Krutá sprcha pro Čechy. Hokejisté prohráli s Němci, postupový plán dostal vážný zásah

28. 12. 2019 17:48
Čeští hokejisté prohráli ve druhém zápase na mistrovství světa hráčů do 20 let v Ostravě s Německem 3:4 a výrazně si zkomplikovali boj o postup ze skupiny B.
Německý hokejista Justin Schütz jásá, zato Češi klopí hlavy. Domácí celek ve druhém utkání na MS juniorů neuspěl... | Foto: Dalibor Sosna

Češi sice v závěru dokázali snížit z 1:4 na 3:4, vyrovnat se jim ale nepodařilo. Německo, nováček mezi elitou, se třikrát prosadilo v početních výhodách. Dvě branky vstřelil Dominik Bokk.

Utkání nezačalo pro české barvy dobře. Již po devíti sekundách byl vyloučen Pekař a Německo přesilovou hru využilo. Puk za záda brankáře Dostála dotlačil Lukas Reichel, synovec bývalého českého reprezentanta a současného reprezentačního asistenta Roberta Reichla.

Češi se tlačili za vyrovnáním, Raška trefil tyč, ale v 8. minutě přehrál elitní německý útok první českou formaci a Peterka zvýšil soupeřovo vedení. A mohlo být ještě hůř, při dalším Pekařově vyloučení ale zlikvidoval Bokkovu gólovou střelu Dostál.

I díky tomu mohl v 17. minutě snížit na 1:2 Haš, jenž v přesilovce prostřelil Haneho. Devatenáctiletý gólman, jenž před rokem Německu vychytal postup do elitní skupiny, ale následně svůj tým několikrát podržel a ve 34. minutě jeho spoluhráči zvýšili vedení. Na trestné lavici se sešli Jeník se Zábranským a dlouhou přesilovku pět na tři využil Bokk.

Další českou komplikací bylo, že Zábranský s Dajčarem dostali desetiminutové osobní tresty a kouč Varaďa měl k dispozici jen čtyři obránce. V závěru druhé třetiny mohl snížit Kubíček, jehož střela od červené čáry skončila na horní tyčce. Když poté Češi nevyužili dvě početní výhody na začátku závěrečné dvacetiminutovky, prosadili se opět hosté. Pavlovo vyloučení potrestal Bokk.

S českými vyhlídkami na výhru to v tu chvíli vypadalo špatně. Jeník ale v 50. minutě snížil na 2:4 a Zábranský v 53. minutě v přesilovce pět na tři rozbouřil vyprodanou Ostravar arenu potřetí. Vyrovnat mohli Češi při pátém Schützově vyloučení, což se jim ale nepodařilo stejně jako při závěrečné power play. Po nečekaném vítězství nad Ruskem tak domácí tým druhou výhru nepřidal.

Mistrovství světa hokejistů do 20 let v Ostravě:

Skupina B:

Česká republika - Německo 3:4 (1:2, 0:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 17. Haš (Pekař, Pytlík), 50. Jeník (Haš), 53. Zábranský (Haš) - 2. Reichel (Lobach), 8. Peterka (Stützle, Seider), 34. Bokk (Seider, Jentzsch), 48. Bokk (Jentzsch, Seider). Rozhodčí: Heikkenen (Fin.), Campbell - Huseby (oba Kan.), Lundgren (Švéd.). Vyloučení: 9:11, navíc Zábranský, Dajčar - Peterka všichni 10 min. Využití: 2:3. Diváci: 8693 (vyprodáno).

ČR: Dostál - Zábranský, Klikorka, Kubíček, Kučeřík, Haš, Dajčar - Teplý, Jeník, Pekař - Pytlík, Šír, Plášek - Raška, Čajka, Myšák - Šik, Pavel, Blümel. Trenér: Varaďa.

Německo: Hane - Mik, Seider, Wirt, Hüttl, Mass, Dersch, Heinzinger - Reichel, Jentzsch, Bokk - Stützle, Schütz, Peterka - Kinder, Schinko, Lobach - Nijenhuis, Fleischer, Valenti - Brune. Trenér: Abstreiter.

Rusko - Kanada 6:0 (3:0, 3:0, 0:0)

Branky: 2. Chovanov, 11. Dorofejev (Alexandrov, Žuravljov), 14. Rtiščev (Pylenkov, Kruglov), 23. Alexandrov (Voronkov), 34. Sokolov (Zamula, Denisenko), 37. Denisenko (Chovanov). Rozhodčí: Tscherrig (Švýc.), Vikman (Fin.) - Merten (Něm.), Nordlander (Švéd.). Vyloučení: 3:4, navíc Sokolov (Rus.) 10 min. Bez využití. Diváci: 8693.

1. Rusko 2 1 0 0 1 9:4 3
2. USA 2 1 0 0 1 10:9 3
3. ČR 2 1 0 0 1 7:7 3
4. Německo 2 1 0 0 1 7:9 3
5. Kanada 2 1 0 0 1 6:10 3