Posily z NHL? Hráč má vůli, ale agent řekne "ne". Prý je ve hře moc peněz, líčí Jandač

Hokejisté se poprvé sešli před MS. První zápas ale sehrají až za tři týdny
Josef Jandač v úterý přivítal v pražské Tipsort aréně zárodek týmu, z nějž se vyklube reprezentace na mistrovství světa.
A první přípravný zápas sehrají Pavel Francouz a spol. až 12. dubna, tedy za tři týdny. To do Chomutova zavítá k dvojzápasu Euro Hockey Challenge Norsko.
Do té doby budou Jakub Jeřábek a další hráči, jimž už skončila sezona, s národním týmem jen trénovat.
A po sezoně už má poněkud překvapivě i Jiří Kalous, zatím ještě stále trenér hokejové Sparty.
Foto: Milan Kammermayer
Daniel Poláček Daniel Poláček
21. 3. 2017 15:36
Příprava na květnové mistrovství světa odstartovala. Reprezentační kouč Josef Jandač uvítal v pražské Sportovní hale první hokejisty. Další budou postupně přibývat, přičemž fanoušci vyhlíží hlavně posily ze zámořské NHL. Příjezd mnohých z nich je však nejistý. "Je to každý rok stejné. Hráč má vůli, ale podle agentury, která ho zastupuje, to nejde," vysvětluje Jandač.

Bavil jste se s Jiřím Fischerem a Martinem Ručinským o Češích v NHL? U některých je jasné, že do bojů o Stanley Cup nepostoupí.

Situace je jasná a nejasná, protože přijdou ještě výstupní prohlídky. Také je tam dost hráčů, kterým končí smlouva.

Chtěl byste mít zámořské krajánky pohromadě už v Budějovicích na Českých hrách?

Víceméně ano, je to reálné.

Volal jste si s některými osobně?

Volal, ale pořád jsou tam týmy na hraně, zbývá dost zápasů. Někteří kluci mají šanci na play-off, takže ty debaty nejsou tak konkrétní. Pak jde ještě o to, že plno klukům, kteří vypadají, že play-off neuhrají, končí smlouva. Bude to složité.

Jde třeba o Radima Vrbatu z Arizony. S ním jste mluvil?

Ještě ne.

Slyšel jste už od některého hokejisty NHL, že z nějakého důvodu zkrátka nepřijede?

Jednoznačné "ne" neřekl nikdo. Někdo na druhou stranu potvrdí, že pojede, ale pak mi agent řekne: "Když hráč nebude mít podepsáno, nemůžeme ho pustit." Je to každý rok stejné. Hráč má vůli, ale podle agentury, která ho zastupuje, to nejde. Řeknou: "Tady je ve hře tolik peněz, že nemůžeme riskovat." Dneska to takhle je.

Vedl jste první trénink v rámci přípravy na světový šampionát. Na čem teď chcete pracovat?

Hlavně potřebujeme kluky rozjezdit, protože někteří dlouho stáli. Postupně přijdou zápasy. Až budeme kompletnější, začneme se víc věnovat taktice. Teď máme relativní klid.

Tomáš Kundrátek, kterého už jste nominoval, zatím chybí. Proč?

Je v Kanadě, protože jeho žena rodí. Jsme v kontaktu. Jakmile zajistí nějaké náležitosti kolem rodiny, tak se připojí. Předpokládám, že stihne buď konec příštího týdne, nebo začátek toho dalšího.

Z play-off různých lig postupně vypadávají další a další týmy. Koho povoláte dál?

Ze Sparty jsou to Řepík a Vrána. Řepík se připojí příští úterý, u Vrány čekám na telefon, protože šel k doktorovi na rezonanci, má nějaké zdravotní trable. To samé se týká Sobotky. Furch se stejně jako Řepík připojí v úterý.

Co Lukáš Kašpar, jemuž skončila sezona v Dynamu Moskva?

Dneska si budeme volat, je to další kandidát. Ještě nejsme úplně domluvení, protože neznám jeho zdravotní stav.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Papež zrušil kvůli bolesti nohy obřady

Papež František kvůli bolesti nervů v noze zrušil dva náboženské obřady plánované na 24. a 25. ledna a každoroční projev pro diplomaty sloužící u Svatého stolce, který měl přednést v pondělí. Svou tradiční nedělní modlitbu Anděl páně ale přednese. Podobné zdravotní potíže trápily hlavu katolické církve již na přelomu roku. Nové problémy vznáší otazníky nad jeho cestou do Iráku plánovanou na začátek března, kterou už tak ohrožovala pandemie covidu-19. Papežovy zahraniční cesty jsou většinou velmi náročné, hlava církve se při nich setkává s velkým množstvím lidí, slouží dlouhé mše a hodně cestuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy