Málem nedohráno. První duel hokejistů komplikoval led, nakonec Švédům podlehli

10. 11. 2022 22:43
Čeští hokejisté prohráli v úvodním utkání turnaje Karjala v Českých Budějovicích se Švédy 1:4. Zápas hraný před vyprodaným hledištěm Budvar arény s 6164 diváky byl během rozehrané druhé třetiny na hodinu přerušený kvůli potížím s ledovou plochou a hrozilo, že zůstane nedohraný.
Do opravy ledové plochy se v Českých Budějovicích zapojili i hasiči
Do opravy ledové plochy se v Českých Budějovicích zapojili i hasiči | Foto: Reuters

Rozhodčí duel přerušili kvůli nezpůsobilé hrací ploše krátce poté, co v průběhu 27. minuty nachytal domácí obranu dvakrát v rozmezí 40 vteřin útočník André Petersson. Po dlouhém čekání a snaze o zacelení díry po odštípnutém kusu ledu se přece jen pokračovalo.

Problémy měla i česká reprezentace žen, která k utkání ve Finsku dokonce vůbec nenastoupila.

Svěřenci finského kouče Kariho Jalonena, v jehož sestavě dnes prožil reprezentační debut útočník Patrik Poulíček, v dalším průběhu dlouho hledali cestu k překonání gólmana Marcuse Högberga.

Na začátku třetí třetiny sice snížil Filip Chlapík, ale záhy dovršil na druhé straně hattrick Petersson. Další gól Seveřanů dal obránce Olle Alsing, jenž si připsal i dvě asistence.

V pátek se hokejisté přesunou do Turku, kde v sobotu nastoupí proti domácímu Finsku. V neděli je čeká Švýcarsko, které kvůli invazi Ruska na Ukrajinu nahradilo v turnaji i celé sérii Euro Hockey Tour sbornou.

Hokejový turnaj Karjala, součást Euro Hockey Tour:

Česko - Švédsko 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 41. Chlapík (M. Špaček, Lenc) - 27. Petersson (Sellgren), 27. Petersson (P. Lindholm, Alsing), 42. Petersson (P. Lindholm, Alsing), 49. Alsing (Johansson). Rozhodčí: Hebeisen (Švýc.), Kohlmüller (Něm.) - Ondráček, Hynek (oba ČR). Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. Diváci: 6164 (vyprodáno).

Česko: Langhamer - Košťálek, T. Dvořák, Kundrátek, Ščotka, Mozík, Sklenička, L. Zábranský ml., Mašín - Chlapík, M. Špaček, Lenc - Horký, Holík, Červenka - H. Zohorna, Kodýtek, Smejkal - P. Kousal, Poulíček, O. Beránek. Trenér: Kari Jalonen.

Švédsko: Högberg - Pudas, Engsund, L. Bengtsson, Sellgren, Folin, Alsing - Möller, Johansson, Dahlén - Petersson, P. Lindholm, Brännström - Karlkvist, Johnson, Hugg - Friberg, A. Bengtsson, O. Lang. Trenér: Sam Hallam.

Finsko - Švýcarsko 2:3 po sam. náj. (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 22. Innala (Suomela, Hakulinen), 44. Karjalainen (Lehtonen) - 10. Andrighetto (Ambühl, Bertschy), 51. Karrer (Andrighetto, Ambühl), rozhodující nájezd Riat. Rozhodčí: Harnebring, Magnusson (oba Švéd.) - Hautamäki, Sormunen (oba Fin.). Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Diváci: 5082.

Finsko: Säteri - Saarijärvi, Lindbohm, Riikola, Lehtonen, Pokka, Vittasmäki, Seppälä, Melart - Merelä, Lehterä, Innala - Karjalainen, Suomela, Hakulinen - Antonen, Lammikko, Turunen - Anttila, Björninen, Liukas- Räsänen. Trenér: Jukka Jalonen.

Švýcarsko: Genoni - Marti, Kukan, Müller, Alatalo, Geisser, Rathgeb, Karrer - Andrighetto, Ambühl, Bertschy - Hofmann, Jäger, Simion - Moy, Müller, Künzle - Rod, Thürkauf, Riat - Eggenberger. Trenér: Patrick Fischer.