účast na olympijských hrách."

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 59 minutami

Policisté obvinili pět lidí a firmu kvůli zakázkám Správy úložišť radioaktivních odpadů

Pět lidí a jednu firmu obvinila policie v souvislosti s veřejnými zakázkami Správy úložišť radioaktivních odpadů. Jde o trestný čin zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě, oznámil státní zástupce Jakub Bílý z Vrchního státního zastupitelství v Praze. Podle Seznam Zpráv detektivové od rána zasahují v budově správy úložišť v centru Prahy.

Podle serveru Hlídač státu uzavřela správa úložišť v posledních letech 626 smluv v celkové hodnotě sedm miliard korun. Seznam Zprávy píšou, že policisté se zajímají o roli ředitele správy Jana Prachaře v některých tendrech.

Správa úložišť se stará o bezpečné ukládání radioaktivních odpadů, provozuje jejich úložiště a podílí se na přípravě hlubinného úložiště jaderného odpadu. Správu úložišť v roce 1997 zřídilo ministerstvo průmyslu a obchodu, od roku 2001 je organizační složkou státu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy