Ručinský: Stěžejním hráčem týmu bude Voráček. Taktiku jsme probrali, řešíme ještě lékařské prohlídky

Daniel Poláček Daniel Poláček
30. 8. 2016 6:00
V neděli se čeští hokejisté sejdou, den nato vyjedou na led k prvnímu tréninku. A po třech přípravných zápasech hurá na Světový pohár. "Všichni se na něj těší, protože bude velkolepý," hlásí generální manažer týmu Martin Ručinský, který dlouhodobě komunikuje s hráči, ale společně s kolegy řeší i další věci kolem mužstva. Včetně taktiky.
Martin Ručinský, generální manažer české reprezentace na Světovém poháru.
Martin Ručinský, generální manažer české reprezentace na Světovém poháru. | Foto: ČTK

Co všechno zbývá dořešit před Světovým pohárem?

Myslím, že už všechno máme tak nějak připravené. Jen ještě musíme dořešit, jak čtvrtého proběhnou lékařské prohlídky. Nechceme, aby se tam v jeden čas navalilo dvacet kluků.

S hráči dlouhodobě komunikujete. Jakou mají před blížícím se turnajem náladu?

U kluků, se kterými jsem mluvil, mě zajímal jejich zdravotní stav a kondice. Jinak se všichni shodli na tom, že se na turnaj těší, protože bude velkolepý. Až na pár hráčů, kteří ještě řeší zdravotní trable (jde o Krejčího a Hertla, jejich start musí povolit Boston, resp. San Jose, pozn. red.), jsou všichni připravení.

Do začátku akce zbývají necelé tři týdny. Už máte jasno, jaký hokej budete hrát?

Při sezeních, která jsme měli, se samozřejmě řešila taktika, ale i plno dalších věcí. Bavili jsme se o tom, jakým stylem hrát a na co máme mužstvo. Taktika se ale odvíjí i od toho, s kým budeme hrát. Ale víc o tom mluvit nemůžu, je to interní věc.

Kapitánské céčko jste přidělili Tomáši Plekancovi. Koho bude mít za asistenty?

Zveřejnili jsme akorát kapitána. Jde o to, že David Krejčí figuruje mezi asistenty, takže čekáme, jak to s ním dopadne. Všechny asistenty zveřejníme asi na začátku turnaje.

Osmi hráčům výběru je nanejvýš 25 let, nikdo z nich nemá zkušenosti z takhle velké akce. Nebudou vyžadovat odlišný přístup?

Myslím, že ne. Sice jsou mladí, ale zároveň mají i dost zkušeností na to, aby si hráli svoji hru. Nevidím v tom problém.

Zatímco start David Krejčího je stále nejistý, další česká hvězda Jakub Voráček určitě nastoupí. Co od něj čekáte?

Jakub bude stěžejní hráč, ve svém klubu je hvězda. Loni měl třeba pomalejší sezonu, ale předtím hrál vynikající hokej. Dneska už je to vyspělý hráč. Očekávám, že bude připravený fyzicky a psychicky, protože mužstvo na něm bude stát.

Je obtížné vstoupit do sezony zrovna Světovým pohárem? Vy už jste to zažil dvakrát.

Není to jednoduché. Záleží, jak se na to hráč připraví. Ať chcete nebo ne, přípravu zkrátka musíte přizpůsobit turnaji. Někdo má starty do sezony pomalejší, někdo do toho vletí jako raketa. Samozřejmě není úplně ideální začít sezonu tímto turnajem, ale Světový pohár zkrátka takový je. Podřídíme se tomu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 38 minutami

Pirát Marcel Kolaja byl zvolen kvestorem Evropského parlamentu

Pirátský europoslanec Marcel Kolaja, který je členem evropské frakce zelených, byl zvolen kvestorem Evropského parlamentu (EP). Ve druhém kole získal 344 hlasů z 668 platných. Kolaja byl v první polovině pětiletého volebního období místopředsedou EP, z obhajoby funkce ale ve středu "z taktických důvodů" po druhém kole odstoupil.

Pět kvestorů spolu s předsedou a 14 místopředsedy tvoří vedení EP. Kvestoři jsou většinou pověřeni administrativními a finančními záležitostmi týkajícími se přímo poslanců a chodu parlamentu, jsou členy předsednictva s poradním hlasem.

Ve středu si EP zvolil za předsedkyni maltskou lidoveckou političku Robertu Metsolaovou. Post místopředsedkyně obhájila Češka Dita Charanzová, zvolená za hnutí ANO.

Zdroj: ČTK
před 55 minutami

Vláda schválila podání žaloby na neplatnost rozhodnutí Evropské komise, podle kterého má Česko vrátit asi miliardu za zemědělské dotace

Vláda ve středu schválila návrh na podání žaloby na neplatnost rozhodnutí Evropské komise z listopadu 2021, podle nějž má Česko vrátit zhruba 44,1 milionu eur (v přepočtu asi 1,08 miliardy korun) zemědělských dotací kvůli jejich nedostatečné kontrole. Potvrdil to mluvčí ministerstva zemědělství Vojtěch Bílý. Návrh předložil ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL).

Žaloba nemá odkladný účinek a podle prováděcího rozhodnutí Evropské komise bude Česko muset částku vrátit do rozpočtu Evropské unie. O dané peníze se tak Česku sníží jiné platby z unijního svazku. Evropská komise původně za chybné čerpání evropských zemědělských dotací v letech 2015 až 2017 vyměřila finanční korekci v přepočtu zhruba 7,5 miliardy korun, státu se ji podařilo snížit ve smírčím řízení. Ministerstvo zemědělství nesouhlasí ani s nižší finanční korekcí, chtělo by ji buď dále snížit, nebo zajistit, aby se dotace nekrátily vůbec.

Zdroj: ČTK
Další zprávy