reklama
 
 

Reprezentaci posílí na MS Sobotka, k týmu se připojí v pátek

10. 5. 2017 18:56
Další posila z NHL. K české hokejové reprezentaci se v pátek připojí útočník Vladimír Sobotka ze St. Louis.

Paříž - Útočník Vladimír Sobotka posílí českou hokejovou reprezentaci na mistrovství světa v Paříži. Hráč týmu St. Louis, pro kterého skončila klubová sezona v zámořské NHL v neděli, se k týmu připojí ve francouzské metropoli v pátek. ČTK to potvrdil tiskový mluvčí hokejového svazu Zdeněk Zikmund.

Devětadvacetiletý centr by měl zaplnit jedno z posledních dvou volných míst na soupisce určené pro hráče v poli. V sestavě by se Sobotka teoreticky mohl objevit hned v pátek, kdy se Češi od 16:15 utkají se Slovinskem. Další utkání čeká svěřence trenéra Josefa Jandače v neděli proti domácí Francii.

Ještě po dnešním dopoledním tréninku reprezentace asistent trenéra Jaroslav Špaček uvedl, že vedení týmu zvažuje, zda Sobotku do Paříže pozvat. Samotný hráč v minulých dnech potvrdil, že je zdravotně v pořádku a je připraven na turnaji startovat. "Je na čekačce. Vláďa letí domů a je připravený na náš telefonát," řekl Špaček.

O pět hodin později již bylo jasno a účastník dvou mistrovství světa a loňského Světového poháru do Paříže přiletí. Odchovanec Třebíče figuroval v nominaci reprezentace na MS již na začátku přípravy, ale nejprve měl problémy se zády a poté se domluvil na smlouvě se St. Louis a odletěl do zámoří.

Sobotkova nominace snižuje šance útočníků Petra Holíka a Jakuba Lva na dopsání na soupisku, na níž je momentálně sedm obránců a 13 forvardů. Holík přitom po vyléčení zraněné klíční kosti přiletěl do Paříže v pondělí. S mužstvem v dějišti turnaje trénují i obránci Jan Kolář a Libor Šulák.

autor: ČTK | 10. 5. 2017 18:56

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama