Pešán začal na lavičce dvacítky úspěšně, čeští junioři zdolali Švýcarko 4:1

18. 7. 2017 20:15
Filip Pešán vede tým nově od této sezony s asistenty Rostislavem Vlachem a Miroslavem Přerostem.
Filip Pešán.
Filip Pešán. | Foto: Lukáš Caha

Brno - Filip Pešán má za sebou úspěšnou premiéru na střídačce juniorské reprezentace. Čeští hokejisté do 20 let porazili pod vedením kouče extraligového Liberce v prvním přípravném utkání v Brně Švýcarsko 4:1. Dvěma góly přispěl k výhře útočník Marek Zachar.

Právě Pešán, který vede tým nově od této sezony s asistenty Rostislavem Vlachem a Miroslavem Přerostem, dal v ročníku 2015/16 Zacharovi příležitost okusit extraligu. Minulou sezonu už strávil v týmu Sherbrooke Phoenix, který hraje juniorskou QMJHL.

Trenéři mohli využít hráče ze zámoří před jejich odletem za oceán. A další z nich, útočník Albert Michnáč otevřel již na konci druhé minuty skóre. Ve 13. minutě zvýšil Zachar, Švýcaři sice kontrovali, ale Zachar vrátil domácím ještě do první přestávky dvoubrankový náskok. V závěru potvrdil výhru další forvard Tomáš Havránek.

Ve středu se oba celky utkají znovu. Hrát se bude opět v Brně, zápas začne v 17:30. Pešánův výběr následně v sobotu zamíří na sever Evropy. V rámci soustředění ve finském Vierumäki se v pondělí a v úterý utká s domácí juniorskou reprezentací.