Během zápasu jsem moc práce neměl, posteskl si Neuvirth. Boj o post jedničky neřeší

Daniel Poláček Daniel Poláček
10. 9. 2016 21:02
Kvůli překombinovaným akcím Rusů se mnohdy nudil, až v prodloužení tři na tři zažíval opravdu perné chvíle. Kolikrát ani nevěděl, která hvězda na něj zblízka pálí. Michal Neuvirth však vydržel. Jak v utkání, tak v nájezdech pustil jediný gól a dovedl Česko k výhře 2:1. Dosáhl na lepší statistiky než Petr Mrázek dva dny zpátky v Petrohradu, ale boj o pozici jedničky na Světovém poháru neřeší.
Michal Neuvirth inkasoval v dnešním zápase pouze jediný gól, perné chvilky ale zažil až v prodloužení tři na tři. | Foto: Milan Kammermayer

Cítíte úlevu, že jste zvládli tak dramatickou koncovku?

Ani bych neřekl, že je to úleva. Výhra je hlavně povzbuzení, dodá nám sebevědomí. Všichni teď mají super náladu, takže se zítra bude líp trénovat a pak cestovat. Odvedli jsme skvělou týmovou práci, vítězství jsme si zasloužili.

I ve druhém přípravném duelu sálalo z mužstva nasazení. Dali jste do toho víc než sborná?

Přesně tak. Všechno jsme cpali do brány, měli jsme hodně střel. Pořád jsem věřil, že vyrovnáme. Díky bohu, že to tam nakonec padlo. V prodloužení už se hrálo nahoru dolu, jsem rád, že jsem tam udělal nějaké těžké zákroky. Během zápasu jsem moc práce neměl, takže bylo těžké zůstat ve hře.

Poprvé jste si zahrál prodloužení ve třech na širším ledě. Bylo to jiné než v zámoří?

Řekl bych, že vůbec. Prostě nahoru dolu, jako je to v Americe. Šance na obou stranách.

Josef Jandač o brankářích

"Oba odvedli výborný výkon. Necháme si to projít hlavou a zvolíme někoho na poslední přípravné utkání (ve středu proti Severní Americe do 23 let, pozn. red.). Pochopitelně už budeme mít určitou procentuální náklonnost, kdo vyjede na Kanadu," uvedl reprezentační kouč Josef Jandač po tiskové konferenci.

Zdroj: Sport

Ruské střelce znáte z NHL, měl jste je při nájezdech přečtené?

Samozřejmě je znám, jsou to hráči světové kvality. Snažil jsem se čekat do poslední vteřiny, u Tarasenka mi to nevyšlo, protože jsem ho špatně přečetl. Ukázal, jak je to skvělý hráč – z ničeho dokáže rychle vystřelit. Byl jsem trošku naštvaný, že jsem zaspal.

Myslíte, že jste si pomohl v boji o brankářskou jedničku?

Vůbec nevím, to jde mimo mě. Soustředím se na sebe a jsem rád, že jsem podal solidní výkon. Co bude, to bude.

Jak se vám při vstupu do sezony chytalo?

Nevěděl jsem, co očekávat, i když jsem se už v tréninku cítil dobře, takže jsem nastupoval se sebevědomím. První zápas sezony je vždycky těžký. Sice to byl přátelák, ale pro nás důležitý. Také jsme chtěli vyhrát pro české fanoušky, kteří přišli.

Užil jste si atmosféru?

Bylo to super. Byl bych rád, kdybychom dali víc gólů, protože když jsme skórovali, byla to nádhera.