Nestrašil má zhmožděné rameno a jeho další účast na MS je nejistá

ČTK ČTK
12. 5. 2018 17:39
Česká hokejová reprezentace možná přijde o útočníka Andreje Nestrašila, který se zranil v duelu proti Bělorusku.
Zraněný Andrej Nestrašil
Zraněný Andrej Nestrašil | Foto: Luboš Vácha

Kodaň - Zranění pravého ramena hokejisty Andreje Nestrašila z pátečního utkání proti Bělorusku není vážné, ale jeho další start v dresu českého týmu na mistrovství světa v Kodani je nejistý. Určitě nenastoupí do nedělního zápasu s Francií.

"Absolvoval vyšetření magnetickou rezonancí. Utrpěl zhmoždění ramena s menším prokrvácením svalu. Na ledě to zkusí nejdříve za dva dny a potom se uvidí," uvedl tiskový mluvčí Českého svazu ledního hokeje Zdeněk Zikmund.

Nestrašil se zranil hned v prvním střídání ve třetí minutě při souboji s Alexandrem Kitarovem u mantinelu. V předešlých čtyřech zápasech na turnaji si útočník Nižněkamsku připsal tři asistence.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Ve Strakonicích kvůli Ústavnímu soudu opakovaly volby. Původní vítěz ještě posílil

Opakované obecní volby ve Strakonicích vyhrálo hnutí Strakonická Veřejnost. Získalo 64,72 procenta hlasů, což znamená 17 mandátů v 21členném zastupitelstvu. Strakonická Veřejnost tak ještě zvýraznila své vítězství v porovnání s řádnými volbami v říjnu 2018.

Tehdy ji podpořilo 51,1 procenta voličů. Jeden z neúspěšných kandidátů Karel Jánský (Změna pro Strakonice) ale podal stížnost, že v radničním zpravodaji, na výlepových plochách i sloupech lamp byla Strakonická Veřejnost zvýhodněna. Ústavní soud nakonec rozhodl, že se volby zopakují.

Do zastupitelstva se kromě Strakonické Veřejnosti dostaly ještě dva subjekty. 3Koalice pro silné Strakonice získala tři a Jihočeši 2012 jeden mandát. Volební účast činila 48 procent. V opakovaných volbách usilovalo o podporu deset subjektů. Poprvé kandidovalo i hnutí Trikolóra Václava Klause mladšího. Podpořilo jej 3,32 procenta voličů.

Další zprávy