Bez hráčů z NHL to nebude na olympiádě v Pekingu ostuda, věří Nedvěd

ČTK ČTK
22. 12. 2021 18:00
Generální manažer české hokejové reprezentace Petr Nedvěd věří, že i bez Davida Pastrňáka nebo Jakuba Voráčka sestaví společně s hlavním trenérem Filipem Pešánem kvalitní tým, který v Pekingu uspěje.
Ice Hockey - Euro Hockey Tour - Channel One Cup - Czech Republic v Sweden - CSKA Arena, Moscow, Russia - December 19, 2021  Czech Republic's Lukas Sedlak with Sweden's Ma
Ice Hockey - Euro Hockey Tour - Channel One Cup - Czech Republic v Sweden - CSKA Arena, Moscow, Russia - December 19, 2021 Czech Republic's Lukas Sedlak with Sweden's Ma | Foto: Reuters

Vedení české hokejové reprezentace musí stejně jako další účastníci olympijských her v Pekingu aktivovat záložní programy a začít pracovat na skládání týmů bez hráčů z NHL. Vedení zámořské soutěže totiž dnes oficiálně potvrdilo, že své hokejisty s ohledem na koronavirovou situaci do Číny nepustí.

"Olympijský turnaj je svátek pro všechny a hráči, se kterými jsem v zámoří mluvil, se na něj těšili," uvedl Nedvěd v tiskové zprávě.

"V každém případě věřím, že i z hráčů evropských klubů sestavíme výborné mužstvo a v Pekingu se s ním popereme o co nejlepší výsledek," podotkl šéf realizačního týmu, jenž byl v minulých dnech v zámoří na inspekční cestě. Teď se ukázalo, že zbytečně.

Šance, že se hráči z NHL v Pekingu skutečně objeví, v posledních dnech stále klesala. Dnešní definitivní verdikt tak nebyl překvapivý, zámořská média jej avizovala již v úterý.

"Pro olympiádu a pro hokej by byl turnaj s účastí hráčů NHL událostí," řekl Pešán. "Od začátku sezony jsme nicméně museli pracovat i s variantou, že do Pekingu nepojedou. V širší nominaci proto figurují všichni v úvahu připadající hráči z Evropy a s Petrem Nedvědem jsme změně uzpůsobili další program včetně plánu skautingu a cest po evropských soutěžích," přiznal třiačtyřicetiletý kouč.

Česká reprezentace musela stejně jako další hokejové svazy s předstihem nahlásit seznam hráčů, ze kterého trenéři vyberou konečnou nominaci. Vedle hokejistů z NHL na něm byli i hráči z evropských soutěžích. V českém případě se podle manažera Jana Černého jednalo včetně realizačního týmu o 138 osob. Hokejistů z NHL přitom mohlo být maximálně 47.

"Turnaj s účastí nejlepších hokejistů planety by byl určitě obrovským zážitkem. Vývoj počtu pozitivně testovaných hráčů v NHL ovšem k takovému rozhodnutí směřoval a museli jsme s ním počítat," dodal prezident Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král.

Olympijské hry v Pekingu se uskuteční od 4. do 20. února, český tým se v základní skupině B utká s Ruskem, Dánskem a Švýcarskem.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 minutami

Vláda připravuje post státního obchodníka s energiemi, má zvýšit bezpečnost

Ministerstvo průmyslu a obchodu připravuje vytvoření státního obchodníka s energiemi. Má sloužit především pro nákup plynu, do budoucna možná i dalších energií. Cílem státního obchodníka je mimo jiné zvýšení energetické bezpečnosti, ale i zvýšení vlivu státu na zásobách plynu v Česku. Novinářům to v pondělí řekl ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN).

Státní obchodník s energiemi bude mít možnost jednat o plynu přímo s evropskými dodavateli plynu, Česko by tak díky tomu mohla plyn nakupovat za nižší ceny. Státní obchodník má nakupovat plyn pro potřebu státu.

Ministerstvo také pracuje na zvláštním energetickém tarifu, který má lidem pomoci s vysokými cenami energií. Určen by byl pro nízkopříjmové i střední třídu.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 34 minutami

Policisté obvinili pět lidí a firmu kvůli zakázkám Správy úložišť radioaktivních odpadů

Policisté v pondělí obvinili pět lidí a jednu firmu v souvislosti s veřejnými zakázkami Správy úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO). Jde o trestný čin zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě. Na webu Vrchního státního zastupitelství v Praze to uvedl státní zástupce Jakub Bílý. Detektivové v pondělí zasahují v budově správy úložišť v centru Prahy, potvrdil Vojtěch Srnka, mluvčí ministerstva průmyslu a obchodu, pod které SÚRAO spadá.

Stíhání pěti lidí a jedné firmy v pondělí zahájila Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ), oznámil Bílý. Mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej uvedl, že jeho útvar provádí úkony trestního řízení a podávání informací si vyhradilo pražské vrchní státní zastupitelství. Za zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě hrozí odsouzeným podle odstavců tohoto paragrafu trestního zákoníku, na které žalobce odkázal, vězení až na osm let.

Podle serveru Hlídač státu uzavřela SÚRAO v posledních letech 626 smluv v celkové hodnotě sedm miliard korun. Server Seznam Zprávy napsal, že policisté se zajímají o roli ředitele SÚRAO Jana Prachaře v některých tendrech.

Informace Seznam Zpráv o policejním zásahu v sídle správy úložišť potvrdil mluvčí ministerstva průmyslu a obchodu. "Zásah NCOZ v prostorách SÚRAO mohu potvrdit. Bližší informace k této záležitosti nyní poskytovat nebudeme," sdělil Srnka v textové zprávě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy