Nádherná rána, parádní kombinace, ale i chybující brankář. I tak se ukázal sok Čechů

Sport Sport
3. 6. 2021 12:16
Bude to parádní bitva a nesmlouvavý boj o účast v zápasech o medaile. České hokejisty čeká večer na mistrovství světa klíčové čtvrtfinále proti Finsku. Na co si také musí dát pozor, ukázal střelecky zatím nejvydařenější zápas seveřanů na šampionátu v Lotyšsku.
Radost finských hokejistů v utkání s Norskem
Radost finských hokejistů v utkání s Norskem | Foto: Reuters

Žádný ofenzivní uragán dosud Finové v Rize nepředvádějí. Ve skupině nastříleli jen devatenáct gólů, méně jich ze všech čtvrtfinalistů dali pouze Slováci (17).

Hned pětkrát vyhráli svěřenci Jukky Jalonena o jedinou trefu a jen jednou nasázeli soupeři víc než tři góly - proti Norsku se prosadili pětkrát.

Co se dá z gólově nejúspěšnějšího vystoupení Finů na turnaji směrem k duelu s Českem také vyčíst? Třeba to, že si parta kolem kapitána Jana Kováře musí dát pozor nejen na parádní přesilovkovou souhru, kterou zakončoval Jerre Innala, ale například také na teprve devatenáctiletého střelce Antona Lundella, dvanáctku loňského draftu NHL, jenž už dal na MS čtyři góly a ve střetnutí s Nory se blýskl nádhernou ranou při přečíslení.

Naopak v utkání ukázala hned v úvodu brankářská jednička Suomi Jussi Olkinuora, že umí vyrobit nepříjemnou chybu…

Podívejte se na sestřih z utkání Finů s Norskem:

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy