"Spasitelé" z NHL a obrana s otazníky. Tihle čeští mladíci touží po medaili z MS

jzp jzp
25. 12. 2018 8:01
Před rokem díky vítěznému infarktovému čtvrtfinále klaplo čtvrté místo, teď chce česká reprezentační dvacítka ještě alespoň o stupínek výš. Na hokejové mistrovství světa do Kanady jede 25 hráčů, přičemž na soupisku může v průběhu turnaje zamířit 23 z nich. Poznejte tým trenéra Václava Varadi.

Poznámka: Statistiky každého hráče platí pouze pro uvedenou ligu, kde odehrál většinu dosavadní sezony.

Lukáš Dostál na Turnaji čtyř v Hodoníně.
Lukáš Dostál na Turnaji čtyř v Hodoníně. | Foto: ČTK

Lukáš Dostál

Brankář, 18 let, Třebíč (1. liga)
Sezona: 18 zápasů, úspěšnost zákroků 91,7 %
Draft: 2018, 3. kolo, 85. pozice, Anaheim

Na mistrovství osmnáctek vychytal senzační postup přes Kanadu do semifinále. Byť je teď z brankářské trojice nejmladší, v přípravě dostal největší prostor. Z Komety úspěšně hostuje v Třebíči.

Jiří Patera na MS osmnáctek v roce 2017.
Jiří Patera na MS osmnáctek v roce 2017. | Foto: ČTK

Jiří Patera

Brankář, 19 let, Brandon Wheat Kings (WHL)
Sezona: 24 zápasů, úspěšnost zákroků 91,5 %
Draft: 2017, 6. kolo, 161. pozice, Vegas

Z velkých reprezentačních akcí je zvyklý spíš na pozici dvojky, ale když dostane šanci, umí ji využít. Na rozdíl od Dostála a Škarka je zvyklý na užší hřiště, neboť chytá v kanadské juniorce.

Jakub Škarek v dresu reprezentační dvacítky.
Jakub Škarek v dresu reprezentační dvacítky. | Foto: ČTK

Jakub Škarek

Brankář, 19 let, Lahti (Liiga)
Sezona: 16 zápasů, úspěšnost zákroků 92,1 %
Draft: 2018, 3. kolo, 72. pozice, Islanders

Po přestupu z Jihlavy do finského Lahti zažil šok z nových tréninkových metod. Podle statistik z klubu by měl být českou jedničkou, ale na předchozích dvou šampionátech juniorů zrovna nezářil.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 40 minutami

Epidemie koronaviru v Česku stále zpomaluje, za neděli přibylo 277 pozitivních lidí

V neděli přibylo v Česku 277 potvrzených případů koronaviru. Je to stejný počet jako před týdnem. Méně se ale testovalo, pozitivita tak byla u všech třech typů testů vyšší. V nemocnicích stále zůstává více než 800 hospitalizovaných. Za posledních sedm dní připadá na sto tisíc obyvatel 117 nakažených, takzvané incidenční číslo se proti sobotě nezměnilo, vyplývá z údajů ministerstva zdravotnictví.

Od konce července epidemie v zemi zpomalovala, o víkendu se ale mezitýdenní pokles nových případů zastavil. V sobotu přibylo asi o desetinu případů více než před týdnem. Víkendové nárůsty bývají pravidelně nejnižší z celého týdne, protože je nejmenší zájem o testování.

Zdroj: ČTK
Další zprávy